Банята - 30-та тема

  • 121 507
  • 844
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 787
И на мен много ми харесват плочките, ние сега правим една баня с тях, но от гланцираната серия. Чудесен размер са, стават и за кухня.  Peace Дървесна колона нагоре по стената според мен  ще ви отнеме визуално от размерите на банята

# 346
  • Мнения: 1 095
Нали няма да слагате и от вълнистите плочки, защото 3те вида показани на проекта не ми харесват съчетани.
Честно казано мислих да се изпълни показания проект 1/1 въпреки, че и на мен сякаш вълните малко ми се натрапват до декорните плочки, но в такъв случай ако двете срещуположни стени са изцяло с гладките плочки няма ли да е много безлично.
От Банябокс имам два варианта за дървесни плочки 12,5/50см и 15/90см, а цветовете между които трябва да изберем са тези: http://baniabox.bg/product/5447/granitogres-freetime.html
Незнам дали обаче с по-малкия размер няма да е много ситно?
ние сега правим една баня с тях, но от гланцираната серия.
Нали и тези са гланцирани? newsm78 Има друга серия ли?
Дървесна колона нагоре по стената според мен  ще ви отнеме визуално от размерите на банята
http://baniabox.bg/product/2210/plochki-milano.html За нещо такова мислих, но без нишата и с по-светло дървесно, като стената зад мивката да са вълничките, а от душа натам всичко да е с гладките бели плочки.

# 347
  • Мнения: 3 050
Ето част от нашата баня, която още не е готова, но е в подобна комбинация - дървесни плочки и бяло.
Приемам критики и съвети, тъй като това е първата баня, която правим и ще е за гости. За нашата баня да изпипаме повече нещата Simple Smile


Качих две снимки, дано и двете да се виждат

# 348
  • Мнения: 1 354
Стилно и без акцент, тоест липсва ми нещо. Огледалото с полици и тая лампа на мен не ми допада. Иначе хубаво е станало!

# 349
  • софия
  • Мнения: 25 477
Добро цветово съчетание, бих махнала камъчетата, осветителното тяло и огледалото не са мой стил. Може би, ако на малките рафтчета се сложат аксесоари донякъде ще се уравновеси стилът с общия стил.

# 350
  • Мнения: 6 295
И на мен не ми харесаха само огледалото и лампата. Другото ми харесва, а то е по-важно. Огледалото и лампата винаги могат да се сменят.

Това ако е Икейското огледало с рафтчета, те имат и тъмно кафяво май, нямаше ли повече да отива или ще се бие с плота, че така на снимката не мога да преценя. Огледах го това на Икеа не става тъмното.

По-скоро ми се вързва огледало само с  дървена рамка като плота.
Скрит текст:
или с някоя по-нестандартна рамка като това от Jysk
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 07 дек 2017, 15:47 от drago_2008

# 351
  • Мнения: 1 354
Аз съм За само огледало с фасет, голямо огледало. Рамката ще е поне 3ти кафяв цвят, поне да е от материала на плота...
На огледалото сега, ако се сложи кърпа ще виси странно или това не е закачалка?
Като цяло огледалената част ми стои като от общежитие - нещо с повече функции Simple Smile Сори за критиките, наистина е капка в морето.

# 352
  • Мнения: 3 050
Огледалото е Икейското, да. За другата баня и аз стигнах до извода, че ще сложа изчистено огледало с рамка. Но сега на това каква лампа ви се струва по-подходяща? Като се вземе предвид, че трябва да е там над огледалото.
Акцент ще ми бъдат аксесоари в синьо, аз затова уточних, че не е довършена. Като ми омръзне цветния елемент да мога лесно да сменям било то килимче, кърпи и т.н.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 358
Следя темата, понеже ни предстои да правим баня след няколко месеца. Един въпрос обаче не ми дава мира и ще се радвам, ако ми отговорите. Задължително ли е плочките на пода в банята да са квадратни? Аз смятах да сложим едни и същи в коридора и на подa на банята с размер 20.5/61.5 (примерно), но двама майстора ми казаха, че за пода на банята трябва да са квадратни, за да се получи хубав наклон за водата.

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 11:25 от Invisible_

# 354
  • Мнения: 888
Да ви попитам за мнение и аз пак.... от тази серия са плочките в банята
Скрит текст:

Това е проекта
Скрит текст:

Според майстора още не е късно дървесния грес да остане за коридора, а в банята да се сложи някакъв по-близък цветово.
И въпроса е какъв цвят да остане вратата, бяла пасва повече отвътре, от вън не ми се ще да е бяла, че трябва и другите две да са бели. А няма време за поръчка и чакане на врата в два цвята, отвън и отвътре.
От друга страна не знам как ще пасне цветово тъмен дъб, тъй като греса е светъл сравнително такъв:
Скрит текст:
Иначе ми предлагат Алуминиева врата в цвят тъмен или светъл дъб (не ми харесва последния) с пълнеж сачак, който издържал доста, но цената става повече.
По-скоро клоня към Ал. врата с ПВЦ пълнеж, но се чудя ако взема бяла и я облепя отвън във ПВЦ фолио в цвят, близък до осталите две интериорни няма ли да стане много грозно..?
Другото е, всичко си остава така с врата тъмен дъб и както пасне....Grin
Някакви мнения?

# 355
  • Мнения: 1 354
Защо не поръчаш алуминиева вратапо Ral? Пълнежът го лепат със съответния цвят като ал. Като цена съм намерила 280-300 лв с всичко от Солис.

# 356
  • Мнения: 1 787

ние сега правим една баня с тях, но от гланцираната серия.


Нали и тези са гланцирани? newsm78 Има друга серия ли?


Май тези декорните с триъгълниците не бяха гланцирани по спомен, но може и да се бъркам.  Peace И да, разбрах какво визираш за дървесното по стените. Simple Smile Според мен гълта пространство и на ширина, и на височина, но само визуално де, няма да ви направи банята по-малка, така че както си прецените. Simple Smile

# 357
  • Мнения: 888
Magnifique
Обадих се сега в техен магазин в София, утре ще ми се обадят с оферта и срок за изпълнение.
Казаха, че ако вратата е от  Ал и пълнежа и бил такъв, съответно и за ПВЦ-то.
Цените им изглеждат добри, по написаното от теб.
Simple Smile

# 358
  • Мнения: 1 744
Аз лично не харесвам дървесни елементи в банята - ЛМ
Сивото и дървесното според мен също не отиват.
Вратите в къщи са правени от Треска. На едната баня вратата е ламинат/ има само душ/, на едната вратата е алуминиева с фолио отвън/ понеже има вана и уж ще се ползва по-продължително/. Според мен по-грозният вариант.
Нито едната не е мръднала баните се ползват и двете активно.

Да питам - има ли някой акрилна вана с улеи за вода?
 

# 359
  • Мнения: 3 070
Следя темата, понеже ни предстои да правим баня след няколко месеца. Един въпрос обаче не ми дава мира и ще се радвам, ако ми отговорите. Задължително ли е плочките на пода в банята да са квадратни? Аз смятах да сложим едни и същи в коридора и на подя на банята с размер 20.5/61.5 (примерно), но двама майстора ми казаха, че за пода на банята трябва да са квадратни, за да се получи хубав наклон за водата.

Принципно, по-лесно се прави наклон на баня с квадратни плочки и то с по-малки. Но не е невъзможно да се направят и с продълговати. Вашите обаче ми се се струват много големи и може би ще има проблем действително при правенето на наклона.
Ние сме с правоъгълни, но с размер 12,5/50 - майсторът си направи безпроблемно пода и то с два наклона! Въпрос на майсторлък е според мен.

Това са нашите плочки в пода на банята.



Скрит текст:
Мога да ти пратя и малко лични снимки на лични, за да добиеш представа, ако желаеш.

Общи условия

Активация на акаунт