90-дневна диета - килцата стопи и фиданка стани! - тема 364

  • 69 326
  • 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 695
Честит минус на Dandulina  Hug

И аз не съм се вторачвала в грамажите на основното ястие. Гледала съм да не преяждам естествено. Относно салатите там е друго. Според мен при салатите не трябва да има ограничения в количеството или пък да се намалява и салатата наполовина за вечеря. Ограниченията са относно режимната за деня храна.

# 406
  • Варна
  • Мнения: 854
Добро утро!
След плодов -1,500кг..Ехаа никога съм нямала такъв минус.  Party
Ей супер  Hug
Днес варива:
З: портокал
О и В: червен боб и царевица
Дойде МЦ и кантара пак тръгна бавно надолу  Simple Smile
Вчера си купих нов панталон с един размер по-малък  Whistling ...ей тъй ..за стимул  Joy

# 407
  • Мнения: 493
Обяда е 2 яйца със лук,пипер и гъби, голяма порция с много зеленчуци и салата домати, краставици и люта чушка.
Опитвам без хляб.Вечерята дробчета...Така ми са се преяли.
Винаги съм + след протеини и варива, преди като съм я пазила.

# 408
  • Мнения: 2 695
Вчера си купих нов панталон с един размер по-малък  Whistling ...ей тъй ..за стимул  Joy
да знаеш само какво е чувството, когато успееш да закопчаеш панталон, който ти е бил малък  Party Hug Аз така си бях купила едни дънки, които можех да обуя до бедрата, но д-то не влизаше. След време, когато не само ги обух, но и ги закопчах, е, честно ти казвам нямаше по-щастлив човек от мен  Mr. Green

Обяда е 2 яйца със лук,пипер и гъби, голяма порция с много зеленчуци и салата домати, краставици и люта чушка.
Опитвам без хляб.Вечерята дробчета...Така ми са се преяли.

2 яйца за мен са малко  Peace Хубаво е, че салатата ти е била голяма иначе щеше да си гладна  Twisted Evil
Към дробчетата довечера не забравяй и салата.

# 409
  • Мнения: 493
Те малко яйцата, но порцията огромна, та затова така направих.
Относно по малките дрехи, гардероба е пълен с такива, но ....
Купих си миналата седмица две поли висока талия, дълги до земята М размер, едва ги закопчавам и те си чакат реда.

# 410
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 122
Здравейте, дами, днес ми беше ден варива
з: ябълки - 2бр.
обяд и вечеря: булгур с коприва + салата от домати

за утре : сега приготвям лучникът по рецепта на Нана, утре ще кажа как е станал  Hug

# 411
  • Мнения: 3 067
Напомням на модератора, че може би, би било добре да прочете първа страница на темата отново и преди да я цензурира, да помисли дали дадено мнение не отговаря на правилата, създадени и обсъдени от повечето пишещи в момента тук. Правила, с които всички бяха съгласни. Малко е нелепо всичко, което се случва Simple Smile

Джулс, отдавна ми се хапва лучник  Blush
Отечет - ден режимен, кила -2.400 (щото и това беше изтрито...)

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Темата е за 90-дневната диета и в нея е редно да се пише за нея. Така че ще помоля да се придържате към това правило. Постове, които не отговарят на темата ще бъдат модерирани.
Ако имате забележки по първия пост може да ми пишете на лични, за да ги редактирам. Не претендирам да съм по-запозната с режима от някои от вас и ще разчитам на вашата помощ за точност.

И тъй като след доста обмисляне, тъй като имам нужда от промяна от днес се присъединявам разчитам и при грешки да коригирате и мен.

З - 2 ябълки
О - печено пиле със зелева салата
В - печено пиле със зелева салата

И два въпроса ако може. Бананите разрешени ли са? И балсамов оцет може ли?

# 413
  • Мнения: 3 067
Здрасти, Вещи,
Скрит текст:
прекрасно осъзнавам за какво е темата, особено като човек, който я спазваше 4 години и имах прекрасни резултати. Ние се придържаме към това правило, но сама знаеш, че всяко отслабване е свързано с психическа нагласа и желание за подкрепа, която много често се изразява в обсъждане на нещо, не пряко свързано със самия режим. Храната не е единствения фактор, и повечето пишещи се обединихме около тази си позиция, именно за това на първа страница, в основния пост са добавени следните думи

Цитат
Темата и ние сме тук  Hug, за да си говорим за всичко свързано с отслабването и режима „90 дневна диета“ – да споделяме заедно, да се подкрепяме, мотивираме, разбираме.

Събрали сме се различни хора, различни индивидуалности с различни усещания, форми на изказване и мислене. Но онова, което ни обединява е добронамереност и желание да си помагаме.

Никой от нас не знае всички отговори. Никой от нас не може да е сигурен, че знае верните отговори. Но сме тук, за да ги търсим заедно.


Да бъдем част от нещо сплотено и позитивно е прекрасно! Не се притеснявайте да питате и да споделяте всичко, което се случва с вас, с тялото, психиката и душата ви по време, а и след режима. Съвсем естествено е понякога да искаме да поговорим за неща, които са ни разълнували, натъжили и породили различни емоции в нас. Но все пак, нека се уважаваме взаимно и да споделяме тези странични неща в скти текст, за да не разфокусираме темата от основната й идея
Менюто ми беше очертано с подсветка, което показва, че не съм на 90 дневната диета точно в момента, но мисля че е редно желанието за подкрепа и помощ, която не спазващите точно в момента режима жени, но запознати с него са готови да дадат на започващите.  Никой не обича сухота и отчетност, без диалог и позитивно отношение.
В този смисъл, постът ми абсолютно отговаря на темата и не беше "модериран", а изтрит и аз не виждам основателна причина за това. Спирам до тук.
Извинявам се за разводняването.

Бананите са разрешени, всички видове плод са разрешени, но правилото е до обяд да се яде на едно хранене, еидн вид плод. В плодов ден след 12 е допустимо смесване.
Оцета зависи от съдържанието на захар и до колко тя е фруктоза или глюкоза - според мен, защото всяка храна има една от трите вида захар: фруктоза, глюкоза или лактоза (галактоза) в крайна сметка, в едно или друго съотношение. ч.л или с.л. оцет на салата, не би трябвало да се отрази негативно.

# 414
  • Мнения: 13 082
И аз имам един въпрос. Хапвате ли пилешка супа? Ако я приготвям без картофи и с много малко фиде,вместо позволената филия хляб newsm78 Мислите ли,че може да се яде?

# 415
  • Мнения: 3 067
Ариа, не не е препоръчително. Филийката пълнозърнест хялб има своята роля заради фибрите и определения вид въглехидрати. Във фидето те не са в подобно състояние, това е преработено бяло брашно, което е бърз въглехидрат или поне много по-бързо навлизащ в кръвния поток от колкото хляб от цели зърна без брашно, каквито са вита, бонус и тонус.
Пилешка супа може и компромисен вариант е кисело мляко или застройка без брашно. Преди години смесвахме до два белтъка и когато съотношението е например с.л. кисело мляко в супата, аз лично не мисля, че е някакъв сериозен проблем. В книгата информацията е по-противоречива и пише, че белтъчини не се смесват, но има рецепти със смесени продукти. Аз зихождам като мнение от книги, които съм чела, но не се имам за много знаеща, още се уча на много неща. Но на мен смесването на белтъчини не ми попречи да сваля 40 кг.

# 416
  • Мнения: 13 082
У нас честно казано застройката не се тачи много. Не застройвам нищо.
Иначе аз не съм помръднала,но както ви казах бяхме в провинцията,поради тъжна причина,на никой не му беше до моя режим,та прегреших,но от утре съм на линия.

# 417
  • Мнения: 3 067
Няма нищо, случва се. Особено ако поводът е, какъвто си мисля. Съжалявам  Hug
За застройка споменах, в случай че ти е много неприятна супата без фиде. Не, че съм й фен  Peace Просто потърсих по балансирано решение на фидето Simple Smile

Лека нощ от мен.

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ако компромисно се допуска смесване на белтъци за "фиде" може да се използва един начин, който правихме дюканките - много добре разбито яйце се прецежда през едра цедка и като се смеси с врящата супа става на "фиденца". Ако не е достатъчно едра цедката става на парцалчета  Laughing

# 419
  • Мнения: 13 082
Може да пробвам Grinning а ще пробвам и без фиде,само зеленчуци. Едва ли детето и мъжа ми ще я ядат,но пък не пречи да опитам.

Общи условия

Активация на акаунт