ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 804
  • 726
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 8 686
МОже да следите и в Амазон за колички/столчета.Пускат добри намаления и с доставката с превозвач пак излизат по-евтино.
Както и разни аксесоари-комплекти шишета, стерилизатори...ако смятате да ползвате.

# 541
  • Мнения: 2 340
И аз обмислях покупката на количка от чужбина, защото са по-евтини, но не мисля че е оправдано после при повреда да се изпраща до там количката.. Дано не се налага да се използва гаранцията, но все пак... Всичко се случва  Naughty

# 542
  • Мнения: 155
С първото дете бях така, поръчвах от германия, чаках, вълнувах се...

Сега просто искам да отида в един голям магазин, да кажа искам тази количка, тази кошара и т.н. и да ми доставят всичко заедно. Но още ми е рано, няма смисъл само да го прескачам вкъщи.

# 543
  • Мнения: 152
Оправих линка вече за количката. Аз смятам да продам количката от баткото, защото определено няма да ми трябва. Тази беше доста намалена и за това ме заинтригува като цяло. Иначе ще ми трябва още едно креватче със сигурност. Мисля да си взема същото като на баткото - дървено, от по - широките с две шкафчета и с люлка. Само дано намерим същия цвят, че да не става шарения. Ще трябва да вземем и 2 кошчета за кола, че нямам, освен ако някои не ми даде де. И така, май това са големите покупки. За дрехи и шишета и т.н. ще разчитам на майка ми - тя е в чужбина и пазарува от там на страхотни намаления невероятни неща от Mothercare, H&M, Next и така.

Поздрави,

# 544
  • Мнения: 1 019
Аз ще използвам старата на количка. За нея дадохме малко повече парички тогава, но да ви кажа честно напълно си заслужават парите. Все едно не е ползвана, а най ми харесваше маневреността. С един пръст може да я управляваш. Само мисля ако всичко е наред, дай Боже, да й взема някакъв накрайник където по-голямото дете да се вози

# 545
  • Мнения: 155
Каква е количката, Слънчице?
Аз моята я продадох отдавна и добре, че не съм я запазила. Сега като гледам колко много нови модели има, със сигурност нямаше да искам да я ползвам пак.

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 324
Аз също продадох доста отдавна количките, които имах и честно казано съм се насочила към закупуване на количка втора употреба, ще оглеждам и ще се постарая да е запазена и маневрена, другото на което ще държа е голям сенник.Синът ми от като проходи и количка повече не се качи, т.е. реално я ползвах до годинката, след което минахме на триколка.В предвид, че ще си имаме зимно бебче и не се знае каква зима ни чака /надявам се да не е като тази, която отмина/, смятам да се насоча към комбинирана количка ...

# 547
  • Мнения: 1 019
Ние се спряхме на много модели и поръчвахме, пробвахме и връщахме. Тук това е разрешено ... и все не ни харесваха, но те бяха и много евтини, не мислехме, че това е от значение. Та, се спряхме на bugaboo chameleon, понеже имаше кош за лежане, за което бабите ни побъркаха, защото другите нямаха и след като толкова връщахме решихме да вземем една хубава и да я ползваме. Тук цената й е поносима за стандарта и не е скъпа така както в България като гледах на каква цена са я пуснали...

# 548
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Аз пък имам малко по-различна чуденка. Тъй като нямам представа каква трябва да е хубавата количка или хубавото легълце, ще помоля мамите с придобит вече опит да кажат :
- какво НЕ трябва да има в количката?
- какво трябва да има?
- за коя екстра си струва да се дадат повече пари и за коя не?
- какъв трябва да е матракът на леглото на бебето?
- какъв не трябва да е със сигурност?
- ако матракът е от добрите, има ли значение какво е леглото (пластмасово, дървено и т.н)
- и всичко, което се сетите. Благодаря!  Hug

# 549
  • София
  • Мнения: 196
 Grinning Mr. Green  Аз тая болест с пазаруването на бебешки неща я преболедувах вече.
За съжаление подарих някой неща на брат ми, когато се роди неговото дете и сега ще трябва да купувам пак. Малката госпожица още си се вози на количката и много си я обича, та не знам как ще я откопча от нея за бебето. Нашата е Зипи Спорт и съм много доволна.

# 550
  • Мнения: 1 019
Според мен всяка мама тук ще има различен опит и е много трудно да се прецени. Ние купихме много неща, първо дете, Толкова мн неща не ползвахме и ги дадохме на един център за хора без възможности и после купувахме тяхни подобни. Моята препоръка е да вземеш най-наложащо и и после да видиш какво ще ти трябва. От люллите ние ползвахме 4moms mamaroo, от която останахме много доволни, но на моя приятелка не й допадаше (тоест на тяхната малка не й допадаше). От легълцето ние използвахме най-обикновено пласмасово легълце до 1,5г някъде, което е с плат обвито (playyard или pack n play). Така се казват тук, към който сложихме твърд матрак 7,5см. Аз съм чувала, че бебета е хубаво да спят на твърдо. Сега сменихме на дървено креватче, но пак със същия матрак.
Като цяло, бяхме взели едно за затопляне на мокрите кърпи- напълно ненужно се оказа, някакви органайзери за подреждане на посудата - ненужни... взехме много одеала и хавлии, които бяха абсолютно излишни. Използвахме 3-4 и това беше макС.
Тук ти дават помпа под наем от един център, която беше мн хубава и не се наложи да взимаме. Взех само една с батерии когато пътувахме, но според мен избор на хубава помпа особено ако детето не засуче в началото е много важен.
Дрешки не купувай много, остават неизносени.


Ако имате възможност, ние запазихме стволовите клетки на детето ми, които ще съхраняват 21 години и след това да е жива и здрава, тя ще може да продължи да си ги съхранява. Не се знае за какво може да са полезни освен мисля за левкемия, но със сигурност са и точно по това в момента учени раблтят, да откриват тяхното приложение. Аз бих това го препоръчала с 2 ръце.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 16:45 от Ало, ало слънчице

# 551
  • Бургас
  • Мнения: 324
Аз пък имам малко по-различна чуденка. Тъй като нямам представа каква трябва да е хубавата количка или хубавото легълце, ще помоля мамите с придобит вече опит да кажат :
- какво НЕ трябва да има в количката?
- какво трябва да има?
- за коя екстра си струва да се дадат повече пари и за коя не?
- какъв трябва да е матракът на леглото на бебето?
- какъв не трябва да е със сигурност?
- ако матракът е от добрите, има ли значение какво е леглото (пластмасово, дървено и т.н)
- и всичко, което се сетите. Благодаря!  Hug

Аз не смятам, че сме критерий, но синът ми в кошара почти не е спал, изкара в количката и на спалнята, легнеше ли в кошарата и се започваха ревове и писъци, а количката заспиваше на мига...
Като цяло сега ще търся комбинирана количка, като ще гледам да е широка, тъй като първата му количка след 6 месец му отесня и нямаше грам място да се завърти, вечно беше изпотен и очевидно не му беше никак комфортно, второто, както писах и в предния ми пост-голям сенник, който да слиза почти до крачетата.Тук в Бургас си духа доста и сенникът спестява някой път нуждата от дъждобран.Освен това задължително ще гледам количката да е с двойни въртящи предни колела, както и да има амортисьори.Не на последно място-голям багажник, възможност за въртене на коша с лице и гръб към мен и не по-тежка от 10-11кг

# 552
  • София
  • Мнения: 8 686
nneriih

- какво НЕ трябва да има в количката?-всичко зависи от това къде ще бъде карана, какъв е сезона, къде живеете и колко мислиш, че ще бъде ползвана.Някои хора въобще не ползват колички, защото носят бебето в ергономични носилки. Ако живеш някъде с хубави тротоари и на равно-не ти трябва огромна, стабилна количка със здрави гуми.
- какво трябва да има? Пълно легнало положение, например.Ти избираш дали да са различни кошове или един кош с регулируеми позиции. Да е компактна, ако ще я мушкате в багажник. Лека, ако живеете на висок етаж без асансьор. Мериш всъщност и асансьора, защото се случва да е голяма за него. Някои предпочитат цяла дръжка, други две отделни(на отделните можеш да си нанизваш торби, но пък някои казват, че не могат с една ръка да ги управляваш) .Голям кош отдолу за багаж. Да не са твърде умалени. Има едни Мима и някакви други още, на които летния кош е вече малък, като бебето е на 6 месеца и е по-едричко.
- за коя екстра си струва да се дадат повече пари и за коя не? Здрава, стабила и подвижна количка.На Чиполино, Лорели и Хаук има ужасно дървени модели, на които гумите им запират сами във себе си.
- какъв трябва да е матракът на леглото на бебето? Твърд, има и двулицеви(от едната страна твърд, от другата малко по-мек), може да си ги въртиш.
- какъв не трябва да е със сигурност? Пухен, мек като възглавница.
- ако матракът е от добрите, има ли значение какво е леглото -Не. Но след време почват да ги гризат, затова е хубаво да се интересувате с какви бои/лакове е минато.
 
За мен в леглото беше важно само няколко неща-да е бяло и да може да му се маха едната решетъчна преграда, долната плоскост и матрака да се нагласят на различни степени. 
Когато бебето е малко и най-вече ако е кърмено, е добре да спи близо до възрастните. В друга стая е опасно(ако ще да му накичите 6 бебефона), ако не желаете да спи с вас, то поне да е на една ръка разстояние.
Бебешкото легло е прилепено до нашето, матраците са на едно ниво и няма преграда.Така нощем само го придърпвах и кърмех.Никога не съм ставала, пък да вися на някой стол полузаспала...току виж изпусна бебето.
Така си и остана, сега си пропълзява до мен и се гушваме.Всеки си има достатъчно пространство. А и баща му твърдо държеше детето да спи с нас, което беше важно и за мен де. 

# 553
  • Мнения: 1 019
Да, аз съм напълно съгласна с Дези.
Аз си мислех, че стане на 2 ще я преместим сама в стая, но сега си мисля, че може би към 3-4-5... да го оставиш само в стая за мен е абсурдно...

# 554
  • Бургас
  • Мнения: 324
Аз успешно успях да отделя синът ми сам в стая преди 3-4 седмици, за сега няма проблем, вечер ми вика, ако иска да пишка или ако му се пие вода, кофти е само с отвиването, сложила съм му един стол до леглото, защото 2 пъти успя да тупне, но не беше драма.Смятам, че сега му е времето да свикне сам в стая, защото живот и здраве като се появи бебчето ще му е трудно да спи и да се наспива..

Общи условия

Активация на акаунт