Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 6 тема

  • 80 194
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Много съм зле, чак сега видях, че има нова тема ooooh!

В петък обядът беше последната порция куфтета по чирпански/детето докато не ги изяде, друго не иска Rolling Eyes /; отделно бананови палачинки и 4 сини сливи/тези кръглите, имат си някакво име, но го забравих/

Днес за обяд - бъркани яйца с малко пушено филе + чери доматки.

Заради натоварени събота и неделя нищо друго не успях да приготвя, ще готвя разни неща в движение  Tired

# 61
  • Мнения: 21 275
Днес е на екскурзия и има кекс , 2 сандвича ,банан и ябълка.

# 62
  • Мнения: 5 336
Може би вече е изядено, но: филе от дива сьомга, броколи , сладки картофи. За  десерт - грозде, праскова.

# 63
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Привет момичета и успешна нова седмица! Hug
За днес: сандвич с филаделфия , филе и парченца краставичка, ванилов мъфин с ванилов крем, данонино за пиене, парченца нарязана ябълка и банан + бутилка липов чай с мед.

# 64
  • Мнения: 464
Привет момичета и успешна нова седмица! Hug
За днес: сандвич с филаделфия , филе и парченца краставичка, ванилов мъфин с ванилов крем, данонино за пиене, парченца нарязана ябълка и банан + бутилка липов чай с мед.


Здравейте,
отдавна ви чета и си крада идейки за кутиите ни. До скоро само за нас големите, но сега слагам и за малкия, но само за следобедна закуска - за занималнята. И влизам директно с въпрос. В какво слагате чая? Бих искала да пращам на моя син чай, но не съм намерила в какво - да не е като стандартните термоси. Мисля нещо, което да е като шише, за да пие директно от него.
За детето - За днес съм сложила зрънца грозде и кексче.
За нас - свинско с праз.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чай не съм слагала, но отвреме на време слагам мляко с какао,  айран или смути. Моите не обичат топло, за това им ги сипвам в малки стъклени шишета (330 мл) от сокчетата с морков. Иначе има малки термосчета по 500 мл.

# 66
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Закуска - малка тортия на тиган с пълнеж от бъркани яйца, царевица, морков, броколи и кетчуп; кефир.
Снакс - ябълка.
Обяд - сандвич "Принцеса" с пуешка кайма и чедър; краставица и  кетчуп.



   При нас в района днес беше 37 градуса, утре го дават над 40. Някои училища работят с намален учебен ден, други направо затвориха. Нашето работи, като децата са вътре постоянно, през почивките се хранят вътре и им пускат филмчета.

# 67
  • Wonderland
  • Мнения: 809
rose red, темата е чудесна наистина и много полезна. Hug Моята злояда маймуна обаче яде почти едно и също, и менюто в кутията не ни е много разнообразно за съжаление.
Шишето го поръчах от този сайт и се оказа сполучливо и удобно! Но аз му слагам и отделно една бутилка вода.
https://olele.bg/product/термо-шише-за-чай/
За днес в кутията: домашен хотдог, гръцки кекс, данонино и ябълка + отново бутилка с чай.
Хубав и усмихнат ден, и дъждовен при нас!

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Закуска- бисквитена торта в буркан Simple Smile Не много полезна с всичката тая захар, нишестета и бишкоти вътре, но какво пък...

Обяд- гъбена чорба- каша, с мляко и магданоз

Хлебчето е правено от мен- питка със сушени домати, сирене и черен сусам

Плод- ябълка

Барче с ядки ...

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Добро утро! Simple Smile

Кутията днес:
МЗ - манго и боровинки
Обяд - пресен 7кг/1м сом (много вкусен!!) от собствен див улов; зелен сос; бейби броколи и моркови на пара; салата - два цвята дъбов лист, чери доматчета и авокадо
След обяда - орехи и фурми


  клик

Ох, Ирка, не ви завиждам с тия Т.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Днес: кюфтета по цариградски, с пюре от картофи и броколи, краставица и банан.

# 71
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ехаааа, какъв сом! Браво на риболовеца! Сигурна съм, че е бил много вкусен.

Аз днес съм на: булгур с лук, чушка и морков (смес за пълнени тиквички беше) и маалко ориз с къри, пуешко, грах и яйце. Малко странна комбинация, ама останаха по 2-3 с.л. от всяко. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 038
Привет и от мен в новата тема.

Записвам се с:
Междинна закуска - грозде.
Обяд - пилешки филенца на фурна, салата от чери домати и моцарела, маслинова паста и пълнозърнести крекери.
Следобедна закуска - мъфин (лимецово брашно, ябълки и стафиди).


Скрит текст:

# 73
  • Мнения: 464
Добър ден и от мен!

Днес: за детето: слива "анжела" и банан.
за нас: яйца по панагюрски с кисело мляко и лют пипер.

# 74
  • Мнения: 31
Благодаря Emi_Daniel!
Синът ми е доволен от вида и от основната цел на термоса за храна. Вчера го пробвахме с крем супа от тиква със сирене и домашно хлебче от елда.

Днес:
Обед - сандвич с домашна шунка и кашкавал, краставица и 2 яйца от пъдпъдък
СЗ - сини сливи

Общи условия

Активация на акаунт