В момента чета...54

  • 59 883
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 5 566
Започнах "Бостънци" на Хенри Джеймс.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 244
И тъй успешно приключих първия том на Шогун - велика работа, няма какво да кажа повече на този етап Simple Smile Сега почвам втория.

Междувременно успях да прочета и Какво забрави Алис на Лиан Мориарти. Ами, май имах повече очаквания. Започна обещаващо и после си стана буквално кифленска работа. Може би просто този тип събърбън общество ми е далечно и в мен да е грешката. Но като сюжет и препредаване на емоции е окей, задава си човек много въпроси - от типа "бе аз пък каква ли съм била преди 10 г и как съм се променила?" Щото обикновено на хората им се струва, че си стоят сравнително едни и същи, или поне на мен Simple Smile Проследяването на семейните взаимоотношения също ми хареса.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 899
Прочетох "Червената кралица" (4* в ГР).
Продължавам с Бялата.

# 228
  • Мнения: 10 690
Прочетох "Върху тънък лед" (Камила Гребе) - 3.5*/5*
Книгата ме държа в напрежение и въпреки някои неща, които останаха недоизяснени, ми хареса много.
Напоследък - и в тази, и в предната, която четох "Дете 44" , откривам сериозни слабости в криминалната нишка.
Например ...

Скрит текст:
...в "Дете 44" убиецът не знаел къде работи брат му, обаче убивал и ял деца, за да принуди брат си да води разследване и да го отрие??!!! WFT?? Astonished
От "Върху тънък лед" пък оставам с впечатление, че няма нищо по-лесно от това шведска ученичка да се сдобие с африканско мачете и да реже глави?!!!?? Flushed

Продължавам с "Мъртвите, които не липсват на никого" - ЮиР Simple Smile

# 229
  • Бургас
  • Мнения: 16 141
Аз най-накрая дочетох ,,Сянката на вятъра,,. Е втората половина на книгата определено ме грабна,много повече от първата част. Особенно последните страници.. Супер!
Сега съм захванала ,,ЛИстопад,, Бързо се чете. Тъкмо докато си взема някое крими от библиотеката тези дни.
Чакам детето да дочете ,,Мечо Пух,, и да ходя за нови книги.
В чуденка съм какво да захвана. Мисля да е  Несбьо или Улсен.

# 230
  • Мнения: 4 184
Не ми хареса края на "Формулата на любовта", въобще не очаквах подобен край.......

# 231
  • Мнения: 3 043
Антологията на "Пергамент прес" "Шедьоври на разказа с неочакван край" така и не ми допадна. Само 1-2 разказа харесах, не, че са лоши, но явно нямам сили за подобен тип (мрачни) четива и понякога направо злокобни. Макар че един такъв ми хареса много - "Натрапници" на Саки. Оскар Уайлд също, изобщо принципно харесвани автори сега не могат да ме привлекат. След "Какво забрави Алис" (мнението ми съвпада с това, казано по-горе за книгата, аз я погълнах на плажа и е  точно такъв тип четиво) исках да си пооправя вкуса с нещо по-класическо. Явно тези разкази ми дойдоха "много класическо" на фона на "много лятно" и "цветно". Мисля да почна "Малки лъжи" на Лиан Мориарти, защото явно настроението още е морско и не за твърде задълбочени (или поне не в каквато и да е посока) четива.

# 232
  • София
  • Мнения: 2 401
Прочетох Човек без  куче на Хокан Несер. Не беше зле, но криминалната история е доста разтеглена и мудна.

Сега съм на Alias Grace на Маргарет Атууд.

# 233
  • София
  • Мнения: 3 291
Не ми хареса края на "Формулата на любовта", въобще не очаквах подобен край.......

Даниела, а какъв край очаква?
Не те ли очарова самата книга (до преди края, разбира се).

# 234
  • Мнения: 397
Чета Red Notice (Заповед за арест) - леле, каква история, истинска при това ... Heart

# 235
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Аз продължавам със 'Сърца в Атлантида'. Много ме е яд, че нямам време и чета бавно,а книгата е страхотна...поне до 30% Simple Smile
Alvelly, благодаря! Свалих си я!

# 236
  • Мнения: 397
Alvelly, благодаря! Свалих си я!

Еха, хайде, чакам отзиви. Simple Smile
На мен свят ми се зави.

# 237
  • Мнения: 5 356
Jinxey, чакам да споделиш окончателни впечатления от Сърца в Атлантида. Планирам я за скорошно четене. Или поне със сигурност ще ми бъде следващата книга на Кинг.
Аз паралелно с Глуховски захванах електронно първата си книга на Харуки Мураками, 1Q84. Още съм в самото начало и е рано да споделям впечатления. Да видим дали няма да ми остане единствената среща с автора. А за Глуховски какво да кажа... имам чувството, че съм се побъркала. Метро 2033 се оказа голяма греда и я захвърлих на 175 страница, а Бъдеще е на път да се превърне във фаворита ми за тази година #Crazy А според отзивите тя е по-слаба от Метрото или си въобразявам Rolling Eyes

# 238
  • София
  • Мнения: 44 118
А отзиви за Разкази за родината на Глуховски?

Аз паралелно с Пътеводителя (който малко съм го надраснала) почнах днес Гробище за лунатици на Бредбъри.

# 239
  • Мнения: 5 356
Мисля, че няколко потребителки тук се изказаха преди време за нея, но не бяха впечатлени.

Общи условия

Активация на акаунт