Искам да кажа ... (118)_17.04-23.04

  • 74 803
  • 1 240
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 39 626
Е, Чек, сега зацепих, че имаше и голямо момче ти. Как я кара? Сещам се, харесваше приятелка му. Още ли са заедно?

# 961
  • Мнения: 4 188
Аааа нови залози за килца!!!
Залагамна 3650. Тото го родих 3850. Ама аз бая го охраних, ако помните моите палачинки... Blush Blush
Бе, кви са тия гиганти, брях. Аз назад с инфото съм бил.  #Crazy С колко шевици беше, Белла newsm78 Жената с един вътрешен шев само, ме чакаше на кафенето пред родилния. Малко на една страна ходеше, но си беше съвсем наред. Joy Joy Joy Joy

# 962
  • Мнения: 11 721
Абе как залагате за килца? При мен и двата пъти лекарите познаха с  +/- 1 кило.  Crazy
Ти пък, някакви си там лекари. Ние сме къде-къде по-добри  hahaha  Joy

# 963
  • Мнения: 10 874
Ще ме уморите с тия залози Joy
Ама все някой ще познае, то от априлските дати няма такава, на която да не е заложил някой. Mr. Green От майските има, ама нали нямало да стигаш дотам. Whistling Hug Когато и да е, да мине бързо и леко! Hug
Събрах залозите дотук, да видим какво ще стане. smile3508
Скрит текст:
Аз вече предложих 22.04 т.е. утре. Малката ми дъщеря е на тази дата, много спокойно и слънчево дете е, та съм с две ръце.
Белинда, и аз съм за 22-23 април Simple Smile
Да си кажа залога- на 23. 04. Да дам ли и час?  Laughing
Залагам на 24-ти април, понеделник. Heart Eyes
За залозите  - аз съм за 25.04  Laughing
Аз ще кажа-25.04, 3 300 човече  Hug
Залагам на 25 април, теглото 3 200.
Аз съм си казала, че чака най-хубавия ден - 26.04.
И аз съм за 26.04, племенникът ми е роден тогава Simple Smile
Пишете ме мен с един 26.04:)))
Аз залагам на 26.04.,3900 гр.
Белинда, 27-ми от мен. Или 24-ти.  
Айде един 27 април от мен. 3350  Simple Smile
Аз съм за 28-ми, 3-ма човека познавам родени тогава, все разкошни хора  Heart Eyes
Май никой не е посочил 29.04. Ако улуча деня на Козуначко, ще съм единствената.  Grinning
Аз залагам за 29.04, любима дата Wink
Белиндиният малък мъж ще се яви в цялата си прелест и достойнство предиобед на 29 април. Ще тежи малко под 3100 г.
Да дам и моя залог - 30.04. около 3600.
От мен едно първомайско бебче! 1 май.
Аз залагам на 1 май.Много добре ми звучи  Blush
Като майка на майско теле, залагам на 1 май. Теглото е трудно прогнозируемо, ама да речем 3100.
3-ти май ще кажа аз. Харесва ми някак.  Mr. Green
05.05 - да ми е на годишнината от сватбата Sunglasses
За Белиндобебе давам глас за 6 май.
АЗ залагам на 9 май за Белинда. Laughing

Жаки, майстор си, много ти се радвам! Heart Eyes Hug Моите първи опити с тесто бяха катастрофални...

Едната маруля, другата зелка, приятелят ви и той някаква ряпа
hahaha Joy
Мнооого точно!

Последна редакция: сб, 22 апр 2017, 00:16 от Лале в дъжда

# 964
  • Варна
  • Мнения: 6 361
Абе как залагате за килца? При мен и двата пъти лекарите познаха с  +/- 1 кило.  Crazy



Предположения. Simple Smile После, ако познаем, ще кажем на Белиндето: "ей, права бях, аз нали ти казах" Laughing
Я и аз да кажа мерките на Козуначко-3,700, 52 см.
Моят мъж се е родил 4,600. Отгледан. Grinning
Девойката я родих 3,650

# 965
  • Мнения: 9 487
Аааа нови залози за килца!!!
Залагамна 3650. Тото го родих 3850. Ама аз бая го охраних, ако помните моите палачинки... Blush Blush
Бе, кви са тия гиганти, брях. Аз назад с инфото съм бил.  #Crazy С колко шевици беше, Белла newsm78 Жената с един вътрешен шев само, ме чакаше на кафенето пред родилния. Малко на една страна ходеше, но си беше съвсем наред. Joy Joy Joy Joy
Секцио по спешност съм аз. Не съм си броила бодчетата Mr. Green

# 966
  • Мнения: X
Е, Чек, сега зацепих, че имаше и голямо момче ти. Как я кара? Сещам се, харесваше приятелка му. Още ли са заедно?

Да, заедно са и са добре. Той завършва най-сетне морското, но трябва да направи два рейса по шест месеца преди дипломирането. Да са живи и здрави, но ни е много криво на всички, че все по-рядко ще се виждаме.

# 967
  • Мнения: 11 721
Жаки, ела да ми направиш една пита, мммм  Flutter

# 968
  • Мнения: 39 626
Чек, вие "старите", ще им се радвате от далеч на младите!  Mr. Green
Уви, такъв е животът!

# 969
  • Мнения: X
За трето дете и то момче аз бих заложила на близо 4кг. Нали всяко бебе било все по-голямо?

Де да знам. Моето първото 4 150, второто 2 700. И за двете лекарите твърдяха, че ще са към 3 100- 3 400. И половете им размениха разбира се.

# 970
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Леле, каква пита, Жаки! Бравос. Дано е толкова вкусна, колкото изглежда, че е.

Белиндиният малък мъж ще се яви в цялата си прелест и достойнство предиобед на 29 април. Ще тежи малко под 3100 г. Ще обича да спи, но на ядене ще е труден. Такива са времената. Мъжете, които ядем колкото има, каквото има, но всичко, веднага и винаги - сме на привършване.

Майка ми разправяше, че на първото ми мерене (на около месец) докториците се впечатлили от забележителното ми придаване. Не помня точно, но при норма да речем кило, аз съм се отчел с кило и половина, нещо такова. Поздравили младата майка с което. Да е*а аз тези орисници, отттогава насам все същото умение за придаване си пазя!

Жаки, що се стягаш? Животът е толкова пъстър и труден за обработка, остава и на чуждите севди да им береш гайлето! Тоя хубостник, дето си е довел нова булка иска всички да разберат за нея, само че да изглежда някак неволно. Постановка елементарна, хлапашка работа. Още едно предупреждение към Белинда: мъжете много трудно узряват. Понякога така и не успяваме. Просто да имаш едно наум , че ще си  имаш занимавка в следващите 35 години.

# 971
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 903
Бях обещала една рецепта за десерт. Пускам я сега, че съм се сетила и имам време.  Става лесно, бързо и е вкусно. Оказа се, че в някои райони го приготвят за Великден, украсяват го с шоколадови или боядисани яца. Е, това точно ме накара да се загледам в рецептата. В нашата област не боядисват яйца, а и от Барселона нямам спомен да са боядисвали.
Скрит текст:
Само да отбележа, че съм записала и грамажа на бутер тестото, защото тук така ти продават - един лист/кора обикновено е около 190-230 г, в зависимост от марката. Най-отдолу ще дам линк и към клип. - как се прави. Моя снимка нямам, но мисля, че клипът е достатъчно ясен  Grinning.

Великденско гнездо с шоколад и бутер тесто

2 правоъгълни кори бутер тесто (2 х 230 г)
150 г черен готварски шоколад
50 г масло
1 яйце
счукани бадеми

Фурната се загрява до 200 градуса.
Шоколадът и маслото се разтопяват и се разбъркват до хомогенна смес. Оставя се да поизстине.
Корите бутер тесто се разстилат и отгоре са намазват с тънък слой шоколад. След това се навиват на руло. Всяко руло се разрязва с остър нож по дължина.
Две по две половинките се преплитат – с разрязаната страна отгоре.
След това двете плитки се съединяват така, че да образуват кръг (гнездо).
Намазват се с разбитото яйце, поръсват се със счуканите бадеми и се пече около 20 минути. След това се покрива с фолио и се продължава с печенето – около 15-20 минути, до готовност.


# 972
  • Мнения: X
За трето дете и то момче аз бих заложила на близо 4кг. Нали всяко бебе било все по-голямо?

Де да знам. Моето първото 4 150, второто 2 700. И за двете лекарите твърдяха, че ще са към 3 100- 3 400. И половете им размениха разбира се.
Може. Всичко може.
Но уж така било в практиката.

Аз нямам намерение да изпробвам това упражнение с 2рото дете  Flutter

Жаклин, направо те вземем у нас. Уникална пита!
За козунаците си помислих, че е късмета на новобранеца, а и защото все лесно са ми се получавали(до тази злопаметна година), но с питата затвърди, че просто имаш усет и златни ръце в кулинарията.  bouquet

Да ви покажа злополучното ароматно агне, което щеше да е на чеверме, ноооо отиде в тавата за Великден:

Скрит текст:




Последна редакция: сб, 22 апр 2017, 00:29 от Анонимен

# 973
  • Мнения: X
мъжете много трудно узряват.

Ах, мискини!

п.п. Мискин/а на малтийски е горкият/горката. Изприщвам се като го чуя, така мазно го казват...

Трудно узрявате казваш. Пуста сопа, както казваше баба ми!

# 974
  • Мнения: 22 036
Белинда, залозите са, за да те веселим Simple Smile. И с Бела много се шегувахме. Страхотни еклери си направила, нищо че не съм ти приятелка  Crossing Arms.

Жаки, страхотна питка, аз толкова да се провалям с тестата, че май наистина ще си купя нова фурна.

Чек, сънувах те Simple Smile. Сънувах, че се мотая из Варна и стигнах до морската, а ти беше седнала на тревата, първо реших да не ти се обадя, но после те "нападнах"  Laughing. Отиди на лекар задължително. Най жероятно те дразни от нараняването, но не е зле да се види там ли е камъчето или не.

Общи условия

Активация на акаунт