ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 784
  • 726
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 8 664
Да, идва си им времето. Моят син не суче вече, но се буди нощем(това е често срещано, а повечето родители си мислят, че след отбиването започват да спят по цяла нощ...уви не всички Grinning ) Би ми било досадно да става през нощта до друга стая, та затова още не го отделяме. Плануваме да му вземем легло наесен и в началото някой да спи в детската с него, докато се почувства спокоен и сигурен.
Но при малките бебета е опасно. Нито има как да го чуеш, нито усетиш. Има препоръки на световни педиатрични и здравни организации за общото спане, ако се спазват до някаква степен нещата са ОК. Има проучвания, че когато родителите спят с бебето си, сънят им е по-лек и усещат неща, които нямат звук.
Моят син получаваше пристъпи, при които се задушаваше.От края на втория му месец. Няма как да знае човек, докато не се случи. От тогава до късните месеци започна да се случва поне веднъж на ден, във всякакви часове.Нощем се будех, а той се давеше до мен, без да издава звук.Та само инстинктите ми са го пазили.
Това са редки случаи де, но както казах-до края на втория месец не се случваше, не ми е и хрумвало.

# 556
  • Мнения: 2 406
Здравейте,момичета !Приемате ли един запис /на малко по късен етап/.На 27г съм от София,първа бременност.С таткото изключително много се вълнуваме!
В 15 г.с съм ,термин 15 декември/рожденият ден на брат ми/.
Връщам назад да ви чета.Предните теми изчетох Wink
Желая на всички ви(ни) една лека и безпроблемна бременност Simple Smile))

# 557
  • Мнения: 2 340
Би Спешъл, честито! Лека бременност и добре дошла  bouquet bouquet  Казаха ли ви вече предположение за пол, ще те добавя в списъка на началната страница, ако искаш Simple Smile  Hug

# 558
  • Мнения: 55
Аз писах онзи ден,че са ми казали пола,но явно не сте видели да отбележите. Момиче ми казаха. Почти всеки път нямам отговор на мой коментар надявам се сега да имам. Искам да попитам нормално ли е в 16седмица да нямам апетит?

# 559
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Аз писах онзи ден,че са ми казали пола,но явно не сте видели да отбележите. Момиче ми казаха. Почти всеки път нямам отговор на мой коментар надявам се сега да имам. Искам да попитам нормално ли е в 16седмица да нямам апетит?
Затова авторката на темата каза да й се пише на ЛС за обновенията, тъй като понякога може да пропусне тук.
За апетита - нормално е, сигурно е от жегите. И аз нямам през деня и ям както трябва само вечер.

# 560
  • Мнения: 155
Би спешъл, добре дошла и лека бременност!

Таня, всичко е нормално, особено в тази жега аз също нямам апетит.

# 561
  • Мнения: 2 340
Съжалявам, Таня, опитвам се да следя всеки коментар, но е нормално мисля, да пропускам.  Сега ще те добавя.

МОЛЯ, ЗА ПРОМЕНИ ПО СПИСЪКА, ПИШЕТЕ МИ НА ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ. НЕ ИСКАМ ДА ПРОПУСКАМ НЯКОГО, НО СЕ СЛУЧВА  Peace

Апетит нямам и аз, особено месо не помня от кога не съм яла.. Ядох бургер (кюфте) преди 6-7 дни, за последно... Гледам, че хемоглобинът ми е станал 123.. Предният път беше 135 Sad .. Утре ще видим док, какво ще каже.. Няколко вечери подред вечерям по 2-3 парчета диня и пак се чувствам адски подута и нямам апетит...  ooooh!

# 562
  • Мнения: 2 406
Благодаря,момичета  bouquet Тони,ще пиша на лични,за да ме добавиш Simple Smile
Иначе пол не знаем все още.Аз сама си питах дали се вижда вече,но това беше в 13 г.с и няколко дни.Док се усмихна и каза :"Много мърда и не виждам,нека изчакаме 16 г.с".Разбирасе любопитството ми расте с всеки изминал ден/нямам крайно становище по въпроса,иначе..Момиче,момче ...Само да ни е здраво/.
От 13 г.с вече не ми се гади/положението беше страшно в началото/,а относно апетита-имам си го  Laughing

# 563
  • Мнения: 371
Здравейте момичета и хубав да е денят ни Hug
Би Спешъл, добре дошла при нас и леко и приятно бременеене Simple Smile
Таня, и аз напоследък нямам кой знае какъв апетит или по-скоро се хващам, че от много малко се надувам и не ми се яде. Хапвам много диня за вечеря и нищо друго не мога да поема след това. В края на 16та седмица съм. Но кантарът е безмилостен - води ли са, гърди ли са, плацента ли е, не знам, но всяка седмица вървя нагоре #Crazy. Иначе опитах да се напъхам в дънките отпреди бременността-по краката абсолютно ми стават, само дето не мога да ги закопчая Laughing
Аз броя дните до прегледа в събота...
И аз разглеждам количките и май ще е качествена, компактна и мултифункционална, но втора употреба-като ще огледам детайлно да е супер запазена и всичко да работи по нея. Тук (Австрия) масово подаряват бебешки стоки, повечето са в много добро състояние. Също и продават, но на изключително ниски цени. Решила съм някои неща да са абсолютно нови, с други да мина втора употреба...И слинг искам да се купя, само се чудя каква е разликата между тези, с халките и другите. Дано Дези се включи, че имам спомен беше писала за носенето на слинг Hug

# 564
  • Мнения: 155
Момичета, как шофирате? С колан или без?

# 565
  • Мнения: 2 340
Момичета, как шофирате? С колан или без?

Аз все още шофирам с колан. По-нататък като ми стане дискомфортно, ще го закопчавам отзад и ще си премятам само горната част  Peace

# 566
  • Мнения: 152
Привет,
Аз все още шофирам с колан, но усещам, че на моменти ми пречи доста, което е интересно, защото с първата бременност шофирах до 8 месец и винаги с колан. Сега или корема ми е по - голям или съм по - чувствителна Simple Smile
Нали знаете, че можете да карате без, само ако Ви спре полиция, трябва да имате документ в себе си, удостоверяващ бременността, за да го покажете.

Поздрави,

# 567
  • Мнения: 155
Привет,
Аз все още шофирам с колан, но усещам, че на моменти ми пречи доста, което е интересно, защото с първата бременност шофирах до 8 месец и винаги с колан. Сега или корема ми е по - голям или съм по - чувствителна Simple Smile
Нали знаете, че можете да карате без, само ако Ви спре полиция, трябва да имате документ в себе си, удостоверяващ бременността, за да го покажете.

Поздрави,


Какъв документ? Корема не ми ли стига?

# 568
  • Мнения: 2 340
Аз да си призная без колан не мога да шофирам.. Не ги разбирам хората, как карат без по принцип. При бременност е различно, но пак..
 Когато долната част на колана ти не минава през корема, не виждам проблем да си караш с горната, тя е разтегателна и не минава през корема, а по-скоро към гърдите..  newsm78

# 569
  • Мнения: 50
Здравейте момичета и хубав да е денят ни Hug
Би Спешъл, добре дошла при нас и леко и приятно бременеене Simple Smile
Таня, и аз напоследък нямам кой знае какъв апетит или по-скоро се хващам, че от много малко се надувам и не ми се яде. Хапвам много диня за вечеря и нищо друго не мога да поема след това. В края на 16та седмица съм. Но кантарът е безмилостен - води ли са, гърди ли са, плацента ли е, не знам, но всяка седмица вървя нагоре #Crazy. Иначе опитах да се напъхам в дънките отпреди бременността-по краката абсолютно ми стават, само дето не мога да ги закопчая Laughing
Аз броя дните до прегледа в събота...
И аз разглеждам количките и май ще е качествена, компактна и мултифункционална, но втора употреба-като ще огледам детайлно да е супер запазена и всичко да работи по нея. Тук (Австрия) масово подаряват бебешки стоки, повечето са в много добро състояние. Също и продават, но на изключително ниски цени. Решила съм някои неща да са абсолютно нови, с други да мина втора употреба...И слинг искам да се купя, само се чудя каква е разликата между тези, с халките и другите. Дано Дези се включи, че имам спомен беше писала за носенето на слинг Hug


Разликата е в начина на носене на бебето. При тези с халките (ринг слинг) бебето натежава само на едното рамо на майката и не е особено подходящ за дълго носене. Има предимство при кърмене и при по-голямо дете,което се учи да ходи, защото слиза и се слага лесно. При другите слингове има делене на еластични и на тъкани. За новородено най-добре еластичен слинг, който може да се полза до около 7-9 кг. После когато натежи повечко няма да е удобно и трябва да се мисли за тъкан да кажем. При тях има безброй методи за връзване, само трябва да имаш търпение да се научиш.

Общи условия

Активация на акаунт