The Ordinary

  • 150 180
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А по колко време чакате между нанасяне на няколко продукта? Т.е. ако вечер мажа 3 неща, по половин час ли да изчаквам между всеки две, понеже пак ми се получава кир ефект понякога?

# 61
  • Мнения: 794
Здравейте, радвам се, че намерих темата. Благодаря, ще е много полезна за всички.
От два месеца аз и дъщеря ми използваме продукти на The Ordinary, а онзи ден си купих един продукт на Hylamide (по въпроса за другите брандове на Deciem - има ли отделна тема за Deciem, или тук може да се коментират?).

Засега съм използвала няколко продукта:

- Glycolic Acid 7% Toning Solution - използвам го почти всяка вечер, кожата ми изглежда много по-добре и по-свежа. Определено резултатът е видим. Ще продължа да го използвам.

- Caffeine Solution 5% + EGCG - използвах до онзи ден всяка вечер и сутрин. Имам торбички под очите. За два месеца не виждам някакво изключително подобрение, но е приятен за използване и се опитвах да си внуша, че действа. Онзи ден го прехвърлих на дъщеря ми, а аз бях оставена да ме убедят (консултантката в магазина) че SubQ Eyes на Hylamide е много, много по-добър (ама то и цената е десетократна в сравнение с тази на кафеиновия продукт) и си го взех, та ще видим дали си струва (то всъщност и за двата продукта има противоречиви ревюта в интернет).

- Niacinamide 10% + Zinc 1% - започнах го онзи ден. дъщеря ми го използва вече 2 месеца и е много доволна от резултата досега - не загледах кожата и, но тя казва, че и помага за предотвратяване на пъпки. Консултантката в магазина каза, че спомагал и за свиване на порите, но аз не мога да кажа нищо засега.

- AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - този не съм го ползвала още, че го купих сега, но се надявам, че ще подейства на моята кожа.

Ще следя темата за отзиви както за по-горните, така и за другите от бранда (и от другите на Deciem)

# 62
  • Мнения: 2 447
Чек, благодаря за препоръките! bouquet
Това доколкото виждам няма силикон http://theordinary.com/product/rdn-vitamin-c-suspension-23pct-ha … 2pct-30ml?redir=1 Не ми харесват продукти със силикон. Ако и маслата са повече пак не ми допада.

Kaisia, Advanced Retinoid 2%- http://theordinary.com/product/rdn-advanced-retinoid-2pct-30ml?redir=1 това ли имаш предвид? Какъв ефект има? Съжалявам, че задавам толкова много въпроси, но имената им ме объркват Embarassed Embarassed

# 63
  • Мнения: X
Този ретиноид аз го харесвам най-много от всички продукти на Ординари и като приключа комбинирания със squalane, пак на него ще се върна.

# 64
  • тук и там
  • Мнения: 11 705
Ами този от който бях доволна е от старата серия.На него си пише само Advanced retinoid 2%.Представлява бяла на цвят емулсия.Тъй като ми свърши поръчах Granactive retinoid 2% in Squalane.Не е същият обаче-този предтавлява нещо като масло като консистенция(нали е в сквален)..Някой който е по-наясно,да каже все още предлага ли се този белият на цвят и как се води.Белият беше окей за моята кожа.След нанасяне кожата е по-стегната някак и със приятен блясък-тенът изглеждаше по-избистрен.За кой знае какъв ефект в дългосрочен план не мога да кажа нищо-за мен си беше  добър поддържащ продукт.На сутринта кожата ми беше свежа и със блясък.

# 65
  • Мнения: X
Предлага се, разбира се. Двата продукта са съвсем различни. Ето го "белият":

http://theordinary.com/product/rdn-advanced-retinoid-2pct-30ml?redir=1

Името е леко променено, както е упоменато в описанието.

п.п. Ретиноидите не са продукти, чиито ефект може да бъде забелязан на другата сутрин, нито в някоя сутрин след две седмици или дори след два месеца.

# 66
  • Мнения: 10 303
Чек, благодаря за препоръките! bouquet
Това доколкото виждам няма силикон http://theordinary.com/product/rdn-vitamin-c-suspension-23pct-ha … 2pct-30ml?redir=1 Не ми харесват продукти със силикон. Ако и маслата са повече пак не ми допада.
.......

goddess и това не знам дали ще ти допадне. Специфично е. Аз от скоро го ползвам, но съм доволна. Но гледам, че 90% от хората из нета не го харесват. Като ситни песъчинки има из вътре и малко трудно стои добре под грим. Аз съм му хванала цаката и го ползвам, но си е замотавка особено сутрин. Почнах вечер да го нанасям за по-сигурно. Сега от как почнах през вечр да мажа третиноин, и усещам доста пощипва, а преди това не го усещах. Абе силен продукт е, имай си едно на ум.

# 67
  • тук и там
  • Мнения: 11 705
При мен има моментен ефект-тоест  след нанасяне си усещам кожата по-стегната и със блясък,както и сутринта.Дълготраен -тцъ,не бих казала-нито от към бръчки,нито от към стягане-поне за сега..Като го спреш-и положението почти  веднага  става същото като преди,но това важи май за всички ретиноиди,а може би и за всички кремове..Трябва да се ползват постоянно за да се поддържа ефекта предполагам.. newsm78. Моята кожа е  склонна към пигментации и през лятото избягвам да ползвам често ретиноиди,миналото лято-направо ги спрях. Този продукт специално ми напомня малко като усещане и действие -лилавият  ретинол на Пола,но без "пощипането" и зачервяването при ежедневно ползване.И е на супер цена!

Check Please,благодаря.Тъкмо ще си поръчам пак от него. Peace

Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 07:59 от Kaisia

# 68
  • Мнения: 2 447
След дълго чудене и според наличностите на сайта поръчах, по ваши препоръки:
Argireline Solution 10%
EUK 134 0.1%
Buffet
Не разбрах мога ли трите да ги ползвам по едно и също време или да ги разделя за сутрин и за вечер. Най-вече ме обърква EUK 134 0.1% , защото Buffet има аминокиселини, аз приемам и орално такива- сутрин. Ще се неутрализират ли съставките му? Доколкото разбирам трябва да се ползва последен, преди крема, но кога да го включа? Ползвам и друг серум с ретинол. Понякога и нощни маски-кремове с киселини. Влюбена съм в нощната маска на Боди шоп, отивам да чета какво съдържа. newsm78
Много ще съм благодарна за насоки Blush

# 69
  • Мнения: 18 542
EUK 134 0.1% не трябва да се ползва в комбинация с киселини в един режим. ПРимерно, сутрин ако слагаш антиоксиданта, не трябва да слагаш преди или след него киселини.
Можеш антиоксиданта сутрин, а киселините вечер. С Бюфет не съм сигурна дали се разбират. Не е споменат изрично, така че би трябвало да е ок.

# 70
  • Мнения: 2 447
И аз останах с такова впечатление за Бюфет. Все пак си мисля да го включа в грижата за шия и деколте основно.
Argireline Solution 10% и EUK 134 0.1% за лице сутрин, а останалото от редовната ми грижа вечер и без това по-навик вече посягам към всяко бурканче/ шишенце, а сутрин започва голямото чудене и загуба на време кой серум да сложа преди крема.

Да ви попитам още нещо. Ползвате ли нещо специфично за ръце? Зимата ми е кошмарен период. Искам нещо подмладяващо и за тях.

# 71
  • На ръба..
  • Мнения: 2 128
Мисля, че е окей да слагаш и от серумите им за лице на ръцете..ако на лицето слагаш слънцезащита, по същия начин трябва и на ръцете.

Аз до последно се двоумях, но след изчетени доста положителни ревюта добавих и Alpha Lipoic Acid 5%.
Пратката ще пристигне за 10 дена.

А Argireline Solution 10% преди или след Buffet-а или друг серум се ползва?

# 72
  • София
  • Мнения: 20 209
Аргирелинът преди Бъфет-а.  Peace

# 73
  • Мнения: X
EUK 134 е активна съставка в слънцезащитни продукти и е хубаво да се ползва през деня, но без никакви киселини в т.ч. и вит Ц.
https://www.truthinaging.com/ingredients/ethylbisiminomethylguai … anganese-chloride

Аз Бъфет не бих си купила отново след една използвана опаковка. За същите пари бих поръчала хилауронова киселина, белия ретинол и матриксил примерно, който е основната съставка на Бъфет. Ретинол в squalane също не бих подновила и ще си взема пак от белия, който няма да спра да препоръчвам, особено на тези, които се чудят с какво да започнат.☺

# 74
  • София
  • Мнения: 2 436
Момичета, чета, сравнявам, записвам, драскам ... и пак не мога да си избера какво да си поръчам, ако някой ми помогне ще бъда безкрайно благодарна. Трябват ми продукти, които да ползвам през деня, имам разширни пори, мазна в Т зоната кожа и отпуснат контур . Вечер ползвам третиноин и съм решила веднъж в седмицата  да ползвам гликоловия тоник и след това някакво олио - от пшеничен зародиш, ший

Общи условия

Активация на акаунт