На ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече му е тясно и в коремчето на мама трудно си намира място!

  • 41 732
  • 714
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
С нищо не съм започнала да си мажа зърната, ноо аз и за стриите бях толкова "сериозна". Даже вече започнах да се усъмнявам, че една линийка на корема дето си мислех, че е вена, всъщност май си е жива стрия 🤔 ако се бях мазала малко повече, можеше и да успея да го предотвратя, но не е драма.

По мойта драма с алармата на дрехата...ММ ми я махна с нож и клещи. Малко бавно става, ама важното е, че стана Wink

# 46
  • Мнения: 907
Еmeka, чудесни мерки имат твоите мишлета. Ти в коя г.с си и при кой се следиш, ако си от София. Вие каква количка избрахте? Какви креватчета взехте, колко е голямо по - голямото детенце? Как възприема ситуацията?Колко кг си качила и на колко години си? Какво раждане ти препоръчват лекарите? Какви са мишоците като пол?

Извинявам се за въпросите, но и аз като бъдеща мама на близнаци искам да знам повече Simple Smile

И майките чакащи близнаци също ставаме повече Simple Smile

Поздрави,


Аз може и да не съм се представила.Най 32г съм от Бургас, Очаквам момче и момиче, в 35-та седмица съм, засега съм качила 18 кг.Ще раждам секцио, защото децата ми са от инвитро процедура и малко доктори се хващат да израждат по нормален начин, а и имам вече едно секцио, не че е  спънка.
Сина ми е на 3.5г.Имаме дървена кошара , която се преобразува в юношеско легло и той ще си спи в нея засега, защото е много чувствителен и не си я дава, ние пък не настояваме, за да не се чувства излишен и пренебрегнат.
Количка търсихме такава, каквато ще се събере в асансьора ни, но уви май само на Косато летните са  по-тесни  от другите.Все още не сме купили.

# 47
  • Мнения: 752
Момичета, кърмих сина си 6 месеца със силиконови зърна на Нук, не успяваше да засуче иначе...и съм много доволна, сменях ги, стерилизирах,  миех. После той започна да ги маха сам и откарахме още половин година без тях. Смятам пак така да процедирам. Но то зависи и от бебето май, ако е по - кротко и слабичко ...няма да има сили да засуче, защото е по- трудно. Синът ми не беше мн голям, но беше ревлив и лаком Wink Но аз си ги носех още в болницата, защото знаех,че може да има проблем... ( Друг е въпросът, че първите седмици дохранвах малко с адаптирано, защото той ревеше и аз мислех, че кърмата ми не беше достатъчно..после нещата се нормализираха) Simple Smileлека вечер

# 48
  • Мнения: 1 019
Аз не бях се подготвяла за кърмене с дъщеря ми и не знам дали това не е повлияло, но като се роди не можеше да засуче. Използвах и силиконови зърна... не се получаваше. Отказах се да я кърмя директно и 4 месеца бях абонирана на помпата с шишетата.
Източвах, храних, миех.... толкова времеемко беше, че се наложи да я пробвам пак и тя взе, че засука и така цяла година. Явно е трябвало помпата хубаво да ми ги издърпа навън и да станат по-твърди, знам ли.... но в началото не ставаше Simple Smile

# 49
  • Мнения: 715
А какви шишета си взехте или сте ползвали? Твърдо убедена бях, че ще взема на Авент, но от няколко мами чувам и от акушерката при която ходя, че на Нук са по-добри в първите месеци, защото по малко въздух се пие и формата на биберона е специална. Те всички се рекламират като антиколик и ортодонтски биберони, но съм малко в дилема. Благодаря.

# 50
  • Мнения: 2 340
Аз имам Томи Типи от комплекта, който поръчах.. 10 мами са с 10 различни мнения.. зависи от детето явно.. не съм инвестирала много пари, шишетата ми бяха малко бонус към останалите неща честно казано. Ще изчакам да видя има ли нужда и ще сме на метода проба-грешка.

Иначе на мен на лекциите за бременни, много добро впечатление ми направиха стъклените шишета на Нук, но всичките ми приятелки са недоволни от тях.. Та, ще видим.

# 51
  • Мнения: 907
Аз съм изцяло на Нук.Ползвах ги и предният път и бях много доволна Simple Smile

# 52
  • Мнения: 267
Отново ще ползвам продуктите на НУК. Доволна бях от всичко. Нямам забележки, но пък не съм ползвала шишетата и бибероните за мляко, т.к. имах кърма, а само за вода/чай/сок... Сега си допопълних бройката стъклени шишета с каучукови биберони, т.к. съм изпускала и чупила. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 6 966
При мен едното зърно беше плоско, другото вдлъбнато. Преди 3-4 години си бях купила едни ниплети на Авент за корекция на зърната, носих ги през нощта в продължение на няколко месеца и плоското вече не е такова, но вдлъбнатото не се повлия. По тази причина съм се подготвила и с помпа, смятам да купя и силиконови зърна, защото съм сигурна(особено за едната гърда), че няма да ми се получи лесно.
Крем за зърна си купих отдавна и когато се сетя, се мажа, защото по принцип са ми доста сухи.
Аз купих шишета на Авент, уж антиколик, но не вярвам особено-поредната маркетингова стратегия...

# 54
  • Мнения: 167
Не съм купувала готов комплект шишета. Имам една Калма от помпата,отделно си купих едно стъклено Авент и една приятелка ще ми даде Томи типи, та мисля да пробвам с тези и тогава да преценявам. Може би ще си взема все пак едни силиконови зърна за всеки случай, предпочитам да си имам и да знам, че ако нещо не става на момента можем да пробваме с тях. може и да е излишно, но на мен ще ми е по-спокойно

# 55
  • Мнения: 2 340
Аз видях, че в аптеката на Щерев имат няколко видя силиконови зърна и ще изчакам да имам нужда от тях.. Имам някакво усещане, че ще преборя зърната.. Или е мечта хахахаха

Исках да се запиша за ден на отворените врати в Щерев.. Има свободни места, чак за 16.11.. направо се шашнах.. егати, много хора гледат бе Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 406
Аз купих шишета на Авент. Комплект са. Отделно взех и тези от по 260мл,розовки.Поръчах си ги от Амазон, на страхотна цена!! (Тони, сърдечно благодаря за информацията за английските сайтове!, чакам си поръчката Simple Smile )

А към отворените врати навсякъде има голям интерес!

# 57
  • Мнения: 267
Исках да се запиша за ден на отворените врати в Щерев.. Има свободни места, чак за 16.11.. направо се шашнах.. егати, много хора гледат бе Simple Smile


Тони,
аз също имам намерение да отида на Отворени врати, но не съм прверявала за сега. Ако ще ходиш на 16ти, може заедно да се запишем. Аз съмна 15ти там почти цял ден за прегледи, тонове и изследвания, ама ако се чуствам добре, на 16ти мога да отида да разглеждам. Wink

# 58
  • Мнения: 2 340
Звънни и запази място по телефона.. има 3 дати до тогава и няма места Sad затова е хубаво да го направиш, ако искаш да разгледаш Simple Smile

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 324
Връщам се от преглед, отчетох се във фейс групата, сега и тук-девойката е 2200гр, разположена главично, от днес излизам в 45 дневният болничен.Всичко е наред, макар и рано с АГ си поговорихме за предполагаема дата на секциото-според нея 24,11 /петък/ е ОК - при термин 07,12, а ако реши бебка нещо друго по-рано, ще се реагира своевременно.
Относно шишетата-отново ще ползвам НУК-силикон, бибата също.С баткото бях много доволна от тях, така и не пожела да засмуче Авент.

Днес бях решила да донапазаря някои неща, вкл се оказа, че този път ще ми трябват 2бр нощници за болницата, но тук в Бургас вали и е много гнусно, та ще го отложа за друг ден ми се струва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт