Защо да е лошо, че много искам да уча?

  • 14 686
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте! bouquet
Не знаех къде трябва да публикувам темата и затова го правя тук. Студентка съм вече последна година бакалавър. Досега за тези години преобладаващите ми оценки са петици и шестици.По принцип самите оценки нищо не значат, важни са знанията.В името на това да науча нещо и да бъда някой съм полагала доста усилия.Не ми е фикс идея да имам високи оценки, но когато си уча материала и си знам темите, просто ми ги пишат. Laughing Вчера се прибрах в родния ми град след изпит. Имаме две съседки пенсионерки и двете ме питаха взела ли съм го, с каква оценка. Аз им казах, след което едната веднага се нахвърли: ,,Ти нямаш акъл. Нали съм ти казала - важното е да е взет, може и с тройка да е. Какво е това само шест, шест? Излизай с приятели, намери си гадже. Стани малко човек''. Другата и тя започна, че щяла да ме запознае с някакъв. Tired Тази първата и друг път ми е казвала, че съм луда и че трябвало да се променя, защо да искам да изкарвам само шестици? И не го казва на шега, ами с един тон, сякаш чете морал. Наистина не съм бележкарка и не ми е за самата оценка. Но искам да науча нещо, искам да се  развивам, да запиша магистратура и да имам авторитет един ден в сферата, в която ще работя. Заради това полагам усилия много да уча. Другата критика, която ми отправиха беше, че по цял ден съм си стояла вкъщи и съм четяла. Като съм в сесия, какво да правя по цял ден? Приятелките ми ме разбират, като се има предвид, че и те са по същия начин, т.е. стремят се да учат. Казват ми да не обръщам внимание на тези жени и че не си заслужава изобщо да мисля какво говорят хората. Но на мен наистина ми стана много обидно.Затова реших да потърся мнения и съвети тук. bouquet

# 1
  • Мнения: 29 407
Какво ти пука за мнението на някакви си съседки?!?  newsm78

Като ти говорят така, ти им кажи "Добре, така ще стане!" и си прави, каквото и както си искаш. Peace
Като ти кажат за гадже, отговори им, че си имаш /дори и да не е така/, ще спрат да те юркат.  Peace

Имам една приятелка и нейна позната все я тормозеше за това кога ще има бебе. Тя все отклонява въпроса, но един ден нещо й прикипяло и казала: "Споко, бе! Работя по въпроса всяка вечер!"  Mr. Green И другата.... Shocked Shocked Shocked

# 2
  • Мнения: 12 667
Няма лошо да учиш, но излез малко от тази  обстановка на малкия град.

# 3
  • Мнения: 46 524
Как пък въобще обръщаш внимание на подобни неща?
Че те бабите така си приказват. Ако имаш 5 и 6 - що учиш, ако имаш ниски оценки - що не учиш Laughing винаги обратното на онова, което правиш.
Отговаряй им в техния стил, с усмивка и изненада - "О, ама аз не уча много, просто съм умна и запомням много бързо, имам много приятели, непрекъснато излизаме и се забавляваме!"  Grinning след което си тръгни...

# 4
  • Мнения: 76
Аз не разбирам тази склонност на хората да се месят в чуждия живот и да дават непоискани съвети.
Как пък въобще обръщаш внимание на подобни неща?
Че те бабите така си приказват. Ако имаш 5 и 6 - що учиш, ако имаш ниски оценки - що не учиш Laughing винаги обратното на онова, което правиш.
Отговаряй им в техния стил, с усмивка и изненада - "О, ама аз не уча много, просто съм умна и запомням много бързо, имам много приятели, непрекъснато излизаме и се забавляваме!"  Grinning след което си тръгни...



Но мисля, че си права за бабите. Laughing не знам и аз как им се връзвам, но съм си такава. не обичам да ми дават акъл, след като не е необходимо. (говоря за конкретния случай)

# 5
  • Мнения: X
Искаш да кажеш, че до такава степен ти пука за мнението на две пенсионерки, че пускаш тема за това? ooooh! Може да изкарваш отлични оценки в университета, но не си научила нещо много важно, а именно- в живота има много по-значими и стойностни неща от мнението на леля Гица и леля Мица.

# 6
  • Мнения: 630
Прекалено много се вживяваш в приказките на някви баби. Пускай ги да пасат тревица и си гледай живота както намериш за добре Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 1 267
Искаш да кажеш, че до такава степен ти пука за мнението на две пенсионерки, че пускаш тема за това? ooooh! Може да изкарваш отлични оценки в университета, но не си научила нещо много важно, а именно- в живота има много по-значими и стойностни неща от мнението на леля Гица и леля Мица.



Ами млада е още и има наивна нужда от всеобщо удобрение. Когато я поучука животът и разбере, че хорската злоба е необятна ще се промени. Докато учех и на мен ми ги дрънкаха същите тъпотии...

# 8
  • Мнения: X
Права си. Като натрупа малко годинки и опит, човек развива здрав непукизъм.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, хайде сега, чак толкова наивна не вярвам да си. Чак и обидена да пускаш теми, търсейки отговори.   Grinning
Предполагам очакваш похвали за това колко си ученолюбива и не си бележкарка. Няма лошо да кокетничиш, стига да не се взимаш толкова насериозно. Нещо не ми се вярва да си се разстроила особено от коментарите на бабките. Wink

# 10
  • Мнения: 46 524
Аз не разбирам тази склонност на хората да се месят в чуждия живот и да дават непоискани съвети...
Влез им положението - цял ден скука, да причакват и да се заяждат с минаващите им е единствното развлечение  Mr. Green

# 11
  • Мнения: X
Здравейте! bouquet
Скрит текст:
Не знаех къде трябва да публикувам темата и затова го правя тук. Студентка съм вече последна година бакалавър. Досега за тези години преобладаващите ми оценки са петици и шестици.По принцип самите оценки нищо не значат, важни са знанията.В името на това да науча нещо и да бъда някой съм полагала доста усилия.Не ми е фикс идея да имам високи оценки, но когато си уча материала и си знам темите, просто ми ги пишат. Laughing Вчера се прибрах в родния ми град след изпит. Имаме две съседки пенсионерки и двете ме питаха взела ли съм го, с каква оценка. Аз им казах, след което едната веднага се нахвърли: ,,Ти нямаш акъл. Нали съм ти казала - важното е да е взет, може и с тройка да е. Какво е това само шест, шест? Излизай с приятели, намери си гадже. Стани малко човек''. Другата и тя започна, че щяла да ме запознае с някакъв. Tired Тази първата и друг път ми е казвала, че съм луда и че трябвало да се променя, защо да искам да изкарвам само шестици? И не го казва на шега, ами с един тон, сякаш чете морал. Наистина не съм бележкарка и не ми е за самата оценка. Но искам да науча нещо, искам да се  развивам, да запиша магистратура и да имам авторитет един ден в сферата, в която ще работя. Заради това полагам усилия много да уча. Другата критика, която ми отправиха беше, че по цял ден съм си стояла вкъщи и съм четяла. Като съм в сесия, какво да правя по цял ден? Приятелките ми ме разбират, като се има предвид, че и те са по същия начин, т.е. стремят се да учат. Казват ми да не обръщам внимание на тези жени и че не си заслужава изобщо да мисля какво говорят хората. Но на мен наистина ми стана много обидно.Затова реших да потърся мнения и съвети тук. bouquet
А причината да се обясняваш на съседките Е?    newsm78
Че не схванах....

Иначе, като не искаш да те критикуват, казвай, че си ги взела с тройки и Воала, ще те оставят на мира.    Mr. Green


# 12
  • София
  • Мнения: 17 292

Иначе, като не искаш да те критикуват, казвай, че си ги взела с тройки и Воала, ще те оставят на мира.    Mr. Green


А, не, тогава ще я хокат що не учи  hahaha

Иначе съм на мнението на Северина  Peace

# 13
  • Мнения: 76
Нямаше да ,,се разстроя чак толкова'', ако беше първи и единствен път, в който са ми говорели тези неща. Просто първата жена, за която писах, всеки път, като ме види, ме пита едно и също. Дори да не й давам отчет за оценките, тя започва пак да си изказва мнението и да ми дава съвети.Също така дори и да ме няма, като види някой от родителите ми започва да пита за мене, как вървят изпитите и на тях да им говори да ми дадат съвети, че съм била луда в това отношение, че това моето не било на хубаво, че съм нямала акъл.Извинявала им се, че така говори, ама нали... Приемала ме като нейно дете Whistling Да беше един път и един разговор - много важно... Ама това е всеки Божи път. Просто снощи ми преля чашата на търпението. Rolling Eyes
Аз не разбирам тази склонност на хората да се месят в чуждия живот и да дават непоискани съвети...
Влез им положението - цял ден скука, да причакват и да се заяждат с минаващите им е единствното развлечение  Mr. Green
hahaha

# 14
  • Мнения: 16
А какво учиш? Не, че е от значение, но просто съм любопитна  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт