Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 6 тема

  • 80 377
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 038
Добро утро и от мен!

Нашата кутия днес включва:
Междинна закуска: банан
Обяд: Картофени рьощи на фурна
Следобедна закуска: соево шоколадово мляко + меденка с рожков

Скрит текст:

# 91
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
И от мен добро утро!

tzveteto89, жив и здрав да е рожденикът!
А бейбибел са тези сиренца

Днес в нашите кутии има следното:

За детето  - закуски - сандвич с лимецов хляб, топено сирене и песто и друг с топено сирене и домашна лютеница;
обяд - салата зеле с моркови + свински "барбекю" ребърца; междинно - купичка шоколадов корнфлейкс/яде ги сухи, като гризини/;
За мен за обяд - пилешки крилца, печени с горчица + салата от рукола и домати+филия лимецов хляб;
за междинно - сини сливи.


# 92
  • Злокучене
  • Мнения: 456
закуска (за детето) - стромболи и ябълка(много го харесват)
обяд (за мен)- броколи с карфиол, тиквичка и кашкавал; слата домати със сирене

# 93
  • Мнения: 19 298
Тцвете, благодаря и да ти е жив и здрав рожденикът!
Ир, завиждам ви за топлото време. Искам и тук слънце.

# 94
  • Мнения: 21 275
Цвете , да ти е жив и здрав  bouquet

Днес сме на плодове : банан и ябълка и палачинки със сирене.

# 95
  • Мнения: 464
Цвете, да здрав рожденикът! С лекота да му се случват нещата!
Днес:
за детето: закуска (в къщи) - попара с масло, сирене и липов чай с мед; обяд (в занималнята), следобедна - банан.
за мен: обяд - остатък от патешки гърди и малко домашна майонеза.

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ехааа, попара...
Как ми се е прияла.
Тъкмо си говорехме вчера с децата и се оказа, че никога не съм им правила, но те и не бяха очаровани, де Simple Smile

# 97
  • Русе
  • Мнения: 11 918

за детето: закуска (в къщи) - попара с масло, сирене и липов чай с мед;
  Тоно така я правя и аз и още я хапва на 14 години. Понякога в липовия чай запарвам и парче дюля в този сезон.

# 98
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
супер идея, за дюлята!

# 99
  • Мнения: 5 352
У дома само големия не яде попара. Не че не е израснал с нея, но сега не я яде. По малкия си я хапва , но предпочита овесена каша с домашно кисело мляко, мед,  банан и канела. Това е обичайната му закуска.
А иначе тази седмица минахме през пилешки хапки, ориз с пиле, наденички с барбекю сос. Другата седмица ще е кратка и съответно лежерна.  Което означава, че след две седмици ще мога да повторя менюто без да им е омръзнало. Напоследък приготрвям от вечерта кутиите и това много ме облекчава сутрин. Още повече че е достатъчно хладно за  да не се притеснявам за храната която ги очаква от вечерта.

# 100
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Какво е мини "Бейбибел"?

    Здравей, момичетата вече са ти отговорили, но аз да допълня (като даскалица  Embarassed): тези сиренца  са като кашкавал, имат различен вкус (моцарела, чедър, гауда ...., с различна масленост и т.н.). Тук са много популярни, удобни са за носене, защото са в индивидуална опаковка и дечицата сами си ги отварят преди хранене - не се разтичат, смачкват от топлината (във восъчна опаковка са). Ето линк за да разгледаш ако искаш:
https://www.google.com/search?biw=1366&bih=677&tbm=isch& … 4k1.0.rCjTSVcnu-E

   Топлината тук е голяма, днес е "само" 35 градуса, уж от утре да намаляват температурите. Дано, че сме на екскурзич с класа на детенце в една ферма, ще разглеждаме тикви и дечицата ще видят истински крави  Party и други животни.

Закуска днес - залчета с бадемово масло и сладко; банан.



Снак - грозде.



Обяд - 1/2 сандвич с кашкавал, пилешко кюфте, маруля и сос; краставица и домат.

# 101
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само есенни храни за днес

Закуска- киноа с тиква и печени круши + мед и канела
Обяд- пилешка супа с фиде и картоф и много моркови
Десерт- печени кестени
Плод- Ябълка

# 102
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Днес менюто на детето е:
Закуска - сандвич с пуешко филе и гауда;
Обадя - свински ребра/отново/ + чери домати и суров карфиол;
За следобяд - отново сандвич;

Отделно за междинно или когато там си прецени - кашу и смути от спанак, киви и манго.

# 103
  • София
  • Мнения: 12 230
Хапването днес на трите.
Всяка има в кутията по 4 малки картофени кюфтенца и едно месно. Отделно зелена салата с краставици и домати и към нея дресинг, има също и сос за картофените кюфтета. Отделно имат и ябълка.
Тъй като малката е до пет и половина тя има и едно кисело млекце, сусамки и два двойни сандвича с лютеница и филе.
Скрит текст:

# 104
  • Мнения: 24 341
Днес сложих сандвич с крема сирене и пуешко филе, мюсли барче с червена боровинка и фурми + ябълков сок

Общи условия

Активация на акаунт