Искам да кажа ... (120)_01.05-07.05

  • 65 892
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 39 626
Чек, не те разбрах! Притискат те за бебе или има вероятност да си бременна Mr. Green
Захир, утре да си по- добре!
Янтра, страх ме е от теб! Кой какво ти направи?

# 121
  • Мнения: X
Чек, не те разбрах! Притискат те за бебе или има вероятност да си бременна Mr. Green

Не.  Crazy ММ се държи като бебе, а аз не се изживявам като майка му. Не четеш ли за самотната жена на средна възраст в предното изречение?  Mr. Green

# 122
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 903
Ех, днес за Деня на труда сте много трудолюбиви всички, доста сте писали  Laughing.
Днес и мързелувахме, и се разходихме. Бяхме в един от парковете. Разположен е на хълм, в подножието е градът. Много зелено, има изградени барбекюта, пейки и маси, спортни площадки. Там правят и много от концертите. Малко снимки:
Скрит текст:






Пробвах и една рецепта за чийзкейк с бял шоколад и ягоди, без печене
Скрит текст:
Ако някой се интересува, ще напиша рецептата.

# 123
  • Мнения: 39 626
Чек, не те разбрах! Притискат те за бебе или има вероятност да си бременна Mr. Green

Не.  Crazy ММ се държи като бебе, а аз не се изживявам като майка му. Не четеш ли за самотната жена на средна възраст в предното изречение?  Mr. Green
Mr. GreenПрочетох, но си викам, мъжът на Чек я притиска за бебе, а тя го заплашва с развод! Twisted Evil
Яна, повече се загледах в блачкото, а не в парка.

# 124
  • Мнения: X
Яна дай рецептата. Аз чийзкейк не обичам никак, но ми се прави нещо с ягоди, а крема ще го видоизменя някак.

# 125
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 903
Всичките видове чийзкейк, които правя, са без печене. Тази я видях в рецептите на Нестле. Ето я
Скрит текст:
Чийзкейк с бял шоколад и ягоди

Продукти:
175 г чаени бисквити
80 г масло
400 г крема сирене
50 г захар
200 мл сладкарска сметана
4 листа желатин (около 5 грама на прах)
180 г бял (готварски шоколад)
150 г ягоди
боровинки, листа мента

Начин на приготвяне:
Бисквитите се натрошават или смилат на ситно, смесват се с разтопеното масло и се оформя блат във форма с диаметър 20 см. Оставя се в хладилника да стегне.
Крема сиренето се разбива добре със захарта.
Желатинът се оставя в студена вода за около 10-тина минути, докато набъбне.
Сметаната се загрява в съд върху котлона,  прибавя се начупеният на малки парченца шоколад и се бърка до получаването на хомогенна смес. Към нея се добавя желатинът. Разбърква се добре и след това се прибавя към крема сиренето. След като се получи  гладък крем, се изсипва върху блата и се оставя в хладилника, докато се желира. Препоръчително е да остане една нощ в хладилника.
Ягодите се нарязват на тънки филийки и се украсява чийзкейка отгоре. Добавят се боровинки и листа мента – за декорация.



Обикновено от тортената форма ползвам само ринга. Фиксирам го върху чинията, в която правя тортата или чийзкейка, и после махам ринга. Ползвам желатин на листове, по-удобен ми е.

# 126
  • Мнения: 4 188
Като ви гледам, пак сте на торти. Да похваля рецептата на Долче ле нещо си. Стана уникална. Облизахме си пръстите. Малко я побългарих, да няма зян. Само от Сливките ми остана половината, та се чудя какво да го правя newsm78

# 127
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Честит празник на всички именници. Да са здрави, щастливи и успешни. bouquet

# 128
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 686
Добро утро.
Честит празник на всички именници.
Точно този чийзкейк правих и аз онзи ден само смених шоколада с кафяв.Изчезна бързо.

# 129
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
Добро утро!
На всички празнуващи днес , честито! С хубаво да се споменава името ви!

# 130
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
Честит празник на имениците днес!
И мама да ми е здрава!

Успешна седмица на всички  Hug

# 131
  • Мнения: 4 303
Честит празник на празнуващите днес!
Здраве и сили желая!

# 132
  • Мнения: 39 626
Добро утро.
Честити да са всички, които празнуват днес. Да си носят името с гордост!
Тази сутрин пак се облизах от снимката на творението на Яна!

# 133
  • Мнения: X
Живи и здрави да са Бобчовците от всякакъв калибър!

 Днес откриваме пролетно-летния сезон на празниците у нас - известен период имаме струпване на важни дати в семейството. После затишие до ноември, когато 2 месеца е ад под небето - празници, празници, безкрай.

# 134
  • Мнения: 14 372
Добро утро!

Да са честити всички празнуващи, много здрави и щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт