Къде в Пловдив? - 71 тема

  • 69 976
  • 772
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
На Хеброс бус не са лоши автобусите, аз ги ползвам, но по друго направление.

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Моето дете е в детска градина "Щурче". Записах го с голямо желание и след проучване на госпожите, които ще му се паднат. Бях много доволна от избора си - страхотна атмосфера, отношение към децата и професионализъм.
Да обаче както всичко хубаво и това трябваше да се затрие. От миналата година директорката на "Майчина грижа" е директорка на "Щурче" (всъщност "Щурче" вече не съществува  Sad) Тъй като ние родителите не бяхме съгласни на това сливане и се опитахме да го предотвратим, новата директорка всячески се стреми да прави точно обратното на това, което искат родителите. Започна голяма чистка на целия персонал, а част от тях напуснаха и сами. Назначават се само близки до нея хора, които за съжаление са много далеч от нивото на стария персонал. Махна табелата на градината, въпреки, че обеща да не го прави. Правилата са различни - направи я да прилича на казарма. Често децата са гледани само от лелята или дори параджията, когато някоя от госпожите им отсъства, защото не взема заместници. Сутрин водя детето в неговата стая, а вечерта го намирам в сборна група, а госпожите му пуснати в отпуска  #2gunfire Вече и там се крещи, нещо което  не бях чувала да се случва при старото ръководство. Никакво присъствие на въпросната директорка на тържествата на децата, тя всъщност почти не стъпва там, а командва от разстояние. Като цяло става въпрос за рядко лицемерен човек, с огромно желание за власт и голямо покровителстване от страна на Общината. Не вярвах, че някога ще ми се наложи да го кажа, но за съжаление в момента градината въобще не е за препоръчване. Аз лично в момента обмислям преместване на детето, а лошото е, че и много други родители.
Наистина много жалко как нещо толкова хубаво и градено с години се унищожи за толкова кратко време. Директорката трябва да е много горда, че се справи блестящо с тази задача  Mr. Green

ПП: Няма как да проучите госпожите, които ще поемат първа група, защото са неизвестни. На госпожите, които в момента бяха на 4-та група им е връчено предизвестие за прекратяване на договорите им, така че ще бъдат назначени нови. Другото е, че може да ви поеме една госпожа и на следваща година тя да бъде преместена в друга група, а вие да си имате нова. Директорката има такава практика, защото според нея децата нямат проблем със смените  doh

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 22:34 от ican

# 302
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Директните превозвачите са два - Витоша Експрес сутрин и Хеброс Бус - следобед. Рейсовете не са някаква мизерия, е не са като тези, за дългите превози, но за два часа биват.

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
blueeyes,няма лоши автобуси по линията София-Пловдив.Тя се държи от Витоша Експрес и една пловдивска фирма /забравих й името/.Редуват се и тръгват през час.

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Къде мога да намеря продукти на Heitmann и по -точно Power Еntfarber.

# 305
  • Мнения: 4 030
Благодаря на всички.

# 306
  • Мнения: 6 206

ПП: Няма как да проучите госпожите, които ще поемат първа група, защото са неизвестни. На госпожите, които в момента бяха на 4-та група им е връчено предизвестие за прекратяване на договорите им, така че ще бъдат назначени нови. Другото е, че може да ви поеме една госпожа и на следваща година тя да бъде преместена в друга група, а вие да си имате нова. Директорката има такава практика, защото според нея децата нямат проблем със смените  doh

Това имах предвид, че всяко мнение е неактуално
наистина по всички градини има рокади, сливания, местене на директори
в нашата градина трета директорка е за випуска на дъщеря ми

смеете ми се на определенията, но Щурче беше от малкото градини, в които децата си ходеха масово след 9 часа докъм 10, 10 и половина. Малка градина, специални родители, правилата си бяха други и за много  други ситуации. В другите градини деца се приемат до 8:30.
Ако новата директорка /без да я познавам/ е решила да променя порядки въведени отпреди повече от 15 години, е ясно че е срещнала отпор. Иначе няма никаква логика да освобождава госпожи при абсолютен недостиг и глад за учители.

коментирам си с уговорка, че повече от 5 години не съм стъпвала ни в Щурче, ни в Майчина грижа

# 307
  • Мнения: 2 171
Ican...😒 за втора група иде реч...
Благодаря от сърце за отделеното време!
Уф, какво да правя не знам...Съвсем се отчаях...Няма ли читава градина, по дяволите?

# 308
  • Мнения: X
Ами, за читави не знам, но не е ли каквито имате на адреса.

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Буратино е много добра градина и като база и като персонал. Директорката и там се опитва да прави поразии, но след родителски отпор, обикновено не минават. Но там, за да влезеш вероятно папата трябва да ходатайства. Ужас е с тези градини.

За Светла също чух хубави отзиви. И за персонала и за директорката. Но и двете градини са далеч от района на Щурче.

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Момичета,даите идея и юъде да празнуваме рож.ден на детето...става на 11,а ня ам нииикаква идея Tired
Мислих за Лаута и нещо на открито,обаче той не удобри.

# 311
  • Мнения: X
Момичета,даите идея и юъде да празнуваме рож.ден на детето...става на 11,а ня ам нииикаква идея Tired
Мислих за Лаута и нещо на открито,обаче той не удобри.
На тази възраст моята щерка заведе приятелчетата на кино в Мола и след това на Макдоналдс или КFC. Ние чакахме на масите отвън с тортата. Иначе вече са големи за боулинг или лазерни битки.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Момичета,даите идея и юъде да празнуваме рож.ден на детето...става на 11,а ня ам нииикаква идея Tired
Мислих за Лаута и нещо на открито,обаче той не удобри.
На тази възраст моята щерка заведе приятелчетата на кино в Мола и след това на Макдоналдс или КFC. Ние чакахме на масите отвън с тортата. Иначе вече са големи за боулинг или лазерни битки.
м да...пл-миналата година така направих.В краен случай,ще повторя.

# 313
  • Мнения: 2 171
Буратино е много добра градина и като база и като персонал. Директорката и там се опитва да прави поразии, но след родителски отпор, обикновено не минават. Но там, за да влезеш вероятно папата трябва да ходатайства. Ужас е с тези градини.

За Светла също чух хубави отзиви. И за персонала и за директорката. Но и двете градини са далеч от района на Щурче.
Благодаря, няма значение къде са.

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 461

Това имах предвид, че всяко мнение е неактуално
наистина по всички градини има рокади, сливания, местене на директори
в нашата градина трета директорка е за випуска на дъщеря ми

смеете ми се на определенията, но Щурче беше от малкото градини, в които децата си ходеха масово след 9 часа докъм 10, 10 и половина. Малка градина, специални родители, правилата си бяха други и за много  други ситуации. В другите градини деца се приемат до 8:30.
Ако новата директорка /без да я познавам/ е решила да променя порядки въведени отпреди повече от 15 години, е ясно че е срещнала отпор. Иначе няма никаква логика да освобождава госпожи при абсолютен недостиг и глад за учители.

коментирам си с уговорка, че повече от 5 години не съм стъпвала ни в Щурче, ни в Майчина грижа

Ерин, градината беше точно това, което описваш до съвсем скоро (преди сливането). Беше като къща от приказките - щастие, спокойствие, радост и любов за децата. Често сутрин ги посрещаха на двора с акордеон и игри, извеждаха ги на разходки в стария град. Естествено, че не беше проблем да заведеш детето си след 8,30ч, щеше и да е посрещнато и нахранено.
Сега порядките са съвсем различни, за съжаление в не добра посока. И това сигурно е единствената директорка, която сама  гони персонала си, при толкова голям глад за такива кадри, но по мои наблюдения това е изключително безскрупулен и злобен човек, така че не се учудвам.

Буратино е много добра градина и като база и като персонал. Директорката и там се опитва да прави поразии, но след родителски отпор, обикновено не минават. Но там, за да влезеш вероятно папата трябва да ходатайства. Ужас е с тези градини.

За Светла също чух хубави отзиви. И за персонала и за директорката. Но и двете градини са далеч от района на Щурче.
Буратино и според моите проучвания е много добра градина и се чудих между нея и Щурче. За мен също нямаше значение къде е градината, важното беше да е такава, каквато аз смятам, че е редно да бъде.Преди да избера направих среща и с двете директорки. Тази на Буратино (благоволи да ме приеме след третото ходене), въобще не ми хареса - надута, нагла и надменна, реших, че няма да мога да я изтърпя 4 години, колкото и рядко да я виждам. Веднага същия ден отидох на среща в Щурче и сърцето ми остана там. Приеха ме веднага, показаха ми градината, обясниха ми как протича денят на децата, даже ни поканиха на някакъв концерт, който беше с участието на децата от градината, така че при мен изборът беше много лесен.
По мое мнение просто родителите на децата от Буратино са по-дейни, и доста по-хард и затова успяват да се преборят с глупостите, които твори директорката им, за което ги поздравявам от сърце.
Нашите от Щурче са хора на изкуството - спокойни, добронамерени, все с доброто да стават нещата  ooooh! Е да, ама в тази държава това поведение нито се цени нито води до желаните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт