По колко течности трябва да приема дете на 2 години ?

  • 4 007
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
По колко ориентировъчно децата на възраст от 2 до 3 приемат течности и и ходят по малко нужда ? Интересуваме и колко храна приемат за един ден ? Ние пием основно само вода около 500 мл за 24 часа и грубо 900 грама храна за един ден общо 4 хранения на ден

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Запис да проследя мнения.
При нас нещата доста се разминават.
Вода- 1.5-2л
Храна- 4 х300гр + плодове и други неща около основните хранения (маслини, кашкавал, сирене... тези които не влизат в порцията храна за определеното хранене).

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Между 500 и 750 мл вода на ден, според моето джипи. Според околната температура - колкото е по-топло, толкова повече. И това е чистата вода, вътре не броиш АМ, сокове и подобни. Но според мен трудно някой изпива толкова.
Храната не можеш да я мериш само в грамове. Зависи какво ядат. 900 кр краставици и ябълки не са равностойни на 900 гр пържоли. Ако децата са спокойни, здрави и не са дебели значи храната им е тамън.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Как трудно някой изпива 500мл?
Тук идва въпросът, ако детето пие много сокове, АМ, чайове и такива неща, които изместват водата.
Моето пие само вода. Друго под формата на пиене приема смутита и фрешове, които по-скоро слагаме към някое хранене.

Цитат
Ако децата са спокойни, здрави и не са дебели значи храната им е тамън
+1
Всяко дете е различно. Моето от новородено яде повече от нормите, но никога не е бил дебел, т.к. и на сантиметри расте повече от очакваното.
На 2г и 9м е 14.5кг и 102см.

# 4
  • Мнения: 1 565
Запис да проследя мнения.
При нас нещата доста се разминават.
Вода- 1.5-2л
Храна- 4 х300гр + плодове и други неща около основните хранения (маслини, кашкавал, сирене... тези които не влизат в порцията храна за определеното хранене).
И аз процедирам така ,само след вечерното хранене им давам още нещо да си похапнат ,маслини обужават двете изяждат около 300 грама сами след яденето  .Сутрин закуска ,обяд ,следобед плод или някакъв крем ,и вечер супа плус още нещо .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Повечето деца не пият много вода като цяло.
Моето е някакъв извънреден случай, който пие и яде в доволни количества и това не му се отразява зле, а напротив.
Идеята ми беше по повод преходен коментар, че изобщо не е нереално и невъзможно да изпиват по 500мл вода. Това е една детска спортна бутилка. Но нека се съгласим, че има и възрастни, които пият по толкова знаейки съвсем съзнателно, че не е редно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698597

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм казала, че е невъзможно. Съвсем възможно е. Просто казах, че повечето малки деца пият много малко вода. Има и такива, които изобщо те пият. Това поне са моите наблюдения. Моите пропиха вода на 1,5 год в едно много горещо лято. После до към 4-5 год пиеха има-няма по 300 мл на ден и то със зор и непрекъснато подканяне. Сокове не съм давала никога почти, само по някакво изключение. Виж АМ си пиеха до преклонна възраст, но в прилични количества. Не смятам, че то замества водата обаче.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 939
С това съм напълно съгласна. Повечето деца не пият достатъчно вода. Доста от тях я отказват и не питат трябва ли или не.

Намерих една добре написана и подробна статия от лекар с уговорката за таблицата или поне аз абсурда да не се дава вода на бебе до 6м не го приемам.
https://www.namama.bg/article/kakvo-da-piiat-decata-voda/

# 8
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Моето към година и половина пропи вода.Сега пие доста.Около 750 мл. се връзват.Сокове малко.С храната хич го няма.От около година имам големи гловоболия с неговото неядене.В градината не се храни и стои по цял ден гладен.То си му и личи  Tired На 4 години е и е 15 кг и 103 см.

# 9
  • Мнения: 1 565
Моето към година и половина пропи вода.Сега пие доста.Около 750 мл. се връзват.Сокове малко.С храната хич го няма.От около година имам големи гловоболия с неговото неядене.В градината не се храни и стои по цял ден гладен.То си му и личи  Tired На 4 години е и е 15 кг и 103 см.
горкия защо така стой гладен по цял ден ,не му обръщат внимание лелите в детската градина ли ? На мен ми предстой да почнем градина и се притеснявам от същото да не стоят гладни

# 10
  • Мнения: 10 686
Течности никакви не ограничавам. Като каже "икам вода" давам му половин чашка, колкото изпие. През деня много пъти (5-10) иска да пие вода и пие по около 100-150 мл всеки път, освен водата, сокове, айрян и плодово за пиене може да изпие и половин литър. Чай не пие.

С храната - ние нямаме 4 хранения, ами едно основно (вечерята) и 3 допълнителни (малки порции мезенца), щото не яде манджи, ами набляга на макаронените изделия със сирене и постоянно хрупка корнфлейкс през деня. Манджи не яде (с изключение на ориз със пиле (без пилето), ризото и картофена яхния и картофи на фурна). Супи не яде, манджи не яде, месо не яде, риба не яде, сладки не яде и боклуци не яде. Шоколад си гризва само от Киндер яйце и то два пъти, докато види, че вътре има "супайс", после въобще не го вълнува. Нищо не яде и пак е 15 кг. Двегодишен и 5 м.

# 11
  • Мнения: 46 567
Как трудно някой изпива 500мл?
Тук идва въпросът, ако детето пие много сокове, АМ, чайове и такива неща, които изместват водата...
Гледат се течностите като цяло, не водата конкретно.
Ако едно дете яде повече супи и др. течни храни е нормално да пие по-малко вода, в сравнение с друго, което кара на суха храна.

# 12
  • Мнения: 10 686
Моето напоследък пие вода и след сока.  Crazy Явно гледа, че татко му комбинира две напитки ( Sick) кафе с някакво газирано и си мисли, че и той трябва да пие по две неща.  Mr. Green

# 13
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Моето към година и половина пропи вода.Сега пие доста.Около 750 мл. се връзват.Сокове малко.С храната хич го няма.От около година имам големи гловоболия с неговото неядене.В градината не се храни и стои по цял ден гладен.То си му и личи  Tired На 4 години е и е 15 кг и 103 см.
горкия защо така стой гладен по цял ден ,не му обръщат внимание лелите в детската градина ли ? На мен ми предстой да почнем градина и се притеснявам от същото да не стоят гладни

Не не е това.Обръщат му внимание - прекалено даже,но и вкъщи не иска да яде. Confused

# 14
  • Мнения: 475
Моето дете пие сумарно над литър вода и чай от липа и шипки, неподсладен. Обича също лимонада и айрян. Определено увеличи количеството течности след като го отбих. Проблемът ми в момента е, че пие много течности през нощта, може да изпие до половин литър, като памперсът прелива. В 4 сутринта става да пишка.

Общи условия

Активация на акаунт