Пак смяна на времето... Аман!

  • 18 352
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Както казах, искам да чуя логично обяснение за настоящата полза от смяната, а не изтърканото "за максимално използване на дневната светлина". Защото да си даваме час светлина повече, когато и без това светлата част на денонощието е по-дълга, не ми е много полезно.
Моята мисъл по-скоро е, че лятното време е по-удобно, целогодишно и в този смисъл е по-добре да се ползва то, отколкото астрономическото. Но което и да остане, е по-добре от смяната, от която не виждам никаква полза, освен неразположение и напасване два пъти годишно.

Месечинка, все някакъв дискомфорт ще има, то е ясно. Но поне няма да е в добавка на този от смяната. Не знам в колко ставате, аз и така ставам и тръгвам на работа по тъмно през зимата.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Е, то има и хора, които стават в 2 през нощта. Дай да мръднем часовниците 2-3 часа назад, че да им е светло. Болшинството от хората не стават преди 6, а че има изключения много ясно.
Белята,
в 7 ставаме и е тъмно. Към 7:30 почва да просветлява, точно когато ММ и малкият тръгват за градина. Ако останем на лятно време в 8:30 едва едва ще просветлява и това във Варна, в София ще изгрява слънцето почти в 9. Сериозно ли ти звучи ОК? Щото на мен никак.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 471
Оставете как се отразява на някого от нас... Каква е ползата от смяната? Това е по-важно.
Дано някой даде логично обяснение на смисъла. В днешно време, не при въвеждането.
Никакво полза няма. Най-доброто решение е да се остави това време, което тая нощ сменяме - т.е лятното. Оставаме на него и така до края на ноември ще е светло и от края на февруари още.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Месечинка, не е въпросът какво ОК за мен или теб. Като не искаш да съмва в 8, нека да е само зимното, т.е. астрономическото време. Ползата от смяната, пак питам.

И  не, не ставам в 2, нито в 4. Ставам в 6:30, а тръгвам за работа с учениците, към 7 и нещо. Тези от по-далечните квартали тръгват от дома преди 7 и не всички ги водят с кола. Така че пак си е тъмно, дори и във Варна. И вашето дете ще стане на тази възраст и ако половината му учебен ден (при втора смяна) е в тъмни часове, пак няма да е ОК, нали? Няма как да разтеглим приблизително 9 светли часа така, че да ни е удобно на всички. Дали сутрин или вечер, все ще има неудобства от късното съмване или ранното стъмняване. Въпросът е с какво ползването на лятно време/две различни часови времена ни помага и какво ни спестява.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Ами аз написах каква е ползата лично за мен още в първото си мнение. Каква е ползата според тези, които решават дали да го има или не не знам и не ме интересува, честно казано. Важното е, че настоящото положение ме устройва и не желая да се променя. Харесва ми прехода лятно-зимно часово време.
Пак ще повторя - не ми пречи да се стъмнява рано. Пречи ми да се съмва прекалено късно през зимата и прекалено рано през лятото. Т.е. много по-важно ми е кога изгрява слънцето и далеч по-малко важно ми е кога залязва.

# 35
  • Мнения: 4 323
Абе и да махнат смяната пак ще се мрънка. Щото както се вижда има хора, които харесват лятното, други харесват зимното и все недоволни. Трябва вятър да се прави.

# 36
  • Мнения: 46 511
Не ми влияе, защото нямам режим и не гледам часовник.

Радвам се, че ще го сменят обаче, защото в училището на детето ми има някаква странна практика 5, 6 и 7 клас да са 1 смяна 1 срок и 2-ра през втория. Сутрин учат, няма много време, после цял ден в класната стая и нямаха даже и 1 час да потичат и поиграят. Оставаха в тъмницата, но за малко. Сега ще имат малко повече светла част от деня.

# 37
  • Мнения: 22 036
Искам смяна на времето, ама няма. Тук се стъмва рано и през лятото и едим час повече би ми дошъл добре.

Не го усещам изобщо, но аз по принцип не усещам смяна на времето, дори и с 6-10 часа.

# 38
  • Мнения: 11 545
Како Сийке, пусни една анкета да видим кои съфорумци са повече- тези на които им влияе или тези на които не им влияе смяната на времето.  Simple Smile

# 39
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Начи, тези, на които им влияе някакъв си час, искате да кажете, че, ако отидете на екскурзия в една Сърбия, ще сте уморени и подтиснати през цялото време? Че не мърдате на изток и на запад от България? Странно ...
 Не се влияя от някакви си супер маловажни обстоятелства, не ми пречат и не ми помагат. За сефте чувам, че на някого му влияе смяната на времето повече от един ден.

# 40
  • София
  • Мнения: 28 560
Начи, тези, на които им влияе някакъв си час, искате да кажете, че, ако отидете на екскурзия в една Сърбия, ще сте уморени и подтиснати през цялото време? Че не мърдате на изток и на запад от България? Странно ...
Скрит текст:
Не се влияя от някакви си супер маловажни обстоятелства, не ми пречат и не ми помагат. За сефте чувам, че на някого му влияе смяната на времето повече от един ден.[/i]
Наговорили са се и лъжат гадовете!

# 41
  • Мнения: 12 473
Начи, тези, на които им влияе някакъв си час, искате да кажете, че, ако отидете на екскурзия в една Сърбия, ще сте уморени и подтиснати през цялото време? Че не мърдате на изток и на запад от България? Странно ...
 Не се влияя от някакви си супер маловажни обстоятелства, не ми пречат и не ми помагат. За сефте чувам, че на някого му влияе смяната на времето повече от един ден.


 bouquet

# 42
  • Мнения: 18 442
Ако отида в една Сърбия ще съм отпочинала, защото са един час назад. Laughing С една тридневна командировка в Белград след поредната пролетна смяна на времето, не се и сетих за трудното ставане и умората. Другата смяна не ми влияе, но като ми вземат часа утре, ще са ми необходими месеци да се събуждам наспала се в работни дни. На почивка с голяма часова разлика не е същото, защото си на почивка, спиш и мръхтариш, колкото си искаш. И в болница като изкарах първите 10 дни след пролетната смяна, не я усетих, защото реално нямаше значеное колко е часът. Но като съм на работа, ми се отразява ужасно.

# 43
  • Мнения: 19 007
Аз  трудно свиквам (отнема ми поне 10 дни, че и повече), а този път много ме е яд, защото в понеделник трябва да ставам още по-рано за летището

# 44
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Начи, тези, на които им влияе някакъв си час, искате да кажете, че, ако отидете на екскурзия в една Сърбия, ще сте уморени и подтиснати през цялото време? Че не мърдате на изток и на запад от България? Странно ...
Наговорили са се и лъжат гадовете!
Не казвам, че лъжат. Просто питам.

Общи условия

Активация на акаунт