WIZZ AIR - 26

  • 74 909
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 111
Обичайна практика ли е на Уиз да променят часовете на полетите?

# 286
  • Варна
  • Мнения: 948
Напоследък се случва все по - често Sad

# 287
  • Мнения: 17
Чефи-то, ясно, значи на летището ще гледам bouquet

Точно така  bouquet

На мен не ми пречи да отговарям на често задавани въпроси,защото,понякога и на мен ми трябва нещо спешно и нямам време да търся из всички теми и направо питам,не всеки има възможност по цял ден да следи кой какво писал и кой какво отговорил...Нали сте виждали надписа по учебните автомобили"И ВИЕ БЯХТЕ КАТО НАС ,всеки е имал първи път и всеки се е шашкал и притеснявал,и ако някой се дразни и не иска да отговаря,просто да не го прави,никой не ви кара насила.За това са тези теми,за да си помагаме,а не да се плюем и обиждаме кой как разтълкувал норматива и какво било всъщност...
Лека вечер на всички Уизеъри и късмет с полетите  Peace

Да, това е много бг черта да се плюеме вместо в това време да помогнеш с каквото можеш:(.....на мен лично секциите за ЧЗВ рядко са ми вършили работа!.....а за нормативата, не е въпроса как хората я тълкуват а тези които трябва да я прилагат!...и нормативата е една и съща в цяла Европа, и в никакъв случай не мога да се съглася че при спор служителя ще е прав , специално пък тук.....при цялото ми уважение който е попътувал по европейските летища знае че като отношение и правилно прилагане на нормите има много какво да се желае на хубавото ни враждебно летище!

# 288
  • Мнения: X
Хайде да не даваме куриозни примери от секюрити проверките по чужди летища. Това ви го казва доста пътувал.

А в случая се чудя нещо друго. Едни хора в тази тема са си направили труда и са похабили част от личното си време да оформят първа страница достатъчно подробно и четливо. Разбирам, че вие винаги много бързате и на вас винаги ви е най-спешно, ама все пак уважавайте чуждия труд и време и ПОНЕ прочетете първа страница. Казвам поне, защото ако си направите труда да върнете САМО 2 страници назад и ще намерите отговор на въпроса си.

Отделно от факта, че ако отворите сайта на кое да е летище, ще намерите секция със забранените за пренасяне вещи.

# 289
  • София
  • Мнения: 6 559
Хайде да не даваме куриозни примери от секюрити проверките по чужди летища. Това ви го казва доста пътувал.

А в случая се чудя нещо друго. Едни хора в тази тема са си направили труда и са похабили част от личното си време да оформят първа страница достатъчно подробно и четливо. Разбирам, че вие винаги много бързате и на вас винаги ви е най-спешно, ама все пак уважавайте чуждия труд и време и ПОНЕ прочетете първа страница. Казвам поне, защото ако си направите труда да върнете САМО 2 страници назад и ще намерите отговор на въпроса си.

Отделно от факта, че ако отворите сайта на кое да е летище, ще намерите секция със забранените за пренасяне вещи.


Точно това имах предвид и аз !

# 290
  • Мнения: 3 020
Когато си написах поста за елементарни ЧЗВ имах предвид точно това, което е написала Bliss и това не се отнася само за тази тема. От друга страна, разбира се, че понякога, за някои въпроси /технически, организационни/, когато е за пръв път, след като си прочел, където и да е някаква информация, все пак да се чувстваш несигурен и да попиташ.

От друга страна, за важни неща, които са свързани с изисквания какво може и какво не да се носи, изисквания, свързани със сигурността или с отделни митнически такива на дадена страна, да се доверявате на форуми, а не да си проверите във официалните сайтове, ми се струва странно. Ако аз кажа безапелационно - еди-какво си може, а се окаже, че по принцип не може, но случайно съм минала, а вие трябва да си изхвърлите "нещо-то/нещата", какво става?

# 291
  • Мнения: 27 500
Според мен, логично е в темата за УИЗ да си задавам въпросите свързани с УИЗ. Защото се предполага, че тук има достатъчно пътували именно с тази компания.
Скрит текст:
Никога не съм си и помисляла да нося например ножица в ръчния си багаж или играчка-пистолетче (или нещо което знам, че не е разрешено при проверките за сигурност). Peace Предполагах, че е възможно УИЗ да имат по-специални изисквания (изисквания на самата компания) за преноса на някои храни в ръчния багаж...или да са забранени, или да е позволено само някакво определено количество. Затова и попитах за суроватъчния протеин (ами това бяло прахче си изглежда съмнително  hahaha ). Не съм питала аз може ли да се пренася сирене, течен шоколад- но НИКОГА нямаше да ми хрумне, че те спадат към течностите.  Peace
А техническите/организационни въпроси могат да бъдат доста неясни ако е за първи път, наистина. Онлайн чекирането ми беше супер объркващо отначало.....На много от въпросите си намерих отговор, за което пак благодаря на отзовалите се! bouquet
И сега да попитам нещо за "кошарките" с които се измерва багажа Embarassed - дадените размери в см са максималните външни см на ръчния багаж, заедно с дръжките на куфара, колелца и т.н.? Питам, защото моят куфар по етикет се води едни сантиметри, но реално с колелата и страничната дръжка е с по 4-5-6 см повече....Относно височината- правят ли проблем за 1 см повече (вместо 56см- 57 см да речем)? newsm78
На разпечананите билети има реклама на Уиз Кафе. Какво по-точно е това? newsm78 На сайта им не видях нищо подобно, дори от търсачката не ми излезе никакъв резултат...

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 02:48 от dolce miele

# 292
  • Мнения: 4 323
В размерите влизат и дръжки, колелца и всичко. За най-сигурно го проверете на летището. Никой не мери сантиметри, ако го премерят гледат влиза/не влиза, без значение дали е с един сантиметър или един метър по-голям.
И компанията няма изисквания за съдържанието на багажа, те не ти бъркат вътре да гледат какво има. На проверката за сигурност гледат. Бял прах може да е съмнителен, гледат, опитват и така.
И като писах, че при спор служителите на сигурността винаги са прави не искам да кажа, че никога не бъркат, а че винаги на място те решават. После ако мислите че сте прави може да пишете жалби, да се съдите, да правите политическа партия с програма промяна на секюрити проверката, каквото ви хрумне. По същия начин граничните служители имат последната дума дали можете да влезете в държавата. Може да имате виза, средства, билет за връщане, ако му се видите съмнителни и каже не - това е.

# 293
  • София
  • Мнения: 6 674
До попитам пак - за полет до Варна на детето трябва ли му межд. паспорт?
Също - ако единия от пътниците не се яви, има ли някаква глоба?

# 294
  • Мнения: 4 323
До попитам пак - за полет до Варна на детето трябва ли му межд. паспорт?
Също - ако единия от пътниците не се яви, има ли някаква глоба?
Международен паспорт не би трябвало, но някакъв документ сигурно.
Няма глоба, ако не искате да ви връщат парите.

# 295
  • Мнения: 1
Здравейте, имам следния въпрос за закупен билет с уиз еър.Билетът е Wizz Plus със възможност за връщане на сумата към уиз профил. Прочетох,че при отказ, възстановената сумата ще се покаже в профила до 72ч., с възможност да се използва в рамките на 3 месеца.Въпросът е тази сума може ли да се използва за друг полет и  друг човек или само за лицето отменило полета и има ли някакви други условия за ползване на сумата. Предварително благодаря.

# 296
  • Мнения: 27 500
neuromancer, благодаря. bouquet
Някой пътувал ли е с раница Барни (от онези рекламните които вървяха с няколко пакета Барни преди няколко години)? newsm78 Става ли като малък ръчен багаж? Не и помня размерите, да знам дали да я търся (прибрала съм я някъде)....
Платила съм за 1 бр. голям куфар. Ако впоследствие реша да добавя чекиран багаж и за детето, може ли куфарът да е от по-малките, до 23кг?
Скрит текст:
Знам, че ако АЗ искам да си добавя още един куфар той задължително трябва да е 32 кг и не може да е малък. Интересува ме дали това правило важи за всички пътници в една резервация. Peace

# 297
  • Мнения: 2 465
neuromancer, благодаря. bouquet
Някой пътувал ли е с раница Барни (от онези рекламните които вървяха с няколко пакета Барни преди няколко години)? newsm78 Става ли като малък ръчен багаж? Не и помня размерите, да знам дали да я търся (прибрала съм я някъде)....
Платила съм за 1 бр. голям куфар. Ако впоследствие реша да добавя чекиран багаж и за детето, може ли куфарът да е от по-малките, до 23кг?
Скрит текст:
Знам, че ако АЗ искам да си добавя още един куфар той задължително трябва да е 32 кг и не може да е малък. Интересува ме дали това правило важи за всички пътници в една резервация. Peace

Раницата Барни е доста по-малка от разрешените за Уиз размери. Пътувахме с много по-голяма мека раница или сак.

Скритият текст ме изненадва. Не съм го правила, но ми е интересно защо да не може да се избере от 23кг багаж, ако се заплати допълнително.

# 298
  • Мнения: 4 323
Мека раница обикновено може да се понатъпче и винаги влиза в клетката, освен ако сте я надумкали до пръсване. С твърдите куфари не става така.

# 299
  • Мнения: 1 678
Според мен, логично е в темата за УИЗ да си задавам въпросите свързани с УИЗ. Защото се предполага, че тук има достатъчно пътували именно с тази компания.
Скрит текст:
Никога не съм си и помисляла да нося например ножица в ръчния си багаж или играчка-пистолетче (или нещо което знам, че не е разрешено при проверките за сигурност). Peace Предполагах, че е възможно УИЗ да имат по-специални изисквания (изисквания на самата компания) за преноса на някои храни в ръчния багаж...или да са забранени, или да е позволено само някакво определено количество. Затова и попитах за суроватъчния протеин (ами това бяло прахче си изглежда съмнително  hahaha ). Не съм питала аз може ли да се пренася сирене, течен шоколад- но НИКОГА нямаше да ми хрумне, че те спадат към течностите.  Peace
А техническите/организационни въпроси могат да бъдат доста неясни ако е за първи път, наистина. Онлайн чекирането ми беше супер объркващо отначало.....На много от въпросите си намерих отговор, за което пак благодаря на отзовалите се! bouquet
И сега да попитам нещо за "кошарките" с които се измерва багажа Embarassed - дадените размери в см са максималните външни см на ръчния багаж, заедно с дръжките на куфара, колелца и т.н.? Питам, защото моят куфар по етикет се води едни сантиметри, но реално с колелата и страничната дръжка е с по 4-5-6 см повече....Относно височината- правят ли проблем за 1 см повече (вместо 56см- 57 см да речем)? newsm78
На разпечананите билети има реклама на Уиз Кафе. Какво по-точно е това? newsm78 На сайта им не видях нищо подобно, дори от търсачката не ми излезе никакъв резултат...
Аз летях с Райян, куфарът, който ми дадоха, беше с по сантиметър извън необходимите размери. И за мое успокоение ходих на летището да го замеря в тия "кошарки". Влезе без проблем. Та, ако можете, идете.

Общи условия

Активация на акаунт