По колко течности трябва да приема дете на 2 години ?

  • 4 006
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 565
Моето дете пие сумарно над литър вода и чай от липа и шипки, неподсладен. Обича също лимонада и айрян. Определено увеличи количеството течности след като го отбих. Проблемът ми в момента е, че пие много течности през нощта, може да изпие до половин литър, като памперсът прелива. В 4 сутринта става да пишка.
Ние вече не сме с памперс стават и си пишкат в гърнето по някое време по собствено желание  .Това е най доброто за да не прилива памперса

# 16
  • Мнения: 46 539
Детето още няма 2 г.
А този проблем може да възникне и при бебета на няколко месеца.
Протектор на матрака е решението  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 565
Да и ние сме с протектори уж не пропускат по матрака ,изтръпвам че някоя нощ ще трябва да сменям чаршафи и завивки

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Да и ние сме с протектори уж не пропускат по матрака ,изтръпвам че някоя нощ ще трябва да сменям чаршафи и завивки
Аз това го правих с памперси, т.ч. никога не си застрахован.
Не е приятно, но.. случва се Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 7 996
Моят син също пропи вода едно лято, на около година и половина. Сега средно на ден му се събират около 500-750 мл. Оставям бутилката на достъпно място и се самообслужва, когато ожаднее. Лятото, когато е топло, предлагам по-често. В допълнение към водата пие АМ, още му се радва.
По отношение на храненето е на същия принцип - питам дали ще яде, ако иска, яде, ако не - не. На 4.5 год. е и наскоро направи 15 кг., около 102 см. е. Не е от най-ящните, но аз съм на принципа, че детето няма как да се повреди от глад, ще намери начин да уведоми, че е гладно. Като грамаж нямам идея колко изяжда, не меря.

# 20
  • Мнения: 2 988
Моят син не спира да яде, а не е дебел(12-13 килограма е и е около 86см). Дори често се случва да питат храни ли се, защото им се вижда слабичък. Днес например е ял: филийка с крема сирене, череши, парче баница, половин купа зекенчукова супа, кюфте и картофена салата.  #Crazy Вода пие около 300 мл на ден. Освен нея хапва и по 100-200 грама кисело мляко и супи.

# 21
  • Мнения: 1 565
Искам да не се притеснявайте за яденето ,но след поредното боледуване се стопиха , сега уж почнаха да се хранят ,но пак е доста на сила гледах едно от друго и едното като не яде и другото така .За над 2 години са едва 11 кг . Имам чувството че аз някак не се справям

Общи условия

Активация на акаунт