Декларация след покупка за имот и някои други нещица

  • 1 203
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,
Миналата седмица със съпруга ми закупихме парцел в регулация в София с цел да си построим сглобяема къща след няколко месеца/година. Исках да попитам някой наскоро декларирал ли е имот в общината като цяло, каква е процедурата ако е запознат?

Също така, някой знае ли какъв е процеса след това за вадене на виза за проектиране , и трябва ли да внимаваме за някакви специални докумени когато става дума за сглобяеми къщи с метална конструкция?

Благодаря !

# 1
  • Мнения: 81
Трябва да се подаде декларация в данъчното за придобиване на имот, като срока мисля че беше до 2 месеца след придобиването му.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 470
Здравейте,
Миналата седмица със съпруга ми закупихме парцел в регулация в София с цел да си построим сглобяема къща след няколко месеца/година. Исках да попитам някой наскоро декларирал ли е имот в общината като цяло, каква е процедурата ако е запознат?

Също така, някой знае ли какъв е процеса след това за вадене на виза за проектиране , и трябва ли да внимаваме за някакви специални докумени когато става дума за сглобяеми къщи с метална конструкция?

Благодаря !
В 2-месечен срок от покупката отивате в данъчното, което се намира в района по местонахождение на парцела и декларирате придобиването на терена. Носете си нотариалния акт (копие), защото се попълват площи, регулация и пр и пр.
Успех!

# 3
  • Мнения: 10
Здравейте, декларирах имота в данъчното, декларацията беше доста обемна, поне от моя гледна точка. Дадоха ми входящ номер, който не разбрах къде ще ми притрябва точно, но всичко мина добре.

Та другият ми въпрос е, какви са следващите стъпки при вадене на виза за проектиране някой знае ли?

Общи условия

Активация на акаунт