Пейпал - помощ - 13-та тема

  • 62 135
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Ако плащаш през PayPal, да, плащането е сигурно.

# 481
  • Мнения: X
Кажете ми моля ви в каква сметка да прехвърлям парите си от Пейпал акаунта към банковата сметка. Скоро прехвърлих в банкова разплащателна сметка без карта към нея около 120€ и в онлайн банкирането видях, че са удържали 11лв. за вътрешнобанков превод Swift

# 482
  • Мнения: 628
Тази платформа не функционира безвъзмездно. Laughing Разбира се, че има такси.
Ясно е, че няма безплатен обяд Wink Ама защо никъде не е упомената таксата, за да мога да преценя кое колко... Така снощи щях да платя наведнъж, а не да гадая колко да доплатя до пълната сума (за отсрещната страна)? Защото първия път ми удържаха (за голямата сума) 5,5%, а втория път - цели 10% от сумата... Някак си доста голям е този процент... А къде да търся опцията за "Превод към приятел" (образно казано)?

# 483
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Ами, като аз съм изпращала пари, винаги си е пишело колко е комисионната. Simple Smile
Дано някой друг помогне, защото малко се обърках с твоя казус.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 14:08 от Blаck Cat

# 484
  • Мнения: 628
Ами, като аз съм изпращала пари, винаги си е пишело колко е комисионната. Simple Smile
Дано някой друг помогне, защото малко се обърках с твоя казус.
При плащането ми даде да си попълня сумата и да отметна дали това е плащане по покупка на продукт/услуга и толкова. Никъде разбивка кое колко ще е (такси и удръжки), нито пък видях да има поле да се маркира, че превода е към приятел...

# 485
  • София
  • Мнения: 155
Ами, като аз съм изпращала пари, винаги си е пишело колко е комисионната. Simple Smile
Дано някой друг помогне, защото малко се обърках с твоя казус.
При плащането ми даде да си попълня сумата и да отметна дали това е плащане по покупка на продукт/услуга и толкова. Никъде разбивка кое колко ще е (такси и удръжки), нито пък видях да има поле да се маркира, че превода е към приятел...

Според мен, това е такса на острещната банка за входящ превод. Т.е. не теб са таксували, а приятеля ти. Той да си провери, за да може да планирате правилно.

# 486
  • Мнения: 1 461
Кажете ми моля ви в каква сметка да прехвърлям парите си от Пейпал акаунта към банковата сметка. Скоро прехвърлих в банкова разплащателна сметка без карта към нея около 120€ и в онлайн банкирането видях, че са удържали 11лв. за вътрешнобанков превод Swift

трябва да си провериш тарифата на твоята банка - повечето имат солена такса за входящ валутен превод. Някои не събират такса ако сумата е до 100 евро /ЦКБ, Уникредит до 100 евра нямат такса/. Иначе видът на сметката е без значение, освен ако не е някаква специална с ограничения за довнасяне..

# 487
  • Варна
  • Мнения: 116
Днес прехвърлих една сума от ПейПал баланса до моята банка,не ми беше позволено да ги прехвърля направо в картата..Sad
Въпросът ми е,ще ги получа ли по карта,щом са в банката?
Забравила съм,какво точно се случваше....

# 488
  • Мнения: 1 461
ако си ги прехвърлила към iban-а на картовата сметка - да, ще са достъпни в картата.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 116
Благодаря

# 490
  • Мнения: 2 165
Здравейте. Ползвам акаунта за първи път. Днес получих превод, който се води като служебен. Парите се виждат, но не са налични. За да бъдат освободени парите, трябва да въведа тракинг номер на пратката, клиента да потвърди и тогава Пейпал освобождава парите, също така и комисионната, която са взели е страшно голяма. Защо така се е получило и как мога да избегна друг път този проблем?

# 491
  • Мнения: 1 461
сигурна ли си, че не е някоя измама? Като си влезеш в акаунта директно от сайта на ПейПал /без да кликваш на никакви линкове от мейл/ виждат ли се парите в баланса?

# 492
  • Мнения: 2 165
сигурна ли си, че не е някоя измама? Като си влезеш в акаунта директно от сайта на ПейПал /без да кликваш на никакви линкове от мейл/ виждат ли се парите в баланса?
Виждат се, но не могат да се ползват.

# 493
  • София
  • Мнения: 1 223
Здравейте. Ползвам акаунта за първи път. Днес получих превод, който се води като служебен. Парите се виждат, но не са налични. За да бъдат освободени парите, трябва да въведа тракинг номер на пратката, клиента да потвърди и тогава Пейпал освобождава парите, също така и комисионната, която са взели е страшно голяма. Защо така се е получило и как мога да избегна друг път този проблем?

Според мен, РР системата те е класифицирала като нов продавач и дори да въведеш тракинг и да имаш потвърждение за получаване, ще трябва да изчакаш 21 дни да ти освободят парите.

Това са правила за нови продавачи и няма как да се избегнат. Ако преценят, че предметът на сделка е рисков, дори да не си нов продавач, пак могат да задържат сумата.

# 494
  • Мнения: 2 165
Здравейте. Ползвам акаунта за първи път. Днес получих превод, който се води като служебен. Парите се виждат, но не са налични. За да бъдат освободени парите, трябва да въведа тракинг номер на пратката, клиента да потвърди и тогава Пейпал освобождава парите, също така и комисионната, която са взели е страшно голяма. Защо така се е получило и как мога да избегна друг път този проблем?

Според мен, РР системата те е класифицирала като нов продавач и дори да въведеш тракинг и да имаш потвърждение за получаване, ще трябва да изчакаш 21 дни да ти освободят парите.

Това са правила за нови продавачи и няма как да се избегнат. Ако преценят, че предметът на сделка е рисков, дори да не си нов продавач, пак могат да задържат сумата.

Да, това ми е второ получаване. А как може да се избегнат тези 21 дни.

Общи условия

Активация на акаунт