Каква е вероятността да съм бременна?

  • 7 251
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,аз съм момиче на 22 години.Преди два дни имах полово сношение с моят приятел.Като цяло винаги взимам предпазни мерки,но този път решихме да се въздържим от тях.Проблемът изхожда оттам,че гаджето ми скри от мен,че час и половина преди половия акт се е самозадоволявал,без да се измие както е реда,(поради незнайни причини).Това е нещото,което ме отврати,но ме шокира и вероятността,спермата да е останала по каналите му ,след като не е предприел необходимото за унищожаването й.Та въпросът ми към Вас е ,,Каква е продължителността на живот на сперматозоидите във външната среда,извън матката? И има ли вероятност от оплождане при тези обстоятелства? Моля,дайте ми някаква информация.Ако знаех,че нещата стоят по-този начин нямаше да си позволя такива волности,просто не беше коректно от негова страна да скрие тази информация от мен.На всичкото отгоре ми закъснява 2 дни и нямам предменструалните болки,които имам всеки месец.Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 18:06 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
Сношението е било на датата на цикъла ли?

# 2
  • Мнения: 9
Не,два-три дни,преди дата ,на която трябваше да ми дойде.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
...Преди два дни имах полово сношение с моят приятел...На всичкото отгоре ми закъснява 2 дни ...

Животът на сперматозоидите във външна среда продължава само от няколко минути до часове

Вижте Още от Bremennost.bg http://bremennost.bg/jivot-na-spermatozoidite.html#ixzz4j7l9hO4v

Може да си бременна, може и да не си. Утре ще ти дойде по всяка вероятност...

# 4
  • Мнения: 9
Съвсем ви обърках,извинете.Просто съм в някъв филм от изминалите два дни.Да,преди два дни беше контакта и се предполагаше,че на следващия ден трябва да ми дойде.Но уви,няма и следа от месечния ми цикъл,който винаги идва на време съпроводен с ежемесечните ми болки,които също липсват.Изчетох много статии по въпроса,но всичките си противоречат.В едни пише,че в кислородна среда не функционират повече от 8-10 минути,в други пък пише,че вероятността да са активни е до няколко часа.

# 5
  • Мнения: 25 646
Извинявай, но ми стана любопитно – как си представяш, че едно измиване може да почисти "спермата, останала по каналите му" и изобщо как си представяш нейното унищожаване?
Разбирам, че си потресена и шокирана от ниската хигиенна култура на младежа, но правенето на секс без предпазни средства е също толкова безотговорно от твоя страна. Дори повече.

# 6
  • Мнения: 466
Мисля че 1-2 дни преди датата да ти дойде, шанса да забременееш е малък

# 7
  • Мнения: 9
Имам още няколко въпроса към Вас.Посъветваха ме да направя вагинална промивка с оцет или лимон,тъй като животът на сперматозоидите в киселинна среда ги унищожава.Ако прибегна до такъв метод дали ще има реална опасност от възпаление на лигавицата.Бих взела Ескапел,но тъй като имам проблеми с щитовидната жлеза,тази хормонална бомба не ми е препоръчителна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 324
Сперматозоидите дали са още у влагалището, та да ги подкисиляваш...

# 9
  • Мнения: 9
Извинявай, но ми стана любопитно – как си представяш, че едно измиване може да почисти "спермата, останала по каналите му" и изобщо как си представяш нейното унищожаване?
Разбирам, че си потресена и шокирана от ниската хигиенна култура на младежа, но правенето на секс без предпазни средства е също толкова безотговорно от твоя страна. Дори повече.
Приемам казаното от вас,но вероятността да остане нещо след имиване е много по-малък и нищожен,отколкото без да предприемеш нещо,както в случая.Да не говорим и ако се е изходил по малка нужда,което също не е направил,възможността да изкара въпросната семенна течност от каналчетата почти 100%.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 324
Виж, успокой се, не си завирай нищо никъде. Най-много се напий довечера и изчакай да ти дойде. Сериозна съм.

# 11
  • Мнения: X
Напълно подкрепям мнението на Кльомба!

# 12
  • Мнения: 349
Мисля, че се вкарваш в излишни филми... аз лично не познавам някой да е забременял 2 дена преди цикъл...
Закъснението може да се дължи на много други неща. И недей да си правиш промивки нито с оцет, нито с лимон, нито със сода и т.н.
Ако не ти дойде до няколко дни отиди на лекар и това е. То ако е станало бебето, което малко ме съмнява де, с каквото и да се промиваш няма да промениш нещата.
И бъди по-разумна занапред.  Peace

# 13
  • Мнения: 9
И без това не ми остава друго,освен да чакам.Просто ситуацията при мен е по-деликатна,защото наистина стигнах до извода,че точен отговор на въпроса ми и случващото се няма.Благодаря на всички ви все пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 324
Ама чакай спокойно, щото от стрес може да ти закъснее повече от обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт