Казват ли ТАТКО на втория ви мъж

  • 4 790
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 878
Повече от 1 година съм с мъжа от връзка след брака ми/мъжът ми почина/От 6м живеем заедно.Моето дете не помни баща си,познава го от снимки,но от мен знае,че това е тати.Беше на почти годинка,когато го изгубихме.Мъжът от сегашната ми връзка е много добър с малкия,от ден на ден стават все по-близки,но Дани му казва по име.Виждам,че и на партньора ми му е трудно да приеме обръщението ТАТКО от детето,макар да е приел детето.Аз от друга страна искам Дани  да расте с баща и да има на кого да каже ТАТКО,но се притеснявам да повдигна въпроса пред мъжа ми.Исках да ви питам кога и как децата ви казаха татко на последвалите ви партньори.Спонтанно ли се случи или разговаряхте преди това?Ако вече е обсъждано съжалявам за повторението,аз не намерих с търсачката.

# 1
  • Мнения: 254
МамаДеси съжалявам за съпруга ти Cry Надявам се да си щастлива сега с мъжа до себе си Hug Моята дъщеря казва на втория ми мъж Татко. Беше на 8 месеца, когато се събрахме. Говорихме предварително и той се съгласи, че тя няма да има по-добър баща от него, понеже бившия не се интересува от нея. Мъжа ми я възпитава , обича и се държи с нея като изтински баща вече 2 години нямам никакви забележки. Връзката ни беше точно на една година като говорихме за това.Според мен един откровен разговор ще свърши работа, но трябва да се подготви и детето. Нека то само усети кога да му каже Татко. Успех и щастие  bouquet

# 2
  • Мнения: 22 878
Малкия според мен веднага ще го нарече ТАТКО.Повечето деца смятат ,че сегашният ми мъж е биологичният баща и казват на Дани-Баща ти това,баща то онова.Той понякога също повтаря.Но приятелят ми май не може да приеме такова обръщение,говорихме веднъж повърхностно.Може и да му трябва време,не знам.Но на мен ще ми е по-леко ,ако Дани казва му казва татко.А пак ако имаме друго дете ситуацията ще е дотс странна,едното ще казва татко,а другото-по име.Благодаря ти за пожеланията. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 714
детето ми беше на 6 години, когато се омъжих втори път. Тоест помни първия си баща, макар и не съвсем ясно, разведохме се, когато детето беше на 4. Нарича втория ми мъж по име, а когато говори с приятели и съученици за него, казва, баща ми - това, баща ми - онова (като става въпрос за втория мъж).
Вторият ми мъж пред всички говори, синът ми - това, синът ми - онова.

# 4
  • Мнения: 22 878
детето ми беше на 6 години, когато се омъжих втори път. Тоест помни първия си баща, макар и не съвсем ясно, разведохме се, когато детето беше на 4. Нарича втория ми мъж по име, а когато говори с приятели и съученици за него, казва, баща ми - това, баща ми - онова (като става въпрос за втория мъж).
Вторият ми мъж пред всички говори, синът ми - това, синът ми - онова.

Mного сладко звучи.Онзи ден мъжът ми обясняваше нещо на педиатърката ни по тел,но някак не му беше на езика да се представи за бащата на Дани.Каза само ,че се обажда във връзка с детето и смотолеви нещо кой е.Оттогава си мисля за това и ми е криво.Сигурно не е лесно да си от неговата страна.

# 5
  • Мнения: 2 274
Много е деликатен момента.
Според мен нещата не трябва да се насилват.
Щом не е готов да употреби точно тази дума - значе не е дошъл моментът. Това не означава липса на добри чувства.

# 6
  • Мнения: 2 863
Не си създавай излишни тревоги и не насилвай нещата според мен. Ако някой ден детето иска да го припознае като "татко" само ще го направи... дори и да продължи да му казва на име- няма лошо нито за единия, нито за другия. В твоето съзнание има оформена такава липса, но за детето е важно само да има кой да изпълнява в ежедневието тази функция.... и ако дойде времето и ДВАМАТА ДА СЕ чУВСТВАТ ДОБРЕ от обръщението "Татко" ОК! но ако не стане така не прави от това проблем- живота е сложен и хората живеят в различни обстоятелства.... ако някой ден имате свое дете- тогава ще му мислиш... но дори да стане така, че едното дете да казва на име, а другото татко- пак няма лошо- ние живеем така и сме си Ок. Това ще бъде проблем само, ако ти позволиш да се превърне в такъв- а щом му е и конфузно на мъжа ти- два пъти повече  означава,че не бива да го насилваш... та това са само 6 месеца... има много време да се подредят нещата, но нека бъде по естествен за всеки от вас начин  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 634
И мен ме интересува този въпрос.
Винаги съм питала мъжете, ще имат ли на против ако детето ми му каже татко и всички казват, че няма проблеми... НО... Едно си баба бае, друго знае (или как беше?). За сега не се е налагало такова нещо, дано в скоро време се наложи.

МамаДеси, съболезнованията ми за съпруга ти.

# 8
  • Мнения: 22 878
Очевидно,че е нужно време,колкото и да ми се иска друго.Интересно ми беше как стоят нещата по принцип и след време.Детето вижда в партньорьт ми  бащината фигура и засега му е достатъчно/отвреме-навреме казва,че му е татко на децата/.Надявам се нещата да си дойдат на място.Та така....Мама от Финландия,благодаря ти.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 761
И аз си мисля,че мъжа ти има нужда от време.Остави нещата да станат от само себе си, без да ги насилваш- това би объркало и детето и мъжа ти.

Съжалявам за съпруга ти!Желая ти късмет!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Моя близка остана сама с детето си когато то беше на 6м. След време имаше връзка с мъж - около 4 години -  който всъщност отгледа дъщеря й, сега от 5 години живее с друг мъж, които е изключителен човек  Peace.
На никого детето не е казвало "тати", но като показва снимки и разказва, тя казва - това е "тати В..........."/той въобщи не бива да е "тати", а и незнам как някоя досега не го е кастрирала/, това е "тати С.........." /този който я отгледа/ и това е "тати"/мъжът на майка й/. Но в ежедневието не му казва тати, а говорят на галени имена, детето знае кой е истинският му баща, но определено обича и уважава друг.   

# 11
  • Мнения: 2 125
Ще ви кажа за моя личен опит и за моя втори татко.
Бях на 5 години, когато майка ми се омъжи (мен дори не ме взеха на купона) за втория ми баща.
Първоначално му казвах чичо Петьо и някакси постепенно започнах да му казвам ТАТКО. И аз не знам как стана. С времето свикнах с него, с присъствието му...ей така по детски нещата влязоха в релси. Не помня с майка ми да сме водили някакъв по-специален разговор за присъствието му у нас. Живяхме заедно 25 години
За мен той беше най-най-най прекрасния баща на света. Загубих го преди 3 години и ужасно много ми липсва.

МамаДеси, съжалявам за съпруга ти!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Мога само да ти кажа, че обръщението не е всичко...

Аз имам доведен /мисля/ брат. Във всеки случай е дете на втората жена на баща ми от първия й брак. Доведен ще да е или заварен... Та младежът беше на 4-5 год., когато майка му и баща ми заживяха заедно /нямат брак като всички в моето семейство  ooooh! Joy/ На практика баща ми го отгледа и до сега се грижи за него, казва "синът ми", НО не иска момчето да му казва 'татко' защото то си имало баща - обръща се към баща ми по име. Истинският му баща пък никога не го е търсил, нито се е грижил за него. Въпреки всичко връзката им е много силна, баща ми никога не съм видяла да прави разлика м/у децата си - кара се с всички ни  hahaha , всички хора ги мислят за баща и син.

Та с обръщение или не - новият мъж пак може да е баща.


# 13
  • Мнения: 22 878
Мерси,мили мами.От своя страна искам да ви кажа,че се възхищавам на духа и силата ви,въпреки несгодите личният ви живот.Желая ви само щастие ,оттук-натам. Grinning

# 14
  • Мнения: 5 475
МамаДеси съболезнования за съпруга ти!  Hug
     При мен ситуацията е различна,дъщеря ми е голяма на 16 год. и още преди да се омъжа повторно,каза на бъдещия ми съпруг,че не търси в негово лице баща,а приятел.
  Нарича го по име,както и той нея.Но не мисля,че отношението помежду им не е като на баща и дъщеря...името не променя чувствата!
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт