Не го обичам вече!

  • 56 121
  • 536
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Честно казано не си представям да се впусна веднага в нова връзка.
Мислила съм много как ще се справям. Работя, жилище имам, финансово съм добре. Представям си, че таткото ще продължи да изпълнява задълженията си като баща на тези деца. В смисъл както до сега - финансово, с частично включване в отглеждането, водене на градина, посещение при лекар, когато аз съм заета и други подобни.
Как да опитаме да сме гаджета, като той не проявява интерес в тази посока. Когато го питам защо не правим секс, той намира оправдания - изморен, децата заспали късно и т.н. Няколко пъти аз започвах, случваха се нещата, но не беше както трябва.
Смятам че и двамата заслужаваме щастие. Дори моето да не е с този виртуалния мъж. В някакъв момент мога да срещна мъж с когото да съм щастлива. Отново казвам, че не мисля за раздяла, заради друг мъж. Когато не си щастлив, какво правиш? Аз съм изнервена и крещя на децата, той си сяда и си пие 2-3 чашки.....
Мобилизацията му се изразява в това, че започва да обръща повече внимание на децата, в свободното си време не мисли само за цигари и алкохол, разшетва се из къщи....

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 16:54 от doretoo

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, има друг мъж в картинката от 4 месеца. С него общувам само виртуално. Но през това време още по- настоятелно исках да подобрим отношенията си без резултат.

"Исках да подобрим отношенията си" - искаш си пак пепепудите, подкосените колена, от вратата да те сграбчи и хвърли на кревата, да ти напише сонет? newsm78

Или настоятелно си искала да започне да върши нещо вкъщи, да пазарува, да бърше прах, а той след 10 години и 2 деца, все още ти отказва? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
Децата са щастливи, когато родителите им са щастливи, няма значение дали са разделени или заедно.

Да, бе, да!
Кога последно и в каква ситуация, детето ти каза, че е щастливо, щото ти си щастлива, нищо че е без баща си? newsm78

# 18
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Наивно е да смяташ, че можеш да прекратиш връзката с бащата, но той ще продължи както и досега да изпълнява задълженията си във финансово и емоционално отношение. Не се случва така, напротив-най-често спира всякаква подкрепа и отношение с теб и децата, защото е наранен и озлобен. Така, че когато решаваш за себе си и децата какво искаш, извади от уравнението сегашния партньор, както и виртуалния и ако тогава си сигурна, че ще се справиш с всички задължения на родител и ще си по-спокойна и щастлива като жена-действай. Разбира се, има вероятност и бащата да постъпи мъжки и да е адекватен в грижата си, но нека това е един приятен бонус, вместо да го очакваш като поведение и да не го получиш. Не бих давала този съвет, ако става дума за някакъв вид тормоз в семейството-физически или емоционален. Но ако просто я няма тръпката, а и ти си допуснала грешката някой виртуално да те омайва, е несериозно да се играе със съдбата на 4 души заради това. Има семейно консултиране, има терапии, трябва да опитате всичко, преди да тръгнеш да търсиш щастието си другаде.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно ти липсва секса ...което е обяснимо ...но не става с разговори, уговорки или ултиматуми  Simple Smile
Помисли за това какво зависи от теб, така че нещата да се променят.

# 20
  • Мнения: 46 518
Да, бе, да!
Кога последно и в каква ситуация, детето ти каза, че е щастливо, щото ти си щастлива, нищо че е без баща си? newsm78
Доста деца на разведени го споделят. А други молят родителите си да се разделят, за да се свърши мъката.

# 21
  • Мнения: X
Да, бе, да!
Кога последно и в каква ситуация, детето ти каза, че е щастливо, щото ти си щастлива, нищо че е без баща си? newsm78
Доста деца на разведени го споделят. А други молят родителите си да се разделят, за да се свърши мъката.

При насилие, при алкохолизъм - сигурно се молят да свърши мъката. Но в тази ситуация на "подранихме, омръзнахме си" ме съмнява.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 472
Няма лошо, напускай, дано не си поредната, насадила се на пачи яйца - тоз виртуалния - "виждаш" само хубавите му страни. Какво ли ще стане като след 6-8 месеца видиш Всички те му страни  Joy

И - никъде не си пояснила, какво значи "да ти се разнообрази брака ти", че само "носиш връзката ви на гръб" - какво точно трябва да прави мъжа ти?

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, бе, да!
Кога последно и в каква ситуация, детето ти каза, че е щастливо, щото ти си щастлива, нищо че е без баща си? newsm78
Доста деца на разведени го споделят. А други молят родителите си да се разделят, за да се свърши мъката.

Попитах я кога последно детето ѝ е казало, че е щастливо, защото тя е щастлива без баща му?
Какво си чула че са казали, че споделят децата на някакви имагинерни личности, е друг разказ. Peace

# 24
  • Мнения: 1 381
Според мен всеки заслужава да бъде щастлив и ако това не се получава на едно място, то сменяш местоположението. Ако не се получава с един човек, то някъде има някой с който да бъдеш щастлива. И докато си обвързана с този който те прави нещастна, няма как да срещнеш друг. Ако не се получава на едно работно място, сменяш работата.

Написано от човек сменил 3 държави и тръгнал си от 10 годишна връзка.

# 25
  • Мнения: 19 883
Не започвай връзка преди да си прекратила сегашната.

Ако си изморена, изчерпана, смачкана в тази връзка, явно мъжът ти е пасивен, страхливец, мързелив, варианти има. Той пак може да обича теб и децата, но толкова да си може.
В случаят и ти имаш вина, защото имаш явно различни очаквания.

Аз не бих живяла с човек, който не обичам. Но не бих допуснала друг човек до себе си преди да съм прекратила настоящата си връзка.

# 26
  • Мнения: 46 518
При насилие, при алкохолизъм - сигурно се молят да свърши мъката. Но в тази ситуация на "подранихме, омръзнахме си" ме съмнява.
За съжаление нещата не стоят така идилично, а се отразяват на децата, дори когато няма насилие. Тя си го е написала.
Когато не си щастлив, какво правиш? Аз съм изнервена и крещя на децата...
Освен ако това не ги прави щастливи + баща, който в свободното си време мисли само за цигари и алкохол (цитирам), но едва ли.

В никакъв случай не я съветвам за раздяла. Написах й да прекрати виртуалните глупости и да обърнат сериозно внимание на връзката си, и двамата с мъжа й.

# 27
  • Мнения: X
За съжаление нещата не стоят така идилично, а се отразяват на децата, дори когато няма насилие. Тя си го е написала.
Когато не си щастлив, какво правиш? Аз съм изнервена и крещя на децата...
Освен ако това не ги прави щастливи + баща, който в свободното си време мисли само за цигари и алкохол (цитирам), но едва ли.

На децата едва ли им пука дали мама и тати правят секс или как си поделят домакинските задължения. Щастливи едва ли ще са в тази ситуация, но колко ще са щастливи да останат само с единия крещяш родител. Ако таткото не крещи, даже е някакво убежище за децата и дава спокойствие.

От описаното ми е трудно да разбера какъв е проблемът в двойката, освен че мама се е влюбила в друг и всичко я дразни, което е естествено, когато сравняваш омръзналия съпруг с непознатия принц. Приемам, че щом мъжът се размърдва при някакви условия, значи все пак му пука. А какво означава "мисли само за алкохол и цигари" ми е трудно да разтълкувам. Пиянства? Не помага вкъщи? Излиза с компании? Финансите потъват за алкохол и цигари? Пасивен и скучен е, няма интереси? Някак недоволството на авторката е разпиляно и неясно, неформулирано е какво точно я мъчи. Ако комуникира така и с мъжа си, няма да е лесно да се разберат.

# 28
  • Мнения: 46 518
На децата им пука, когато крещят по тях. А тя това пише, че прави, когато не е щастлива.
Проблемът при мъжа й го написа - интересува се само от пиене и пушене, деца, дом и нея не забелязва.
От написаното е ясно, че и двамата не са щастливи, трябва да намерят начин да променят това, за да спрат крясъците по децата. А как - заедно или отделно, това вече зависи от конкретния случай.

Какво убежище дава родител, който не те поглежда и алкохолът и цигарите са по-интересни от теб?
Ако нещата са такива, каквито тя ги пише, може и да си има проблем с алкохола.
А може и да си ги гледа, но тя да лъже. Защо ще го прави, нямам представа.

# 29
  • Мнения: X
НСЧ, пак ѝ прочетох мненията, не видях чак такива черни краски да са.

Цитат
Всичко уж е било наред през годините. Винаги аз съм разнообразявала връзката ни, винаги аз съм я носела на гърба си, но вече се уморих. Всъщност се уморих от около две години.Говорила съм с него много пъти, че трябва да съхраним любовта си, но нищо. Той се мобилизира за два дни и после все същото.

- неясно. Разнообразяване на връзка, съхраняване на любовта - общи думи без смисъл. Всичко било наред, но всъщност сега разбрала, че не е било наред.

Цитат
Представям си, че таткото ще продължи да изпълнява задълженията си като баща на тези деца. В смисъл както до сега - финансово, с частично включване в отглеждането, водене на градина, посещение при лекар, когато аз съм заета и други подобни.

Това не звучи като "не ги поглежда".

Убежище може да е всеки, който не крещи по теб.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт