Насилие м/у деца

  • 5 381
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Направо не мога да повярвам какво се случва с децата в БГ.
То само в Бг да беше. Аз бих пуснала сигнал до социалните, госпожите също трябва да бъдат запознати, защото тя хубаво, ще предпази нейното дете, ами останалите, с които това момче се сблъсква и чиито родители нямат идея за поведението му? Тях кучета ли да ги ядат?

# 16
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
И аз мисля,че първо трябва да говорите с госпожите.

# 17
  • Мнения: 14
Това, което свърших е(май беше грешка), че говорих с майката на въпросното гаменче и твърдо настоях да поговори с него да не се занимава с дъщеря ми, в противен случай ще съм принудена да взема някакви мерки. Реакцията и беше супер неадекватна, както се очаква - изсипа куп обидипо мой адрес, групата си била тяхна, да съм си преместела детето и пр глупости. Аз не и замълчах, и и казах като иска да си маха тя детето?! Впоследствие се обадила и вдигнала едва ли не скандал на едната г-жа, че как така не я уведомили, че има проблем с нейния гамен?! И на мен г-жата днес ми звъни, защо аз не съм била говорила първо с нея, а с майката( да уточня, че се познаваме от 10г с въпросната майка?). Както и да е обясних и това, че той я е обиждал, държал се е грубо с нея и т.н  и я помолих да не играят мн мн през деня. Тя ми вика, сега ще говоря с детето да видя защо не ми е казало?!, едва ли не като разпит.
Незнам вече съм супер объркана какво да правя, дано се разреши тоя проблем, че да се успокоят нещата.

# 18
  • Мнения: 7 325
Ами виж сега - при положение, че си я заплашила няма как да очакваш по-различна реакция. А и от родител, който не вижда нищо смущаващо в поведението на детето си, имитиращо сцени от филм за възрастни няма как да очакваш кой знае какво. Грешка си направила, но станалото станало. А госпожата мисля, че е постъпила правилно. Ако е съвестна ще проучи случая и ще наблюдава децата да не се събират. Не го приемай като разпит. Добре е да говориш с нея непрекъснато и да искаш информация как е било през деня, дали другото дете целенасочено се занимава с твоето или си подмятат по някоя и друга дума/обида в движение. Ако е второто не виждам драма, не е редно но не е и нещо необичайно, т.е аз не го намирам за насилие.
Имам един въпрос - когато се случи това у вас и ти ошамари другото дете как реагираха родителите?
 

# 19
  • Мнения: 29 371
Премести си детето в друга група. Не рискувай психическото и физическото му здраве, само за да не се мести. По-добре в друга група, отколкото да стане някой сакатлък.

Разбиране от другите родители не очаквай, а се спасявайте по най-безболезнения начин. Peace

# 20
  • Мнения: 14
Мерси за отговорите. Вчера, детето ми каза, че той бил на градина, но не се закачал с нея. Ще я разпитвам често какво става и ще говоря и с г-жите какво е положението и в движение ще решаваме. Но аз не им споменах на г-жите за случката вкъщи, направо на мен ми е неудобно. Иначе, когато беше вкъщи и му плеснах 2 шамара( аз не съм го пребила, де) през ръцете и по дупето, нищо. Те нямаше какво да кажат, защото ситуацията си беше сконфузна и без това. После уж баща му бил говорил с него да не се повтаря, но незнам.
Надявам се всичко да се успокои и да е наред🤞

# 21
  • Мнения: 11 358
Помисли добре дали малко не преувеличваш нещата и не ги приемаш по-трагично отколкото са.
Винаги ще има някой, който не харесва и се дразни с детето ти.

# 22
  • Мнения: 14
И кое по-точно преувеличавам според теб?
Май не си прочела първия ми пост.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 19:02 от dolcevita123

# 23
  • Мнения: 11 358
Дете на 5 години ти казва, че момченце от групата я е обидил и вече си дигнала олелия до Бога! Казал и, че е грозна  Shocked и това вече се третира като сериен и умишлен тормоз ? Щото видиш ли си имате история .. ама имате такава история, защото ти като майка си допуснала да се случат нещата.

Учителите дори не са разбрали, че има проблем, а пък са там ПОСТОЯННО.
Другите родители разбират от теб, че между децата има конфликт.
Държиш се сякаш другото дете е сериен изнасилвач.
Ти твърдиш, че другото дете е гамен, а учителката явно е изненадана от твето мнение за момченцето и въобще не мисли така.

Ами не просто преувеличаваш - сама търсиш и правиш проблем!

# 24
  • Мнения: 11 358
Показването на генеталиите между малки деца не е шокиращо извращение, което доказва какъв бъдещ изнасилвач е въпросното момче. За изненада на родителите е често срещан израз на детската сексуалност. Тъй като децата все пак имат страх да не бъдат хванати като го правят то обикновено се стига до показване след съгласие на всички участници. Та напълно възможно е вашето дете да е било участник, че дори инициатор на ексхбиционизма.

Започнали сте караница и заплахи към другите родители, въвличайки и учителките без да си направите труда и дори да предположите, че може и вашето дете да е обиждало или провокирало момчето. Нормалното поведение на родител в подобна ситуация е да инициира разговор в присъствието на двете деца и техните родители и да разбере какво НАИСТИНА се е случило. Децата в повечето случаи преиначават истината изкарвайки се нвевинни, жертви или скриват своето неприемливо поведение.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Сериозно ли се връзвате на темата? Новогеригстриран и бум, такава деликатна тема!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Това, че е новорегистрирана, освен пързалка, може да означава още две неща:
1. досега не е имала нужда да се допитва до бг-мамма
или
2.има акаунт в сайта, но не иска да бъде разпозната от съфорумки (именно предвид ситуацията)

Иначе по темата. Ако това е  единична случка и то в домашни условия, аз лично след разговора с родителите просто бих прекратила контактите с въпросното семейство, нищо повече. В детската градина за да се случи подобно нещо, все пак трябва да има един вид уединение, а там те винаги са (е поне би трябвало) под надзор на възрастен, който веднага би реагирал. Ако обаче и там се случи, вече бих вдигнала патардия.
Колкото до обидите - има ги във всяка градина, детето ще трябва да се научи да ги игнорира.


# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен съмнителното е във всички постове, особено в тези, в които обрисува случката с гостуването и събуването и шамарите. Тук пресоли манджата като описание. Още от първия пост ми стана съмнително, пък който ще да вярва и да отговаря. Разбирам да беше пързалка, която независимо, че е пързалка, да засяга някакъв важен въпрос, а точно в тази тема, по този начин поднесена, ми намирисва на някаква извратеност, и то не от страна на деца.

# 28
  • Мнения: 14
Благодаря на отзовалите се! За останалите ще си спестя коментарите! Аз си знам дали преувеличавам, а пък вие давайте да ви тормозят децата, това не ме интересува!

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
О, не, не си спестявай коментарите! Искам да ги прочета, още повече, че явно под "другите" имаш предвид мен. Ако историята беше истинска, досега да си вдигнала по тревога всичко живо по веригата. Обаче ти не го правиш. Защо? Да ти подскажа възможните отговори, искаш ли?

Общи условия

Активация на акаунт