Канадски мами - 3

  • 18 363
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 919
Здравейте и от нас Grinning

Pisanka, нямаме никакъв режим, а ми се струва че няма и да имаме.. просто аз не съм много много по режимите. За захранването, на нас ни е още рано и не съм много навътре в нещата, но в моята книга пише, че първата година храните които се предлагат са по скоро за да се запознае детето с различни вкусове, иначе си е основно на кърма.. не смятам да замествам хранене на първо време така че си мисля че ако и давам по няколко лъжички  от новата храна веднъж, два пъти дневно, може да е по всяко време когато не си чувствам много пълни гърдите.

Да ви се похваля, Виктория се обърна от гръб по корем вчера! Laughing
Аз пък си намерих една дружка в нашия блок, китайка, с момченце на 6 месеца, големи са симпатяги.. ходихме на разходка с количките  Mr. Green

Gery R., честито за гражданството! колко време ви отне процедурата след подаване на документите?

# 91
  • Мнения: 1 370
Лелеле мацки, сега като видях, колко е голямя темата, се усетих, че аз пак съм се затрила от форума ooooh!Започнах да се притеснявам, да не ме изключите от колектива Wink Hug
От постингите ви, които прочетох, разбрах, че всички сте добре, което много ме радва. Надявам се и дететнцето на Sweety P, вече да е здравичко Heart Eyes

Гери, асолютно си права, че времето тук беше като лято. Затова използвах по цял ден да съм на вън, че не ми се прибира в този апартамент, такава е кочина, с тези кашони навсякъде, някакъв кошмар. Но днес много вали и ето ме на линия Grinning

При нас няма нищо интересно.Ежедневието изобщо не се е променило. Малкия е на градина до към 3, като го взема ходим на люлките и това е общо взето. Свекито вчера се прибра и то с майка си и баща си. Зълвата е побесняла. Как ще ги издържи 6 месеца, направо не й завиждам Thinking

Калидка, интернационалния ден мина успешно, въпреки че Ерик, не издържа пояса си и 2 минути и затова беше по дънки и тениска на БГ. Казаха, че много са го харесали и даже са го снимали. Бяха смешни у4ителките, когато го имитираха как е ходил по подиума. Също и бяха много доволни от идеята с бисквитите и вафлите, които занесох. Били най-подходящи за малките и ги изяли всичките. Аз толкова се притеснявах, че са готови, а не съм направила нещо собственоръчно.
Мале, момичета сега се сетих, че аз не съм ви разказвала. Ама срам, не срам, ще си призная, защото е смешно.  Дидка не ме остави намира и ми направи баница по повода. Отидох аз, взех я, слагам я в колата, лелеле ами то като започна да мирише - аз си викам тая баница няма да издържи до утре. И сама си говоря, че аз съм луда да ми минават такива мисли през главата. Дидка я прави за детето, а пък ние да я изядем - не става. Прибрахме се в къщи, оставих я на бара и си идва мъжлето. От вратата: "О, как хубаво мирише...." И аз му разказвам, от къде идва този полъх и да не помисля, че това е за него. Въртя се, въртя се и накарая измисли, че децата били малки за баница. Докато се обърна, той вече я беше сложил на масата. И така сладко си я хапнахме. Казвам ви Дидка любопитка, маргаритка има златини ръце  bouquet
Изядохме баницата и Дани вика, да не си посмяла да кажеш на Диди. Абе как няма да й кажа, не мога да я лъжа бе, ами вика кажи, че си я изпуснала. Ей, 2 часа разправии. Но добре че тя ми е миличка и не ми се разсърди Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Та така #Crazy

Наде ще пробвам мързеливките задължително. Вижда ми се много лесно и вкусно. Гледам и ти си на тема чистене. Уф Crazy

Геринце, Честит Имен Ден на голяма патерица. Да си носиш името със здраве  bouquet Честито и за гражданството. Да разказваш как е минало после. Аз трябваше да подам януари, ама още се моткам. Представям си, какво е на бабчето. Сигурно е толкова щастлива Hug

Снежи ама толкова ти е сладка принцеската, да я цункаш по бузките Heart Eyes

Гаргамелчо, браво на гимнастичката Joy

Леле, колко дълго стана, дано не ви досадя. Утре и в другиден съм на работа, така че ще пиша чак в понеделник и затова ви пожелявам един страхотен уикенд, изпълнен само с положителни емоции  bouquet

Малко по-отрано ама да не проспусна както стана с Гергъов ден. Искам да ви честитя деня на Майката. Да бъдете, мноооооооооооого и истински обичани от децата ви

# 92
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети и от западната част на Канада!

Каква изненада, Чочо се е появила! Чочо, а кого смятате да започнете местенето, ама вие май трябваше и да боядисвате преди това? newsm78 Боже, миличка, предполагам колко ти е напрегнато сега преди местенето, но все пак се радвам че намираш време и за нас! Heart Eyes Видяли, че българското си е винаги най- хубаво- и канадските учителки са го потвърдили. А за Дидката я знаем че е изкусна в кухнята, но направо паднах от смях с изядената баница. Горката Ти зълва, какво и предстои в идните 6мес.?! Peace Чочо, Ерик говори ли вече, защото ние сме още на бебешко бърборене? Thinking

Снежи, голяма сладурка Славето станала и такива хубави бузки, бабите ще има да й се радват! Heart Eyes

Гаргамелчо, честито Ви обръщане на малката Викторийка! Виж колко бързо растат дечицата. Hug

...ни у4иха как да дишаме по време на сюблимният момент. И масажни техники ни показаха. ...
Гери, Ти да не си мислиш че в критичният момент ще можеш да си спомниш дихателните упр-я и ще ти е до масаж? Шегувам се, курсовете са много полезни. Hug А обиколката на болницата правихте ли? А бъдещият татко ще бъде ли на раждането? Твоито ли майче идва, или съкровището? Thinking

....че преди да се захранва, трябва да има изграден режим, което не ми се връзва с кърмене на поискване, ....
Писанке, не се притеснявай толкова с тези хранителни режими, гладай детенце, то ще ти е показател. Hug И ние се кърмим още и смея да твърдя че комбинацията е възможна/ захранване и кърмене на поискване/. Как мина библиотеката днес, предполагам без никакви загуби този път? Heart Eyes А иначе ние си имаме доста детски площадки в района и доста се разхождаме с Дана. Тя обожава другите дечица, но все още не се заиграват много. Heart Eyes

Нади, харесаха ли мъжете Ти сметановият специалитет снощи? Thinking

Хубав и слънчев ден Ви желая и приятни почивни дни и дано се организирате за срещата!

# 93
  • Мнения: 919
Влизам да ви се похваля, че трябва и да почерпя и то солидно.. дадоха ми шофьорската книжка най-сетне Mr. Green Laughing
направихме им едно голямо театро с бебка и така набързо ни обслужиха и изобщо без никакви проблеми, мъжо се майтапи че трябвало да даваме бебка под наем на който му се налага да оправя документи Joy
ама това е 4 или 5ти път дето ходим, последния път бях в девети месец а те искаха някакъв роад тест да държа ooooh! и всичко защото като се преместихме тук не си платих годишната такса в Квебекско и ми канселираха книжката..

та така, ама като да не е без хич сега забелязвам че са ми объркали пощенския код  ooooh!

# 94
  • Мнения: 2 959
Гаргамелчо, честита ти книжка! То това си е наистина повод се почерпите с Татито, но не забравяйте все пак че основната заслуга е на Викторийка! Hug
А за пощенският код; не се ядосвай! Peace Нали знаеш, че щастието никога не е пълно!  Hug приятно празнуване! Heart Eyes

# 95
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Гаргамелчо, честита ти книжка и честито обръщане на Вики! Принципно, отсега нататък почват неочакваните падания така че отваряйте си очите и внимавайте къде я оставяте. Wink

Чочо, радвам се, че писа. Simple Smile Рядко влизаш, но за сметка на това качествено. Grinning Аз, лично, с удоволствие прочетох "романа" ти.

Калида, нямаше рекламации относно пържолките. Laughing

Писанка, на твоят рожден ден имаме годишнина от сватбата. Grinning А моят е на следващия ден - 23 май. Нарочно не исках да са на един ден, че Су да не може да се измъква само с един подарък. Mr. Green Той пък има рожден ден сега, в неделя, на 14 май. Абе, това си е нашият месец. Heart Eyes

Аз почнах да чета книжката, дето е като правилник тука, че Су ме кара да взимам книжка. ooooh! Аз от Бг нямам, така че тази (евентуално) ще ми е първата. Досега всичко ми е ясно, да видим като я свърша как ще мисля.
Иначе, вече втори ден ме боли кръст, ама много. Направо е ужасно, рядко ме боли нещо и като се случи така ми е много гадно. Confused
Пропуснах да ви кажа, че преди 2 дни Дени падна и си обели носа на площадката. Много се уплаших, пък мъжа ми ми се чуди на акъла -  каква трагична картина съм му описала по телефона - то било просто ожулено. Направо не ми се мисли лятото, като е по къси панталонки и къс ръкав, как ще се прибираме след игрите. Confused

Днес, противно на прогнозата за дъжд, е слънчево и пак ще излизаме. Надявам се да се приберем без инциденти. Praynig

# 96
  • Мнения: 2 959
...това си е нашият месец. ...
Нади, само Дени внася малко разнообразие в празниците. Ами така де, няма само май месец да е с празници във Вашето сем- во. Heart Eyes А ти избра ли подаръка за Су, нали другата седмица ще чакаш два от него? Peace

# 97
  • Мнения: 369
Здравейте и от мен  Laughing
  Калида, днес, както и другите пъти беше много хубаво в библиотеката. Само  на края, мойта дъщеричка  като че ли малко се изнерви и заспа по пътя за навръщане.

 Гаргамелчо, ние обръщането-този номер от висшият пилотаж  Laughing още не го владеем. Браво на Виктория. Наистина внимавай вече. Честито за книжката. Добре че сте се оправили без изпит, защото тез хиени само това чакат, да почнат да късат, че да падат мангизи.

 Наде, и на мен ми предстои взимане на шофьорска книжка. Но явявай се на теоретичната част, защото не знам дали знаеш, трябва да изчакаш една година, за да се явиш на кормуване. Аз имам G1 от година и половина вече и бях проучвала даже курсовете, мислех сега май месец да се запиша, но го отложих за юни евентуално. Проблемът е, че трябва да ходя събота и неделя на теория (курсовете включват и теория, независимо че си я минал като изпит), а пък те вече са запланувани  Embarassed. Аз и заради тези курсове научих и малката да пие от шише, за да мога да я оставям на мъжът ми. Много хубав ден сте си избрали за сватбата.   bouquet Много  харесвам тази дата.

  Чочо, щом си дала разяснение за времето, което липсваше, ти се прощава, Laughing но друг път  Naughty

  Момичета, я кажете сега ще празнувате ли Mother's day и как. Избрахте ли си подарък  Laughing
Гледам Снежи сутринта е писала и сега цял ден свободна без контрол пак е на шопинг. Евентуално да я чакаме вечерта да даде отчет какво е купила днес  Laughing

# 98
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Писанка, знам че сега за G1 ще се явявам само. Аз затова и не се притеснявам много, щото няма да има кормуване. Като дойде време за него ще съм много паникьосана, ама няма сега да му мисля. Laughing

Аз не съм мислила за празнуване на Мадърс дей. Още не мога да привикна към тукашните празници. Което не ми пречи, обаче, да си чакам подаръче и за него. Laughing

# 99
  • Мнения: 636
Ами и аз да дам от4ет, като ще се от4итаме.  Crazy

Днес бях на обиколка на болницата. Голям кеф ви казвам  Laughing Много по-спокойна се 4увствам. Персонала е много мил, обстановката - пове4е от прили4на, макар и лекторката да се изказа, 4е базата е доста стара. На мен ми прили4аше на хотел. Няма да се впускам в подробности, ще опиша в бременната тема.

Гери, Ти да не си мислиш че в критичният момент ще можеш да си спомниш дихателните упр-я и ще ти е до масаж? Шегувам се, курсовете са много полезни. Hug А обиколката на болницата правихте ли? А бъдещият татко ще бъде ли на раждането? Твоито ли майче идва, или съкровището? Thinking

Хаха, знаех си аз за дишането  hahaha Майка ми пристига сега. Татко ми ще пропусне - много е зает по това време на годината. Съкровищата ги 4акаме по-късно. Откакто 4акаме наследство, никой не се интересува от нас.  Crazy Виж, за вну4ето тунел под океана ще прекопаят. Никой не правеше планове за тазгодишно гости. Но я ги виж сега - вси4ки са се засилили насам. 4е и многократни визи вадят.  Crazy И проу4ват по колко време могли да стоят в Канада в рамките на годината  Joy  Joy  Joy  Какво да правиш, на4акаха се хората за внуци. Ние доста дълго се ослушвахме.

Chо4о, голям смях се смях с вашата баница. Ами и аз да бях ...  Embarassed Даже ще взема да врътна една, 4е на бебето му се дояде   Mr. Green

колко време ви отне процедурата след подаване на документите?

Като 4е ли подадохме докум. миналия август. Там някъде. Тестът беше през февруари. Клетвата е през май. Зна4и към 9 - 10 месеца. В документите пишеше - processing time - максимум година.

И аз да не забравя - да поздравя вси4ки празнуващи Деня на майката. Да сте живи и здрави и с любов да си гледате съкровищата. Да ви радват всеки ден и 4ас!!!   bouquet

Успех и на новите шоферки! Хайде, взимайте книжки, 4е да се срещаме по-4есто и по всяко време, а не само когато мъжете са свободни.

# 100
  • Мнения: 210
Здравейте,момичета ето ме и мен аз си чета редовно, обаче нещо ме мьрзи да пиша.
Чесито на новите шофьорки аз сьщо ще карам шофьорските  даже и вьпросите започнах да уча, но кога ще се явя все още незнам.
Днес ходихме смьжо до "Хом Дипо" да гледаме за мрежа против тези проклети гьльби от които нямаме оттьрване,назнам вие имате ли го този проблем,но аз немога да излезна на терасата от пилешки акота smile3511 тькмо изчистя и те след мен правят белята.Но сега като сложим мрежата се надявам да е много по добре,имаме един стар килим кийто ще го сложим на терасата и ще стане приятно за излизане така де и ние като хора да седнем лятото на хладно.
Гери айде вече чакаме новини за бебчо,безпроблемно раждане ти пожелавам.
Наде и вий май като нас ще сте една седмица с ожулено носле,какво да ги правиш деца още колко падане ще има не е истина. smile3514
Пожелавам на всички мамчета да си изкарат супер на Мадьрс дей

# 101
  • Мнения: 449
[Каролина, доволна ли си от курсовете? Мама и свекървата сега вече може би броят дните до средата на следващият месец? Hug

Ле-лееее колко много сте изписали за 2 дни.
Kalida, аз за тези курсове докато се наканя да се обадя и то стана време да пътувам и никаква работа не свърших. Преди няколко дни се обадих все пак и оставих съобщение на секретаря. Обаче още никой не ми се е обадил и сега  ще трябва мъжа ми да се занимава с тях и да запише дата.
Да, майка ми брои дни вече и няма търпение да се прибера, но в същото време се е притеснила как ще ми се отрази това пътуване. А свекърва си нямам. Почина преди 2,5 год. Много си я обичах, като майка ми беше.

Gery R., много е хубаво, че майка ти ще дойде. Колко време ще остане? Моята ако се престраши от летенето със самолет може и тя да дойде през септември. Сега като се прибера ще я навивам, но малко се съмнявам.  newsm78

Гаргамелчо, честита ти книжка ама и сладурката Виктория ти е помогнала. Браво на нея, тя и номера прави вече?

nadi_n, успех на изпита. Аз също почнах да чета правилника, но като се върна по-сериозно ще се заема и мисля и аз да се ява преди да родя.

cho4o, направо ме разби с тая баница. Така сладко си я описала, че и на мен като на Гери ми се преяде и в момента съм сложила да пека.  Laughing

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 04:54 от Каролина

# 102
  • Мнения: 7 430

cho4o, направо ме разби с тая баница. Така сладко си я описала, че и на мен като на Гери ми се преяде и в момента съм сложила да пека.  Laughing

...ей ако искаш да ти пратя Heart Eyes....веднага ще направя една вкусна - вкусна и ще долети до теб Wink
Тя Чочката знаеш ли каква е сладкодумница  Hug Hug Hug Много си я обичам

# 103
  • Мнения: X
Здравейте момичета  Simple Smile Обръщам се с молба към мамите от Мисисага и Торонто, ще съм благодарна за мнението ви  Hug  Последно писах, че ще пътуваме август и сме се насочили към downtown Торонто понеже ще ни посрещнат познати канадци, но този вариант отпадна  Cry и сега се чудим къде да се насочим. Чета вашите положителни отзиви за Мисисага, но се чудя дали там е добре за новодошли, които търсят работа и нямат кола в началото понеже съм чувала че разстоянията са големи, а транспорта не е много развит. Чувала съм също че в Мисисага има много предприятия/фирми. Така ли е наистина и има ли градски транспорт до тях? Или без кола да се придвижва човек в Мисисага е много трудно и би било по-добре да се насочим към централната част на града? А кои райони в Торонто са с добро име? Също дали можете да препоръчате адреси за временно настаняване и смятате ли че за намиране на работа може да се ползват и агенции за работа понеже в обявите в интернет много от обявите са пуснати от агенции. В България много от агенциите просто нищо не правят и се чудех с какво име се ползват там  ooooh! Блгаодаря ви много за мненията   bouquet

# 104
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро от мен, Момичета!

Тук при нас цъфтят люляците, парковете са покрити със зеленина, да не говорим за голф- игрищата- красота! Peace

Писанка, а на библиотечните Ви сбирки какво правите? По някакви определени теми ли говорите, или книги, то ясно че е за запознаване на емигрантите, но сигурно е доста интересно с толкова различни хора и съдби да се срещаш? Hug

....Няма да се впускам в подробности, ще опиша в бременната тема...
Гери, не така, ами че и ние сме бивши бременилки. Я кажи Ти в каква стая ще бъдеш private или semi-private? То не че има значение, като Ти дойде момента за бебо да излиза, всякакви привилегии стават маловажни. Hug

...аз си чета редовно, обаче нещо ме мьрзи да пиша...
Кивито, я стига с този мързел, ами кажи как е мъничето, как сте със зъбките, припка ли около теб?  HugВсъщност купихте ли си мрежа от Home Depot? newsm78

Каролина, как стана баницата? А за prenatal courses, наистина трябва да уредите някаква дата, няма да съжаляваш. Hug А за майчето, незнам; всеки човек си е различен/ на моито майче не й хареса Канадата, но пък обожаваше да се занимава с Дана/, дано да я уговориш да дойде, ще ти бъде от полза. Hug

hesitant, дано скоро се включат Момичетата от там където се интересуваш за да Ти помогнат. Peace А ти как си? Тръпка ли е вече това емигриране? Не се притеснявай и без познати пак ще се оправите, стига да искате. Hug Горе главата и се наслаждавай на останалият си престой в БГ, защото след това доста често ще си спомняш тези мигове, затова ги напълни с красиви преживявания и хубави спомени. Heart Eyes

Лек и хубав ден Ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт