Как детето ми обожаваше детската градина

  • 7 650
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз също съм начален учител,само че преподавам само английски език.Не съм преподавала досега останалите предмети,както колежката Мари_ета,но от образованието което съм получила мисля,че определено нашите деца много се натоварват.Много пъти съм говорила с колежките си в училище.Дори ми става съвестно,когато изисквам и аз,че може би понякога прекалявам с изискванията си.Но тук става въпрос за толкова крехка възраст,когато на дечковците им се играе още,а и това е редното.Съгласна съм,че трябва да получават някакви знания,но да се прецени,кое и колко от информацията може да приеме това детско мозъче.Явно образователната ни система много ни куца,а за съжаление колежките,както и аз сме длъжни да преподаваме това,което се изисква от нас,защото в последствие ще ни се каже,че не си вършим работата.Не оправдавам преподавателките от градината,напротив.Не е трябвало този проблем да се задълбочава до такава степен ,че детенцето ти да страда,а да намерят правилния подход и най-малкото да те уведомят и ,ако трябва заедно да се справите.Абе толкова неуредици има в нашето образование,че не ми се говори...

# 31
  • Мнения: 1 866
Направо се шашнах! Е добре, нашето поколение като не сме знаели да четем преди първи клас, да не би нещо да сме останали ненаучени... Аз пък си спомням, че в моя клас имаше 2 момиченца, които знаеха да четат и пишат още от детската градина. В първи клас бяха с голямо самочувствие, но само 2 години по-късно останаха сред най-посредствените ученици. След това завършиха средно образование и това беше. Така че явно няма голям смисъл в това ранно обучение. Честно, направо давам на заето като чета тази тема!!!

# 32
  • Мнения: 9 990
А и не мисля,че вниманието на 4-5 годишните трябва да е концентрирано в учене.Когато четем книжка с моята дъщеря-едвам и приковавам вниманието да издържи до края на историята, която четем...какво остава за уроци , учене и домашни... ooooh!

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Слава Богу, че е на 5 години вече детето!
Гушни го, обясни му че да играе и да е здраво и щастливо е най-важно за теб и много я обичаш независимо дали отговаря правилно!
Тя ще се почуства по-сигурна като го повториш достатъчно много пъти. Добре че излизат във ваканция (вие буквално).
Аз не бих я тормозила в къщи. Това в градината и стига с остатък!
За какво и е изобщо това? Аз не четях като първолак. Декември се научих и от тогава не ми е било интересно в училище чак до избрани предмети в университета.
Тия хора са луди! Детето трябва да е здраво и щастливо, а не изтормозено и притеснено дали ще даде правилния отговор!
И какъв "педагог' ще го постави в такава ситуация и няма сам навреме да каже на родителя?
Няма да коментирам "заради вашето дете....", че ще загрубее тона... "изоставане"? на 5 години?!
Ние сме още в началото на тези обучения, обаче само при мисълта за подобно нещо ми се изправя косата!
Не стига, че изпитват първолаците и им засичат време за четене, ами и децата в градината не щадят!!!!

# 34
  • Мнения: 9 990
Спомням си,че в 1 клас и на нас ни засичаха/ или 2 newsm78/ за една минута колко думички ще прочетем.Всички четяхме един и същи текст.Но без оценка-ей така-за статистика на учителя само.Никой не беше порицаван ако чете по-бавно...и това беше в ония-соц -годините на Просперитет и Величие...а сега-нямам думи

# 35
  • ново
  • Мнения: 5 961
Момичета, вие ме изумихте Shocked. Дъщеря ми е в предучилищна група, още на първата родителска среща учителките ни прочетоха програмата и казаха, че е забранено децата да пишат каквото и да било. Забелязах, че в Моливкото, там където има за писане го пропускат Stop.
Иначе в началото и края на уч. година правят нещо като тест, имат едни диагностични книжки, и там се нанасят резултатите.
Поискайте от учителките на вашите деца да ви покажат образователната програма за съответната група  bouquet

# 36
  • Мнения: 4 195
Тия хора са откачили......звучи ми като търси персонал до 25 години с два езика, завършено висше и 5 г. трудов стаж.....
Проблемът с увереността на детето могат да ти помогнат учителките да го разрешиш, но това е много сериозно нещо.
Аз от детската си спомням че брояхме катерици и други подобни и познавахме основно буквите....какво ли правят в първи клас newsm78 щото в университета са масово неграмотни и немислещи.
подкерям
тези хора акъл нямта, как може да ги карат да правят такива неща - та това е дете - нека учат песни, танци рисуване - но това си е направо училище, наскоро говорих с учителката на детето на моя приятеклка, точно по въпроса с детските и на какво ги учат там, та тя ми обясни че много им пречат като карат децата да пишат и четат в детската защото начина на преподаване в училище е съвсем друг и е много по лесно да научиш дете в първи клас незнаещо азбуката да чете, отколкото такова което е предварително подготвяно в детската. тоест децата трябва да тръгват в първи клас много елементарни познания, а не смятащи, пишещи и четящи.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 663
В първи клас няма оценки и бележници и сега. И понеже всички скочихте срещу подготовката в ДГ, искам да ви кажа, че тя е като игра. Имат занимания с уж програма. Това е наистина подготовка за в училище, ако искате така го приемете, детето да се научи за половин час да стои седнало. Целта е, не да се научат да четат и смятат, а да придобият основни познания. Ако се включи някоя мама от Англия, ще ви потвърди, че там училището започва на 5 години, имаше някакво обяснение, че на тази възраст детето е най-възприемчиво. А не се притеснявайте, децата в ДГ играят, не учат само. И още нещо четенето е по собствено желание. Моя син се научи сам да чете, от комикси.

# 38
  • Мнения: 9 990
Аса-с това съм съгласна-трябва по малко да се приучават да се концентрират за определено време.Но не и да се травмира дете на 5г в градината, че не си е научило материала и изостава.

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В първи клас няма оценки и бележници и сега. И понеже всички скочихте срещу подготовката в ДГ, искам да ви кажа, че тя е като игра. Имат занимания с уж програма. Това е наистина подготовка за в училище, ако искате така го приемете, детето да се научи за половин час да стои седнало. Целта е, не да се научат да четат и смятат, а да придобият основни познания. Ако се включи някоя мама от Англия, ще ви потвърди, че там училището започва на 5 години, имаше някакво обяснение, че на тази възраст детето е най-възприемчиво. А не се притеснявайте, децата в ДГ играят, не учат само. И още нещо четенето е по собствено желание. Моя син се научи сам да чете, от комикси.

Дано и наш'те госпожи да мислят така... че да се комплексира дете за подготовка си е летящ старт в живота Sad чието и да е и колкото и умно да е - дете е!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 663
Аса-с това съм съгласна-трябва по малко да се приучават да се концентрират за определено време.Но не и да се травмира дете на 5г в градината, че не си е научило материала и изостава.

Права си, но в поста си Летящата не упреква госпожите.  Ако мамата поговори с тях, ще се увери, че детенцето й не изостава. Може пък и самото дете да е по-чувствително, и да се притеснява.

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 00:47 от asa

# 41
  • Мнения: 14 654
направо така се изненадах като изчетох всичко до тук! изобщо не подозирах че програмата на детската градина така се е променила от наше време.това така да се натоварват децата още от 5-годишни ми се струва пресилено и безсмислено.едно време без такива изгъзици в градината и без предучилищна се научавахме да пишем и смятаме още в първи клас.не бих тормозила детето си да прави нещо,за което още не му е дошло времето

# 42
  • Мнения: 3 405
  И според мен учителките във вашата детска не са избрали правилния подход, не виждам нищо лошо, да научиш децата на повече неща, но въпросът е да знаеш как да го направиш.


Така е. Всички тези неща могат да бъдат научени от децата в детската градина и да им бъде безкрайно интересно.
"изпитване" Thinking такава дума въобще не бива да се споменава. Те играят, те се забавляват и се научават на всичко, включително и на любов към знанието.

Много голямо значение има как учителката ще поднесе материала /който е задължителен и не зависи от учителите, а от Министерството/ Peace

П.С. Ники случи на страхотна учителка в градината. Тя ги научи на тези неща, за които говорим и на тях им беше страшно забавно. Grinning

# 43
  • Мнения: 1 072
 Добро утро, момичета. Снощи не можах да ви предам последният ми разговор /вчера, следобяд / с една от учителките на детето ми, защото се запалихме по една книжка на "Фют" и до късно играхме с буквите.
   Значи, грашката е била моя, т.к. се осведомявах за живота в ДГ само от едната учителка.Знаех, че тя е по-строга и по-пряма и исках да ми поднася информацията в суров вид, без украса. За другата госпожа, по-младата, знаех, че има слабост към дъщеря ми и се опасявах, че ще ми спести някой неща.След разговорът си с втората учителка разбрах, че първата е имала няколко такива случая, в единият от които се е стигнало до преместване на дете в друга група. Директорката е била уведомена за това.Увериха ме, че ще се работи за отстраняването на този проблем.
   Сега, след като разбрах, че повредата не е само в нашия телевизор, искам да ви кажа какво е отношението ми към целият колектив на детската градина.Все още смятам, че това ОДЗ е елитно, че госпожите, вклучително и директорката, са опитни и отговорни педагози.Че строгата госпожа имаше изключителен принос във възпитанието на децата към ред и дисциплина, а другата се грижеше за уюта и топлотата в отношенията, което ги прави безценни като екип.
   Естествено аз и дъщеря ми все още имаме проблем, но и двете учителки демонстрираха готовност да ми помогнат в разрешаването.
   Редно е да им благодаря.   bouquet

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 08:17 от letia6tata

# 44
  • Мнения: 9 990
Да, редно е.Радвам се,че нещата са се изяснили и проблемите ще се тушират.Дано децата ни растат не стресирани, а уверени, за да станат нормални хора с нормални очаквания от живота.Успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт