ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 35

  • 47 415
  • 970
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 753
Зная защо Ланка печели... Да не си преповтарям предишни постове, който го интересува да си ги прочете... Съдебното решение е окончателно, никой не може да обжалва повече...

# 76
  • Мнения: 1 080
Flower_Dg, трябва ли да се връщам да цитирам, че ни наричаш сектанти и тнт.Още повече искаш да ти докажем, че не сме сектанти. Още повече по Дженнърски, не говориш по същество, пропускаш уж - там където не можеш да отовориш. Вместо да отговориш задаваш въпрси...Въобще разговор с теб е безплоден.
п.с. Между другото това не е лична нападка а истината..

# 77
  • Мнения: 4 753
Да покажа, че не става въпрос за световен заговор, а за най-обикновен финансов интерес...

Китай осъди GlaxoSmithKline за $492 млн.
Компанията ще плати глобата заради раздадени подкупи на лекари и болници
  http://www.economic.bg/bg/news/4/Kitaj-osudi-GlaxoSmithKline-za-492-mln.html

Китайски съд е наложил глоба на британската фармацевтична компания GlaxoSmithKline (GSK) в размер на близо 492 милиона щатски долара (300 млн. паунда) заради раздадени подкупи на лекари и болници, които трябва да помогнат за подобряване на продажбите на продуктите й.
Освен това Марк Рейли, бившият директор на GSK за Китай, заедно с други директори на компанията, бе осъден на лишаване от свобода. Наказанията на отделните шефове на фирмата, признати за виновни по делото, варират между 2 и 4 години, предава държавната информационна агенция на Китай Синхуа, цитирана от WSJ.
Наскоро GSK бе обвинена от властите в Китай, че е раздала 3 млрд. юана на туристически агенции, чрез които е подкупвала лекари.
Това обаче не е първият скандал с компанията. През миналата година фармацевтичният гигант прие да плати 3 млрд. щатски долара в извънсъдебно споразумение с федералното правителство  в САЩ по обвинения, че е подавала подвеждаща информация за някои свои лекарства.

# 78
  • Мнения: 233
Flower_Dg, трябва ли да се връщам да цитирам, че ни наричаш сектанти и тнт.Още повече искаш да ти докажем, че не сме сектанти. Още повече по Дженнърски, не говориш по същество, пропускаш уж - там където не можеш да отовориш. Вместо да отговориш задаваш въпрси...Въобще разговор с теб е безплоден.
п.с. Между другото това не е лична нападка а истината..


 Z, мисля, че не си прочела внимателно, думата '' секта '' съм я поставила в кавички и съм упоменала, че е грешно използвана от медии и лекари.. Никъде, ама абсолютно никъде, не съм я употребила като нападка от мое име. Поста ми стои при желание можеш да се върнеш и да го прочетеш да се убедиш, че това не е нападка, специално обърни внимание и на написаното в скобите. Така че нападки от моя страна никъде няма.

Не знам какво съм изпуснала да отговаря, ако обичаш посочи ми въпросите, които съм подминала и с удоволствие ще дам отговор.

Предполагам с това '' Вместо да отговориш, задаваш въпроси '' коментираш ситуацията с диференциациалната диагноза между дифтерия и ангина.. Моля те, разбери, че има няколко форми на дифтерия - на гърлото, на ларинска (която от своя страна може да протече като дисфонична, стенотична форма и асфиксия), дифтерия на носа, на фаринкса, на кожата, на очите, на половите органи. Ангините са бактериални и вирусни (да не описвам пак всяка категория какъв причинител може да има). За улеснение ще упоменя, че диференциациална диагноза с ангина може да се прави само на дифтерия на гърлото. Наистина те моля да ми кажеш за кои форми искаш да знаеш разликите, иначе буквално ще ми отнеме цял ден да ти ги обясня  Simple Smile



Stelt, да, за обжалване няма място, поради простия факт, че не е спазено условието Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4 753
Stelt, да, за обжалване няма място, поради простия факт, че не е спазено условието Simple Smile

Не може да се обжалва решение на последна инстанция... Няма нищо общо с условия, доказателства и т.н., след като е последна инстанция никой повече не може да жали... Ти наистина ли знаеш какво пишеш? Виждам, че първо казваш нещо и като ти го оспорим отиваш да се доинформираш...

# 80
  • Мнения: 233
Stelt, да, за обжалване няма място, поради простия факт, че не е спазено условието Simple Smile

Не може да се обжалва решение на последна инстанция... Няма нищо общо с условия, доказателства и т.н., след като е последна инстанция никой повече не може да жали... Ти наистина ли знаеш какво пишеш? Виждам, че първо казваш нещо и като ти го оспорим отиваш да се доинформираш...


Не съм наясно с правни въпроси - поради каква причина няма да се обжалва не е най- важното в темата на разговор. Някой беше споменал, че няма кой да му затвори устата, ето оказа се, че има 6 публикации, даващи доказателства за съществуването на вируса. Между другото някой прочете ли ги? Да се коментира, че ваксините са вредни ( да подчертая пак, че често стават неразбирания, аз не отричам, че имат странични ефекти) е едно, да се говори, че няма вируси или каквото и да е там, е съвсем друго нещо. Ето, има най - малко шест научни публикации, къде е доказателството, че няма вируси? Наистина ви препоръчвам да прочете поне тях, без значение дали ще си промените мнението или не, но по простата причина, че човек никога не трябва да е забит в една посока, а да разширява мирогледа си постоянно. С това спирам коментарите за вирусите.

# 81
  • Мнения: 1 080
Нека първо определим живота. Според онлайн речника на Merriam-Webster, животът е " състояние на организъм, характеризиращо се с капацитет за метаболизъм, растеж, реакция на стимули и възпроизводство".


Вирусите не са живи същества. Вирусите са сложни съвкупности от молекули, включително протеини, нуклеинови киселини, липиди и въглехидрати, но сами по себе си не могат да направят нищо, докато не влязат в жива клетка. Без клетки вирусите няма да могат да се размножават. Затова вирусите не са живи.Когато вирусът срещне клетка, възникват редица химични реакции, които водят до производството на нови вируси. Тези стъпки са напълно пасивни, т.е. те са предварително дефинирани от природата на молекулите, които съдържат вирусната частица. Вирусите всъщност не правят нищо. Често учените и не-учени също приписват действия за вируси като , унищожаване,нападане, експлоатация и т.н. Тези термини са неверни, защото вирусите са пасивни, зависещи изцяло на милостта на тяхната среда.   http://www.virology.ws/2004/06/09/are-viruses-living/
Ваксини съдржащи атенюиран вирус-отслабени вируси,  чрез обработка с формалдехид и др.Тврди се,че по този начин вирусът губи възможността си да се репликира, но си запазва протеинът, който бива разпознат от тялото, което образува антитела.
Обаче-Освен това пресичането на еволюционната биология и биомедицината е завладяващо от само себе си. Този преглед предлага общ преглед на начините, по които еволюцията е повлияла върху дизайна и внедряването на живи атенюирани вирусни ваксини, с подраздели, които могат да бъдат полезни като лекционен материал или като основа за казуси в класове на различни нива. Живите атенюирани вирусни ваксини са модифицирани по начини, които ограничават тяхната репликация в гостоприемника, така че инфекцията (ваксинацията) да произвежда имунитет, но не и болест. Приложната еволюция, под формата на серийно преминаване в нови клетки-гостоприемници, е "класически" метод за генериране на вируси. Въпреки това, много от живите атенюирани ваксини проявяват връщане към вирулентност чрез обратна мутация на атенюиращи мутации, компенсаторни мутации някъде в генома, рекомбинация или повторно разпределение или промени в квазисвиещото разнообразие. Освен това, комбинацията от множество живи атенюирани щамове може да доведе до конкуренция или улесняване на отделни ваксинни вируси, което води до нежелателно повишаване на вирулентността или намаляване на имуногенността. Генетичното инженерство, информирано от еволюционното мислене, доведе до редица нови подходи за генериране на живи атенюирани вирусни ваксини, които съдържат съществени предпазни мерки срещу връщане към вирулентност и които подобряват интерференцията между множество щамове на ваксина. И накрая, ваксините имат потенциала да оформят еволюцията на своите партньори от див тип в контрапродуктивни начини; При крайно ваксинирано изкореняване на вируса може да се създаде празна ниша, която да насърчава появата на нови вирусни патогени.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3314307/
Не вярвам в теория на виrусите, нито вярвам,че те причиняват, която и от болестите в имунизационния календар и въобще. Смятам всички да са бактериални. Горният пост е обяснение за хората, които вярват в тази теория и целта му е главно да се разбере, че атенюираният вирус може да стане вирулентен и други положения са обсъдени.

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 12:32 от Z

# 82
  • Мнения: 4 753
Казах ли вече, че въпроса съм обсъдила и който го интересува да ми прочете предните постове? Защо се налага да се повтаряме и потретваме на последните 2-3 страници? 6 публикации в 6 научни списания!? Сериозно ли това са доказателствата за съществува на морбили вируса и друго няма? Никой не знае и никой не може да изолира този вирус, с изключение на този, който го е направил за пръв и единствен път!?

# 83
  • Мнения: 330
Отделно не всяка реакция към ваксината се описва като такава, което води до липса на обратна информация към производителя и липса на навременна преоценка на безопасността.
 

Да покажа, че не става въпрос за световен заговор, а за най-обикновен финансов интерес...
Китай осъди GlaxoSmithKline за $492 млн.
Компанията ще плати глобата заради раздадени подкупи на лекари и болници
 http://www.economic.bg/bg/news/4/Kitaj-osudi-GlaxoSmithKline-za-492-mln.html

Да се твърди, че ваксините са отрова, мафия и не знам какво още е безумно.

Flower_DG, Какво точно твърдение, предвид цитираното горе, смяташ че няма да е безумно?

Не стига, че една реакция, би се разгледала като такава, само ако се е проявила в близките дни до месец от поставянето на дадена ваксина, на всичкото отгоре не желаят да я разгледат, а и нямат желание да я признаят и докладват.
И при положение, че повечето ваксини не са достатъчно изследвани, особено в дългосрочен план, а и повечето ,,независими" изследвания , са направени във фармацевтични центрове, които пък са преки производители на ваксини. Това нежелание за описване на реакцията като такава, не е ли именно с цел да се даде една фалшива представа за вредата и ползата на ваксините?

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 15:00 от _Ивет_

# 84
  • Мнения: 233
Отделно не всяка реакция към ваксината се описва като такава, което води до липса на обратна информация към производителя и липса на навременна преоценка на безопасността.
 

Да покажа, че не става въпрос за световен заговор, а за най-обикновен финансов интерес...
Китай осъди GlaxoSmithKline за $492 млн.
Компанията ще плати глобата заради раздадени подкупи на лекари и болници
 http://www.economic.bg/bg/news/4/Kitaj-osudi-GlaxoSmithKline-za-492-mln.html

Да се твърди, че ваксините са отрова, мафия и не знам какво още е безумно.

Flower_DG, Какво точно твърдение, предвид цитираното горе, смяташ че няма да е безумно?

Не стига, че една реакция, би се разгледала като такава, само ако се е проявила в близките дни до месец от поставянето на дадена ваксина, на всичкото отгоре не желаят да я разгледат, а и нямат желание да я признаят и докладват.
И при положение, че повечето ваксини не са достатъчно изследвани, особено в дългосрочен план, а и повечето ,,независими" изследвания , са направени във фармацевтични центрове, които пък са преки производители на ваксини. Това нежелание за описване на реакцията като такава, не е ли именно с цел да се даде една фалшива представа за вредата и ползата на ваксините?




Твърдението е базирано на редица коментари в предишните 34 теми, описващи ваксините като средство, създадено с цел да намали населението (по едно време се коментираха тук дори и съдържането на чипове във ваксините), като нещо абсолютно безполезно, създадено само и единствено с цел печалбарство и трупане на пари в нечия сметка(между другото в изречението след цитата съм казала, че също безумно е и твърдението, че са манна небесна) .  Пари винаги се печелят на чужд гръб във всяка една сфера - ако ще се говори конкретно за фармацевтичните компании - едни взимат пари с изработването на ваксини, други с продажба на лекарства, трети със съвсем друго нещо.

Ще ми бъде любопитно да видя какъв е бил развоя на нещата в Китай  след тази статия от 2014 година, но не успях да намеря информация. Ако някой има такава ще съм благодарна да я сподели.


Както се вижда, не отричам факта, че имат странични реакции. Част от тях възникват поради лекарска небрежност, която я изясних в началото. Няма да се спирам на нея, защото за мен по-важна е другата част - тези които не се съобщават и защо не се регистрират. Ще коментирам основно ситуациите, при които лекарят отказва да приеме дадена реакция като причинена от ваксина. Дали го прави от чиста липса на желание да се занимава с купищата документация или от липса на знания, резултата е един - липса на обратна информация към компанията. Както споменах оттам идва големия проблем, след като нищо не се регистрира, няма как и нищо да се промени. Но не мога и да не спомена вината на някои родители в случая - след като личния лекар отказва да приеме, че реакцията е от ваксина, защо те сами не се свържат с GlaxoSmith? Компанията има телефон, на който лекари и пациенти могат да съобщават всякакви нередности. В конкретната ситуация в България не мисля, че е редно да се обсъжда дали компанията нарочно ги крие или не- нека най-напред всеки лекар и всеки родител да регистрира всяка една възникнала реакция и тогава ще стане ясно дали всъщност производителите на ваксините не крият нещо.


Относно изследването на дългосрочните ефекти от дадена ваксина - факт е, че повечето се правят от фармацевтични центрове в пряка връзка с производителите, но има малък на брой независими изследвания. Лично аз не бих се доверила на ваксина, която няма поне 10 години на пазара и не съм прочела няколко проучвания за нея.

# 85
  • Мнения: 1 080
Хм, интересно, аз твърдя,че ваксините са отрова, защото съдържат невротоксини, чужди протеини и др. Това безумно ли е? Също смятам, че случаите се прикриват и помитат, защото отгоре така им диктуват, лекарите получават бонуси за поставени ваксини.
 Да не говорим за корупцията при CDC-- " Кенеди нарече CDC "гнездо на корупцията", защото не успява отново и отново да прави правилното нещо за американците и за науката, като помага да се разкрие връзката между увреждането на мозъка и ваксините с тимерозал, Малките деца е най-лошото, тъй като най-често се включва в най-евтините ваксини, използвани в обществено финансираните градски клиники. http://www.naturalnews.com/2017-02-25-cdc-is-a-vaccine-company-a … -says-rfk-jr.html

Исторически данни и книгата на Charles Creighton - Дженнър и ваксинация - странна глава от медицинската история, описва бруталната злоупотреба със статически данни в полза на ваксините  още от тогава. Това ме каара да мисля, че ваксините се ползват с нечисти цели.

Липса на обратна връзка към ваксино производителите няма, има глухота от тяхна страна. Навсякъде родители показват увредените си деца от ваксини. Все едно някой да произвежда хляб от който децата умират или биват увредени до живот. Кой луд ще иска да купи този хляб после.....

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 15:59 от Z

# 86
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Също смятам, че случаите се прикриват и помитат, защото отгоре така им диктуват, лекарите получават бонуси за поставени ваксини.
 
  Ако беше така, нямаше да си ваксинират децата.

# 87
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Хм, интересно, аз твърдя,че ваксините са отрова, защото съдържат невротоксини, чужди протеини и др. Това безумно ли е? Също смятам, че случаите се прикриват и помитат, защото отгоре така им диктуват, лекарите получават бонуси за поставени ваксини.
 Да не говорим за корупцията при CDC-- " Кенеди нарече CDC "гнездо на корупцията", защото не успява отново и отново да прави правилното нещо за американците и за науката, като помага да се разкрие връзката между увреждането на мозъка и ваксините с тимерозал, Малките деца е най-лошото, тъй като най-често се включва в най-евтините ваксини, използвани в обществено финансираните градски клиники. http://www.naturalnews.com/2017-02-25-cdc-is-a-vaccine-company-a … -says-rfk-jr.html

Исторически данни и книгата на Charles Creighton - Дженнър и ваксинация - странна глава от медицинската история, описва бруталната злоупотреба със статически данни в полза на ваксините  още от тогава. Това ме каара да мисля, че ваксините се ползват с нечисти цели.

Липса на обратна връзка към ваксино производителите няма, има глухота от тяхна страна. Навсякъде родители показват увредените си деца от ваксини. Все едно някой да произвежда хляб от който децата умират или биват увредени до живот. Кой луд ще иска да купи този хляб после.....

Диктуват им, да, от кораба майка им диктуват. Съвсем олекна вече. Как да не се включва човек, като чете тези бисери...  Joy Joy

# 88
  • Мнения: 1 080
Amber, ти откъде знаеш, че ги ваксинират?Аз имам друга информация..

# 89
  • Мнения: X
Amber, ти откъде знаеш, че ги ваксинират?Аз имам друга информация..
А аз зная, че ги ваксинират. Всички лекари, които познавам, а те не са никак малко, ваксинират децата си. От тях го зная.

Общи условия

Активация на акаунт