За животните с любов

  • 16 303
  • 304
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В миналата тема за веганизма (или побългареното "веганство") видях много предразсъдъци, както и че много хора продължават да не знаят какво представлява веганството- а именно стремеж към причиняване на по-малко болка и смърт.
От една страна съзнавам, че е бавен, труден и тромав процес промяната на изградените стереотипи, навици, традиции в обществото (както и преодоляването на натиска на много силни индустрии), от друга недоумявам при днешното ниво на масова информация къде остават моралните принципи, любовта и състраданието към по-слабите и беззащитни същества. Наистина ли задоволяването на вкусовите рецептори или комфорта отстъпват пред агонията... без грам съжаление?! Плашещо е в какъв свят растат нашите деца!
Не търся конфронтация, моля спестете си провокативните постове за питателната си закуска от яйца и бекон със сметана или вечерята от сочна пържола. Или за чувствата на растенията. Или за немощните и агресивни вегани (ясно ми е до къде може да доведе липсата на информираност или нежеланието да се излезе от зоната на комфорт)... Бих искала да обсъдим с тези, които имат интерес, вариантите да се ограничи жестокото отношение към животните в млечната и месната, текстилната и кожарската, както и развлекателната индустрии. Как да дадем повече гласност за безсмислените мъчения, на които се подлагат животните?!
Пп Да, аз съм майката, която беше притеснена, че дъщеря й е решила да бъде веган. И не, това не е лицемерие, напротив. Въпреки, че от дълги години бях вегетарианка, не съзнавах колко съм била заблудена. Сега сме вегани и аз, и двете дъщери, и единственото, за което съжалявам е, че не го направих по-рано. Ползите са не само за животните, но и за нашето здраве и външен вид (лично изпитано), както и за околната среда.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Смятам веганизма за диагноза, тежко психично отклонение, което се задълбочава с изключването на месо.
Обичам животните.
Обичам месо.

# 2
  • Мнения: X
Този път имате ли смислен отговор на въпроса какво да правим с милионите животни, които се отглеждат за месо, мляко и т.н.? А на въпроса какви ресурси е нужно да произвежда планетата, за да изхрани над 7 милиарда, консумиращи само растителна храна?

# 3
  • Мнения: 16
Вярно-диагноза , има и лечение,предполагам...изпитвам състрадание към това беззащитно същество  Laughing Laughing Laughing

# 4
  • Мнения: 15 960
А може ли накратко с каква цел не се консумират яйца, мляко и др. продукти с животински произход?

# 5
  • Мнения: 7 325
Целта е да не се използват животните по никакъв начин.
Смятам, че всеки има право на доза лудост. Нямам гаранция ,че и аз няма да залитна един ден. Надявам се обаче да не изтрещя толкова, че да налагам моите лудости на семейството си.

# 6
  • Мнения: 15 960
Ами като им ядеш яйцата не им вредиш. А мед може ли?

# 7
  • Мнения: X
Ами като им ядеш яйцата не им вредиш. А мед може ли?
Ех, не си ли чувала, че това е експлоатация на пчелите?

# 8
  • Мнения: 15 960
Не, но веднага предположих, че и това е проблем.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Не съм вегетарианец, но съм против практиките да се дерат живи животни заради кожата, да се гушат, да се скубят живи за пера, да се отглеждат в клетки в зоопаркове в мизерни условия и т. н.

# 10
  • Мнения: 15 960
Абе как ще се дерат живи. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 46 553
Днешните деца живеят в много по-"мек" свят. В миналото хората са били много по-големи варвари спрямо животните.
За мен веганизмът е толкова абсурден, колкото лъвица да не дава на лъвчетата си месо.

Не съм вегетарианец, но съм против практиките да се дерат живи животни заради кожата, да се гушат, да се скубят живи за пера, да се отглеждат в клетки в зоопаркове в мизерни условия и т. н.
Това е нещо съвсем различно.

# 12
  • Мнения: 7 325
Абе как ще се дерат живи. Rolling Eyes

То само това да беше. Таива извращения има, че се чудиш възможно ли е живо същество да причинява подобно нещо на друго живо същество.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Ей така ги дерат, живи.Хич не е манипулация- абсолютно вярно е това. А му погледни в очите на одраното живо! Гледала съм клипове.
Няма да доказвам с материали по темата.

# 14
  • Мнения: 15 960
Ужас, чак това не съм си го помисляла.

Общи условия

Активация на акаунт