Канадски мами - 3

  • 18 336
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 369
 И аз набързо да се включа. Вчера писах-писах и накрая нищо не можа да се публикува и си легнах с яд.
 Снежи, наистина днес беше много хубаво. Пак ще дойда, че то вашият мол има ли обикаляне. Станах ето така  #Crazy . Сега се сетих и как Слава пазарува.  hahaha Стига да са излезли ще пусна снимки. Като си хареса нещо и започне да оглежда етикета. Интересува се вече от размери и цени  Laughing
  Наде, сега да пусна и аз мойта любима рецепта за пилешко. Пилешките гърди се нареждат в намазана с олио тавичка. Отгоре се наръсва пилешки бульон, настъргва се кашкавал моцарела и се маже с майонеза Helmans. Пече се 30мин-1 час във фурната. Става страхотно вкусно. От топлината, майонезата (която е олио и яйце) се разтопява, олиото се свлича надолу разтопява кашкавала и овкусява пилето, докато яйцето прави златиста коричка. Цялото приготовление е много бързо, панирането по принцип повече време отнема. Иначе майка ми често приготвя пилешкото с яйце и брашно. Не се тревожи за опържването, то на пилешкото малко му трябва. Само ако са по-дебели гърдите ги резне и поучукай малко. В готварският бях попаднала на една друга много хубава и лесна рецепта. Като я намеря ще ви я пусна тук.

 Сега за срещата. Ние няма да можем да дойдем тази събота-неделя, както и следващата.  Embarassed То тогава се получава и long weekend.
 

# 76
  • Мнения: 163
Калида, не сме чак толкова близо до езерото, така на хоризонта го виждам,естествено ми се препречва там някъде блока на Снежи-ха,ха. Наде, вече сме в месеца на близнаците и понеже всички сме такива сме out за срещи. Тъкмо ще си оправиме къщата, ще почнат празниците. Тежък период  Blush

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 16:25 от SweetyP

# 77
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети и от мен, Момичета!

Защо така не става със срещата? Но Вие си организирате мини- срещички, така е като сте наблизо в един град.

...обожавам да готвя, то и си ми личи ...
Снежи, аз само една твоя снимка съм виждала, но не бих казала че ти личи каквото и да е ядене. Дори обратното, но ти си знаеш. Hug А за Славето нямам думи, вчера проходи а днес вече пазарува, и от размери и цени се интересува. Hug Дано да са станали снимките на Писанка.

Писанка, честит Ти нов подпис. Страхотен е. Hug Голяма сладурана е Иветка, има много изразителни очи.  Heart EyesЩе ходите ли тази седмица на "библиотечната среща"?

Калида, не сме чак толкова близо до езерото, ...
SweetyP, ама ти Близначе ли си, от майските ли си? А за езерото, по- добре да е по- далечко, защото през лятото може да има доста комари. Peace

Нади, как станаха сметановите пържолки? Мъжете ти харесаха ли ги? Hug

Хубав и топъл следобяд Ви желая!

# 78
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Момичета!

Къде се загубихте? Явно времето и в източна Канада е разкошно и сте по разходки!

Нади, зоркото Ти око нещо спинка ли? Или сте по разходки с Дени?

Каролина, доволна ли си от курсовете? Мама и свекървата сега вече може би броят дните до средата на следващият месец? Hug

Писанке, хубави ли са снимките от разходката в МОЛ-а? newsm78

Снежи, а ти като си пътувала с бебе в самолет, къде го преоблича? Самолетните тоалетни са доста тясни и неудобни? newsm78

Къде се загуби и нашата силна Монтреалска агитка?
Холи, стягате ли вече Ерик или още е рано? Холката как е на яслата? Цунки за сладурите! Hug
Дидката, как е Викторио, как е коремчето, стягаш ли се за бебо? Да не вземем да изпуснем голямото събитие?! Hug
Чочо, как мина Интернационалният яслен ден? Малкият Чочо доволен ли е?

Лек, слънчев и топъл нов ден Ви желая с много разходки и усмивки!

# 79
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ето ме и мен! Grinning

Калида, до вчера времето беше супер, но от днес вали, и по прогноза ще е така до понеделник включително. Sad Така че очаквам включвания в темата. Wink

Прословутите пилешки пържолки ще ги правя днес, след малко. Имам надежди, че ще станат хубави, ама да видим. Wink

И аз чакам снимки от шопинг-фуриите Снежи и Писанка, ама те явно се ослушват.

Суитито, и ти ли си родена през май? До тук сме аз и Писанка (която така и не каза на коя дата е родена). Подозирам, че покрай преместването не си имала време за превода...

Гери, никаква не се вястваш да кажеш как си. Crossing Arms Добре, че те засичам из другите теми. Laughing
За Кроко1 пък съм почти сигурна вече, че е родила. Ми така де, след срещата хич не е писала. newsm78

Монреалските мами са под всякаква критика. Crossing Arms Laughing

# 80
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Еи ме - на Grinning Вчера една позната ми доведе да й гледам за малко децата - едното още няма годинка, а другото е на 3 год. Сбърках се направо Crazy Бебето ме виждаше за първи път и като ревна, та цели 40 мин., а Слава ревнуваше като го гушках и се опитваше да ми го избута от ръцете. Баткото пък държеше на всяка цена да разбере какво има във всеки шкаф и гардероб и направи доста успешен опит да пренесе съдържанието на детската стая в хола. Справих се де, но осъзнах какво е да гледаш деца с малка разлика.
Не знам вие как се справяте с домакинската работа, аз вече изнемогвам Embarassed Слава е неуправляема. Любимите й места са шкафа с тенджерите, кофата за боклук, пердетата, принтера и контактите. Ще дописвам после, че сега е в шкафа с документи Embarassed

# 81
  • Мнения: 2 959
....Имам надежди, че ще станат хубави, ама да видим....
Нади, разбира се че ще станат, след толкова проверени рецепти. Твоите мъже май си падат по месната част, те май всички мъже са така? Heart Eyes

...Слава е неуправляема....
Снежи, и още по- пъргава ще става, като тръгне по- уверено на крачета. Аз на Дана съм и отделила един нисък шкаф, които е пълен с всякакви бурканчета и шишета и тя ги подрежда отвътре вън и обратното, но вече бързо и омръзва и пипа на много непозволени места. А за боклука и при нас беше същото, докато не го вдигнах по нависоко. А пък какво става в банята с тоалетната хартия и завесата за баня няма да описвам, защото след 1-2 седмици и ти ще усетиш. Hug Вчера определено не ти е било леко с три дечица, а как се нави да го правиш се питам? newsm78

# 82
  • Мнения: 636
Гери, никаква не се вястваш да кажеш как си. Crossing Arms Добре, че те засичам из другите теми. Laughing

Тук съм, Наде. Оба4е няма какво да разкажа от моето ску4но ежедневие. Всеки ден болките се увели4ават - кръст, корем, таз, крака и т.н. Вие знаете де, няма какво да ви обяснявам. Успокоявам се, 4е малко остана.

Гледам, пак на кулинария го обърнахте, а мен ме няма в тази насока  Whistling

Казвате, среща за 21? Ако съм все още цяла ще гледам да дойда.

В Монреал ще да е дошло лятото. Само това е основателна при4ина от там да не пишат. Навярно скиторят  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 636
А, сетих се какво да се похваля.
Най-сетне ще ставаме канадци. Другата седмица ще се кълнем във вярност на Кралицата  bowuu Моят мъж все ме кара да съм си нау4ела химна, 4е там как съм щяла да го пея.  ooooh! Да вземе той да си го нау4и, пък аз ще суфлирам до него  Mr. Green Само дето това НИКГАШ нЕма да стане  Mr. Green

# 84
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А, честито, Гери! Grinning Със здраве да си го ползвате канадското гражданство! Laughing

Аз използвах дъждовния ден да поизчистя. Ама още не съм свършила. Малко почивка и пак. ooooh!

Снежи, проучвателният период на Дени беше много кратък. Ако беше по-дълъг, мислех да сложим преградни врати на кухнята, но не се наложи. Laughing

# 85
  • Мнения: 2 959
....какво да разкажа от моето ску4но ежедневие. ...
Gery, не така. Heart Eyes Използвай сега времето за себе си, защото като дойде бебчо и да искаш да останеш сама, /а такива моменти има, уверявам те!/ няма да имаш таз възможност. След това вече мислиш за двама и Ти- ставаш бебчо и аз. Heart Eyes Разхождате ли се с бебчо? Той рита ли? А как е като започне да хълца? Измислихте ли името, или ще е изненада за нас? Hug А за химна, не се притеснявай, имаш листче и можеш да го четеш, но е такава еуфория, че не се и сещаш да се притесняваш за думите. Кога Ви мина теста? Thinking
Горе главата, ти си почти на старта! Hug

Писанке, ще посетители библиотечната сбирка тази седмица с Иветка?

# 86
  • Мнения: 369
Здравейте момичета!
 С всеки изминал ден мойта госпожица все по-взискателна става и хич нямам време за форума  Crossing Arms Докато сме още на вълна   chef , ето го обещаният линк:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52280.0
 Изпробвала съм го. Става наистина бързо и вкусно.
  Kalida, утре сме в библиотеката. Тамън както се развали времето тук, някакво занимание-развлечение. Кажи, ти извеждаш ли твойта госпожица навън? Къде ходите обикновенно ? Тя заиграва ли се с другите деца, имам в предвид проявява ли интерес или още не?
 Наде, как те остава твоят сладур да изчистиш. Аз трябва да ги изгоня мъжът ми с щерката навън ,иначе не мога. Ама ние наистина май все близнета сме се събрали.  Моя рожден ден е на 22 май 
  Гери, честита ви покана. Супер, да има все така да се хвалиш само хубави работи. Първо визи на родителите, сега ще взимате паспорти, айде после с едно готино бебче и лесно раждане. Кажи сега ти, кога чакаш да дойдат родителите. Доволна ли си от курса, където ходиш. Много бъдещи майчета ли сте там?
  Гаргамелчо, и ти нещо се затри от фронта  Mr. GreenThinking Какво прави Виктория ? Вие имате ли си някакъв режим на хранене. Сега чета в кърмаческият, че преди да се захранва, трябва да има изграден режим, което не ми се връзва с кърмене на поискване, както уж ние правим, та дано не объркам нещо с тия режими и тия захранвания-каши, пюрета.  Crazy
  Каролина, ти приготви ли вече списъка ? А багажа?

 Ето и малката фурия на Снежи, как пазарува. Дано Снежи не ми се сърди, че  публикувам снимка на щерката й, но не можах да се сдържа  Embarassed Всеки път като гледам снимката и се присетя, започвам да се смея. Много беше сладка. На майка си се е метнала в пазаруването.  Mr. Green

# 87
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Хе хе, няма да се сърдя Grinning То детето от рано се ориентира - подбира цените и производителя, не че има нещо различно от "Произведено в Китай".
Сега да кажа, че от bgcanada ще се събираме в парка в неделя след 3 часа. Ще се радвам ако някоя от вас реши да дойде Grinning
Писанка, пак има промяна в плаха за събота, ще ти звънна утре да се уточним.
Калида, майката на момченцата вчера имаше малко работа, а нямаше на кой да ги остави. Тя ми е бивша съседка, а в БГ вилите ни са една срещу друга Grinning Повечето ми познати знаят, че няма проблем да им гледам децата при нужда за по няколко часа.
За самолета - в тоалетната сменях само памперс, вярно е много тясно, но тя беше много малка и не създаваше проблеми. Ще видим как ще е сега, то вече почти не остана. Бабите вече броят часовете - свекърва ми щяла да шие нови чаршафчета за леглата на щерките, майка ми ме тормози от сега какво да ми готви - идилия Crazy
Ей, Монреалки, къде се затрихте?

# 88
  • Мнения: 636
Снежи, да ти изям сладурката! Голяма скица е с тези етикети  Joy  Joy  Joy

Калида, мерси за съветите. Много си мила  Hug

Нашата баба брои 4асовете докато дойде. Ве4е стяга багаж и постоянно пита за поръ4ки. Ами аз като не се сещам нищо. Embarassed 4аршаф4ета за бебешкото легло поръ4ах. Материите в Бг много ми харесват. Вси4ките ми 4аршафи са от там.

Ние хубаво разбрахме кога е РД на Писанка, ами издайте се и другите, де! Да ви поздравим, да не ви пропуснем...

Аз усилено ходя на курсове за бременни. Снощи ни у4иха как да дишаме по време на сюблимният момент. И масажни техники ни показаха. За съжаление мойто мъжо пак не можа да присъства. У4ителката ме подпита дискретно дали изобщо ще има някой с мен на раждането  hahaha  Вси4ки останали си водят мъжете. Какво да го правя моят мил като е толкова работен  Cry
Ако погледнем от добрата страна - тъй като съм единствена без партньор - у4ителката ме взима за опитно зай4е и прилага вси4ки техники върху мен  Simple Smile Така нау4авам от първоизто4ник. След това обу4авам милото в къщи. Толкова хубаво му става, 4е е готов той да ражда, щом ще се правят масажи  Joy  Joy  Joy

# 89
  • Мнения: 822
Гери,и аз бях в подобна ситуация,та сестрата,която водеше курса накрая вече ме гледаше със съжаление...Това да не те тревожи!По-важно е,като се роди бебчо ,да ти помага и да те отменя...Там извинения не важат. NaughtyНо поне в началото щом ще имаш помощничка,всичко ще бъде наред... Peace

Общи условия

Активация на акаунт