"Happy Wife, Happy Life" или "Щастлива жена - щастлив живот"

  • 8 220
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Добре че си ти да определиш чие щастие на какви честоти е и кой бил неистински щастлив. Grinning

# 31
  • Мнения: 12 473
Както казах, добре е че си говориш "по принцип". Peace

# 32
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Нали знаете, ССФ е щастлива, перфектна, независима....

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При мен важи на 100%.Когато съм щастлива и доволна с кеф се грижа за хората около мен и се стремя да угаждам.
И обратно ако съм притеснена и нервна, всичко живо се изнася от полезрението ми.

# 34
  • Мнения: X
Не става дума за веселост, а за щастие. Човек може да е щастлив и без да е ухилен нон стоп. Но ако е щастлив поведението и действията му спрямо околните са едни, ако е нещастен - други.

По темата - не съм съгласна с израза, и двамата трябва да са щастливи, за да е щастлив животът. Няма как единият, който и да е, да е нещастен и да е щастлив животът им. Неизбежно щастието/нещастието на всеки от двамата се отразява и на общото.
+1

# 35
  • Мнения: 138
По-съгласна съм с фразата "Пияна жена - весел креват".Smile
Лесно се живее с ведър и позитивен партньор, който изначало е с лек и благ характер. Ако човек си е мърморко, черноглед и вечно недоволен, колкото и неща да правиш, за да го ощастливиш, това няма промени нивата на семейното щастие в дългосрочен план. Simple Smile

# 36
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ще ми се да разбера чия глава е родила подобна нелепица.
Щастието е лична работа. Никой не е длъжен да ти го доста-
ви. Никой никого не може да направи щастлив, освен ако чо-
век не си го изживява сам. Независимо от половете и ролите.
Има си хора, чието най-голямо "съкровище" е липсата на щас-
тие - вечен коз срещу близките им. То е нещо като "насила мо-
жеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш".
Що съдби са се сгъбили от едната идея, че може да направят
друг щастлив.

# 37
# 38
  • Мнения: 12 473
Аз не разбирам защо се спори или се правят на ударени някои..)
Никой не казва, че мъжете са по-нисши същества или т.н.
Жената е тази, която създава и поддържа домашното огнище от хиляди години - нейната енергия крепи и “храни” мъжа и прави дома хармоничен.
От там и аналогията със щастието.
Не е нужно да се приема чак толкова буквално.

# 39
  • Мнения: 15 960
Не, че не е вярно, а че нещата не са едностранни. Ако мъжът е нещастен, дали всички вкъщи ще продължат да са си щастливи?

# 40
  • Мнения: 46 526
Жената е тази, която създава и поддържа домашното огнище от хиляди години - нейната енергия крепи и “храни” мъжа и прави дома хармоничен.
За мен това са празни приказки, за да се оправдае ролята на жената като момче за всичко. Как по друг начин ще й обясниш защо всички трябва да й лежат на ръцете докато.
Ако ще трябва сама ще създавам и поддържам домашното огнище, ще си живея сама.

# 41
  • Мнения: 12 473
Човече, не аз го казвам това - до скоро само тази роля на жената беше известна..)

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Жената е тази, която създава и поддържа домашното огнище от хиляди години - нейната енергия крепи и “храни” мъжа и прави дома хармоничен.
За мен това са празни приказки, за да се оправдае ролята на жената като момче за всичко. Как по друг начин ще й обясниш защо всички трябва да й лежат на ръцете докато.
Ако ще трябва сама ще създавам и поддържам домашното огнище, ще си живея сама.


Човече сЕ на там те избива  Laughing Hug 'момиче за вичко'

Споделям поста на Excuse me  Peace
не бъдете буквалисти.

Говорим за женската енергия  Heart Eyes



 

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Човече, не аз го казвам това - до скоро само тази роля на жената беше известна..)
Grinning


Наблюва се странен феномен  Mr. Green
жените пускат и оформят вежди - гайтани  Grinning
а при мъжете обратна тенденция яко щавене  Laughing
Това са само визуалните неща .....  Whistling

# 44
  • Мнения: 46 526
Не мен ме избива, а авторът на темата и пускащите поговорки, аз само ги коментирам  Grin

Човече, не аз го казвам това - до скоро само тази роля на жената беше известна..)
Именно. Но всяко нещо с времето си Simple Smile
А и доста от поговорките са с подигравателен характер, затова не трябва да ги имаме за пример в живота.

П.П. За веждите на мъжете не знам, около мен няма ни един с оскубани. А за жените - много се очовечиха, силно космясали няма като тези, които гледам по рекламите, но и избягаха от онези много тънките, че и онова чудо беше комично Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт