Мъчат я зъбки

  • 21 306
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 555
Дъщеря ми беше някакъв кошмар с никненето на зъбите. Първите пробиха на годинка, а последните на 3 години. Един зъб никнеше по 3 - 4 седмици, като не приемаше никаква храна през това време. Давах Дентокинд и това много й помагаше - не е плакала. Много леко мрънкаше, но си имаше сополи и червено гърло през цялото време, докато поникне зъбчето. Проблема с храненето го решавах, като ставах нощно време и докато спи й давах с шише и биберон АМ. Правех го два пъти нощно време - около полунощ и сутрин около 4 - 5 часа. Използвах, че спи и само да усети биберона в устата започваше да пие млякото. Само това помагаше, защото през деня, докато беше будна не пипаше никаква храна. Само солети и твърди бисквити, с които си чешеше венците

# 16
  • София
  • Мнения: 30 142
И при сина ми положението в последно време е доста неприятно. Мажа Дентинокс, Бочко, Пансорал, давам Teetha, Осадент, но нищо не помага.

Вчера купих Nuby гел за зъби и по-голяма гадост не бях ползвала. Отива директно в кофата. Мирише ужасно (все едно си в лекарски кабинет) и е кисел. Sick И чесалката ще се хвърля, защото няма отмирисване.

# 17
  • Мнения: 125
Здравейте! Моят син е на 4м.и половина от 2 дни имаме температура около 37.5 ръчичките са постоянно в устата му Sad Давам му Панадол за Температурата понижи се за кратко и пак се качва на 37.5 давам му и ДЕНТОКИНД табледки за зъбчетата. Някой може ли да ми каже това нормална температура ли е ?  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 11 489
А с педиатър дали се консултирахте?

# 19
  • Мнения: 4 708
Здравейте! Моят син е на 4м.и половина от 2 дни имаме температура около 37.5 ръчичките са постоянно в устата му Sad Давам му Панадол за Температурата понижи се за кратко и пак се качва на 37.5 давам му и ДЕНТОКИНД табледки за зъбчетата. Някой може ли да ми каже това нормална температура ли е ?  newsm78
Не е много нормално това, и не е от зъби, щом е повече от 24 часа.

# 20
  • Мнения: 125
Вчера бяхме на преглед каза че е здрав. newsm78

# 21
  • Мнения: 4 708
Вчера бяхме на преглед каза че е здрав. newsm78
На 4,5 рядко излизат зъби, иначе моята ги правеше номерата с температурата до 38 градуса, но само за ден. Никога за повече. На другият ден нищо й няма, и обикновено избива зъбче. newsm78

# 22
  • Мнения: 2 488
На нас ни помагаше един гел, който купувахме от Гърция. Казва се Мундисал. За съжаление го няма в БГ, но е доста ефективен. Успокоява веднага.

# 23
  • Мнения: 125
Да се похваля вече още малко и ще ни пробие зъбчето вижда се вече  Hug  Казвайте някакви гелчета че ще ме изяде  Heart Eyes вече нямаме температура love001

# 24
  • Мнения: 12 014
Честито ви първо зъбче! Зорът е минал /за сега/, щом пробие вече няма нужда от гелчета, а и ги осмукват твърде бързо и ефектът се губи. Давай нещо да гризе - гризалка, твърда играчка с подходящ размер и форма, лъжичка - каквото му харесва на бебчето. Също бисквитка, солетка /детски, безсолни/.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
С чесалките и лъжичките внимавайте, че синът ми си бърка чак в гърлото с тях. ooooh!
Аз съм ползвала какво ли не. Ефектът е временен: Бочко, Пансорал, Дентинокс и сега взех Калгел. Най-доволна съм сякаш от Teetha, но и с тях нещата са временни.

# 26
  • Мнения: 125
Благодаря ви много момичета  Hug иначе и аз съм ползвала Калгел и не съм доволна  love001

# 27
  • Мнения: 493
При никненето на първите два зъба мазах с всевъзможни гелчета, давах Дентокинд, чесалки и т.н и нямаше ефект. Сега вече Дентокинд като се сетя, чай от лайка пие непрекъснато, нощеска като е неспокойна Панадол/ Нурофен. Вече имаме 11 зъба.
Чувала съм, но не зная дали е така, ако почна да давам Панадол трябва поне 5 дни да давам.

# 28
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Чувала съм, но не зная дали е така, ако почна да давам Панадол трябва поне 5 дни да давам.
Не е вярно.

# 29
  • Мнения: 125
С Панадола не трябва да се прекалява все пак съдържа Парацетамол! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт