Отговори
# 15
  • Мнения: 13 306
Имате избор- топлинния счетоводител се избира на Общо събрание на блока.
Който си изберете и с който сключите договор той е.
Топломерите се сменят на 10 години, смяната на топлинния счетоводител върви със смяна на топломерите.
Ние ги сменихме на 14 година, поради липса на съгласие от някои съседи, няма пък да плащам нови топломери.
Обаче дойде момент, в който им отказа тук там някой топломер, платиха на база цял сезон, защото топломерите са с изтекъл срок и много бързо клекнаха .
Дрънни един телефон в Бруната и искате ли да се преместите ще ви вземат без замисляне.
Съседния вход са си още на техем

# 16
  • Мнения: 4 872
Благодаря, това не го знаех. Ние си сменихме топломерите миналата година , защото бяха на повече от 10 години.
За прехвърляне към Бруната едва ли ще се съгласят съседите , защото сме много неорганизирани- даже не знам дали имаме и кой ни е официално домоуправител. Persevere

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Всички длъжници на съд!!!
Наглеци долни,ще се греят цяла зима,а после друг да им плаща или да им опрощават сумите по давност..що за тъпотия?!

# 18
  • Мнения: 13 306
Благодаря, това не го знаех. Ние си сменихме топломерите миналата година , защото бяха на повече от 10 години.
За прехвърляне към Бруната едва ли ще се съгласят съседите , защото сме много неорганизирани- даже не знам дали имаме и кой ни е официално домоуправител. Persevere

Не сте правили общо събрание защото сте останали на същия топлинен счетоводител.
При положение, че миналата година сте плащали топломери, в обозримо бъдеще едва ли някой ще се навие.
Най-подходящия момент е със смяната на топломерите

# 19
  • Мнения: 4 872
Имах на предвид , че само моите топломери си подмених. Общи събрания не правим- всеки се спасява по отделно както се казва.

# 20
  • Мнения: 13 191
За апартамент, в който не се живее, без радиатори, хоризонтални тръби, с отчетено нулево потребление - 170 лв. за годишната изравнителна сметка на общите части  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 1 329
За апартамент, в който не се живее, без радиатори, хоризонтални тръби, с отчетено нулево потребление - 170 лв. за годишната изравнителна сметка на общите части  Shocked

Има ли апартамент без общи части  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 13 191
За апартамент, в който не се живее, без радиатори, хоризонтални тръби, с отчетено нулево потребление - 170 лв. за годишната изравнителна сметка на общите части  Shocked

Има ли апартамент без общи части  Rolling Eyes
Няма, но ми се вижда прекалено много.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 609
Ще следя темата с интерес.
Ние сме с топломери с дистанционно отчитане и не би трябвало да имаме изравнителни сметки, тъй като плащаме реалното потребление. За моя изненада вчера и аз получих "честитка" от Топлофикация за 275 лева.
И аз не мога да се свържа и да получа отговор каква е тази сметка.

Когато ние бяхме с дистанционни топломери, получихме изравнителни с подобни суми  - от водомерите.  Които са с дистанционни и топломери, и водомери, би трябвало да нямат доплащане!
Но ако водомерите не са дистанционни - трябва достъп за засичане!

Ние сме с дистанционно отчитане и на водомерите, и на топломерите и въпреки това сметките ни са прогнозни и всяка година има изравнителна сметка. Знам, че има блокове, където наистина се отчита и плаща реално потребление всеки месец и няма такива неща. Защо при нас не е така, отговор нямам от никого, но е факт, че въпреки дистанционното отчитане си идват изравнителни сметки всяка година.

# 24
  • Мнения: 4 872
Има логика да се получава разминаване между сбора на отчетените стойности на апартаментите и данните на общия уред , а от там и разпределението на единиците в изравнителната сметка.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 329
Значи файдата от дистанционното е единствено, че не ти влизат вкъщи за засичане. Иначе честитките на края са винаги малко или много изненааадаа  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 6 323
Точно така е. Единственият плюс е, че не трябва да осигуряваме достъп. Angry
Сметките са само прогнозни и съответно има изравнителни. Това бе отговорът и от Техем.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз имам изравнителна сметка от 670 лева... Зимата на 2015 г. живееха трима души и винаги е било топло. Зимата на 2016 живях аз сама и съм топлила 2/3 от стаите, вярно си държат топло, но чак пък толкова?!
Платих за допълнително отчитане, защото бях изпуснала срока понеже вече не живея там и се надявах да няма такива суми, но уви... Има ли какво да направя ако изравнителната сметка не  ереална?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 609
Не знам дали не са минали вече всякакви срокове, но може да се оспорва сметката. При нас миналата година падна голямо оспорване - 3 пъти я коригираха и всеки път в основанието за корекция беше посочен различен абонатен номер като оспорил показанието и поискал преразглеждане. Но не знам какви са сроковете.

# 29
  • Мнения: 13 306
1 месец от получаването на изравнителната сметка е срока за обжалване

Общи условия

Активация на акаунт