Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 120
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 855
Синеока, активна гимнастика, бебефон са в нашия списък. Peace

# 46
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Тези вече ги купихме. Бебефона беше спешен Wink взех моторола и съм много доволна.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 407
Вал, честита радост!  Всичко най-хубаво ви желая:)

Ооо ние погача също ще правим - аз мнгоо се вълнувам  Heart Eyes ..Бабите са се наели да купуват проходилки, които ще ни трябват на по-късен етап де, но така са решили хората.. Хубав пример за практичен подарък е и например бебешка козметика, ние много бързо свършваме нашата! Както и бебешко бънджи - сладки са много. Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 348
Вал, честит голям юнак! Да разкажеш скоро!
 Зайче, в Тина Киркова родих.

 Аз нужди за бебе не се сещам, освен пелени и мокри кърпи, че се харчат. Някое хубаво органично мазило за кожа може би. Или слинг.
 Майка ми даде парите, които е отделила предварително,че да ги похарчим за наши нужди.  

# 49
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Скреч, аз ползвам многократни пелени, а скоро ще заненя и мокрите кърпи с многократни. И козметика не ползвам много. Вече съм пристеастена Simple Smile толкова яки десени има.

# 50
  • Мнения: 574
Здравейте и от мен. Казах на съпруга ми да пише, че нямах сили. Да голям юнак се роди 4100 кг и 53 см. За мое учудване след всичките киселини и многото повръщане последните месец и половина се оказа че той се е взимал всичко от мен. Бях все гладна и до края не вечерях изобщо. Последните 2 месеца нито един килограм не качих, даже преди системите за повръщане в 8 месец Бях свалила близо 2 кг. Бях за планово секцио за сряда, но юнакът реши сам кога да се появи. Може да ме включите на първа страничка. Бебе Валентин.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 348
Синеока, аз със събраните пари си купих многократни пелени миналия път, но ограничено количество според бпджета. Сигурно никак няма да ти е излишен още някой чифт Simple Smile
 Вал, бързо възстановяване!

# 52
  • Мнения: 786
Стафилокок, бебетата хващат от болниците. Това е бактериална инфекция и би следвало да се лекува с АБ.

# 53
  • Мнения: 637
Добро утро! Simple Smile
Зайче, пак си ни направила хубава тема. Благодаря!
Скреч, Вал честити ви бебчета!  bouquet

При нас кърменето си върви без проблем. На поискване. Но девойката ми повърна три пъти за 5-6 дена. Нацоква се и после почва да се свива и явно и се връща и от там... хайде... всичкото мляко вън. От вчера гледам май има слуз в акото. #Crazy Ще огранича млечните продукти да видим дали ще има ефект.  Praynig
Ние в неделя направихме 40 дена. Ходихме на църква и ни четоха молитва. Но питката ще я правя по-късно. Може би през май. Всичко живо около нас е болно. Предпочитам да не събирам гости сега.
Зайче, какви са тези шевове дето толкова време те болят? Не би трябвало.  На мен около 20я ден ми премина дърпането и нямам болка. В петък бях пак на преглед. Каза, че всичко е зарастнало, но има още конци да падат. Прегледа беше вагинален, вкл. ехографа.

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 08:26 от zaichenceto_bialo

# 54
  • Мнения: 6 494
Честито момченце, Вал, да ви е жив и здрав Hug

Моите петна от кърма по блузите се изпират, на нито една не личи нищо newsm78

Синеока, столче за хранене? Въпреки че ще се чудите толкова време къде да го държите ако няма много място, както вкъщи.

Кайо има пъпчици по лицето също. Мия му лицето с вода от лайка, но не минават. какво е това чудо, като тийнейджър е Crazy

На тази питка кава е идеята? Суеверие ли е някакво пак, като това да не се излиза до 40-я ден? И как се смятат, по дни ли? Защото февруари като е по-къс са още + два дни.

Сега се замислих, че в момента Кайо е колкото вашите бебета, когато са се родили на кила. Дано по-скоро заякне още, че да яде през 3 часа. Днес ще го теглим при педи-то, стискайте палци да не каже дохранвайте с ам Praynig Оглеждам го като инспектор да забележа дали е напухкавял и сравнявам снимки Mr. Green

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 08:59 от Elektra.13

# 55
  • Мнения: 18 495
Ние ще правим питка.Това е стара народна традиция.Събират се само жени,питката се разчупва над главата на бебето от две неомъжени момичета,дават се подаръци,пожелания се отправят към бебето(орисвят го един вид).Жените,които идват носят по нещо сладко.Не трябва да са в цикъл(на това много се смях).
На този ден бебето се представя пред близките.На 40 ден майката ходи на молитва заедно със свекинка.Идеята на 40 дни е,че се смята че преди те да изтекът и майката и бебето се намират между живота и смъртта.Всичко това го четох в една книга за българските традиции и обичаи.Аз принципно на много от тези неща им се дразня.
Само,че ще отида на молитва и ще правя и погача,първото,защото съм вярваща,а второто защото ми харесва.😊Сега,беба няма да я крия 40 дни от хората,нито пък ще ги карам да си късат конци от дрехите та да й ги слагат под възглавницата.😃
Та...дълго стана(ама тъкмо и да се запиша в темата) 😉

# 56
  • Мнения: 308
Маги и нашия бебчо е със сополи и храчки, много се дави и кашля от тях. Пуснахме секрет, беше чист и педиатърката каза, че се чисти. Да, ама това състояние продължи 2 седмици и го заведохме на частно. Изписаха му капчици и тъкмо се оправи, изведоха го навън с количката и пак се започна. Сега пак не може да спи от храчки милото. А лицето му е толкова сухо - като шкурка. Уж с хубава козметика го мажа, а целият е на люспи.
И аз нямам петна след изпиране на дрехите.

# 57
  • Мнения: 6 494
На една лекция преди няколко дни, лекторката ме светна за още едно поверие, за което не знаех. Не се простира вечер и изобщо дрехите на бебето да не замръкват на простора, защото ще ги видят таласъмите и караконджулите и ще вземат бебето. Как ще го вземат? Ще умре.
Ох, тия хора друга работа нямали ли са, че да измислят такива простотии ooooh!

Та по дни ли се смятат тия 40 дни?

# 58
  • Мнения: 296
djfeq, благодаря за отговора. Как точно сте изследвали секрета? На място ли взимат или мога да отида със сополите в помпичката? Във всяка лаборатория ли може да се направи?
Електра, това за простора аз го знам, че е за да не замръква детето навън, а да се прибира навреме.

# 59
  • Мнения: 6 494
Така ми го казаха, не знам... Не съм ровила да проверя. Може да има различни версии Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт