На ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече му е тясно и в коремчето на мама трудно си намира място!

  • 41 728
  • 714
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 655
Обикновено боли много, ако натискат, за да увеличат разкритието.Мен са ме преглеждали 2 пъти, но се е знаело, че ще раждам секцио и затова нищо не са натискали, затова не ме е и боляло.
Докато лежах за задържане, в стаята настаниха 2 преносващи.Провериха ги за разкритие и големи ужасии разправяха.Та се бях наплашила покрай тях.После като ме приеха за секцио направо изтръпвах, но въобще не ме заболя, вероятно точно, защото не е искал да ми прави разкритие.
Иначе, мен след предишното раждане си ме боли при секс, какво остава преглед. Създадоха ми голям страх,  аз ходя на гинеколог от тийнейджърка и въобще не ми пукаше.
Но покрай престои в болници, секцио, прегледи ми остана голям страх.Цялата се стягам и си ме боли.

Аз утре вече ще ходя за планиране на секциото, обещавам Grinning Ама ме мързи и хич не ми се ходи...като знам какво ме чака.Вероятно другата седмица ще е. Ще ги питам дали да си взема свещичка, не да ми правят клизма.Надявам се да се съгласят, макар че ще съм без избор на екип.
Не, че е най-голямата драма-не боли, не е кой знае какво.Ама поне това да не ми правят.

# 676
  • Мнения: 612
Дези, значи точно това се е опитал да ми направи... Но защо не ми каза, че не е било само преглед за разкритие...ужас, потресена съм. И сега си ме боли...Много се ядосахме. Няма да раждам там!

# 677
  • София
  • Мнения: 8 655
Е, може да е бил и прости не съвсем внимателен. Мен са ме преглеждали различни хора -лекар в Шейново и следящата ме лекарка.
Иначе след секциото, някъде около 40 ден ме прегледа друг лекар от Шейново, който май беше същия, който прегледа преносващите , като лежах за задържане.
Прегледа ме и той с ръка(не знам защо) и 2-3 дни ходех като патица.

# 678
  • Мнения: 76
Прибоцкванията са от това, че бебето се спуска надолу в газовото дъно. Не се притеснявайте. А на прегледа за разкритие трябва да сте максимално отпуснати, за да няма болка. Знам, че е неприятно, но трябва. 😃

# 679
  • Мнения: 368
И мен много ме боля прегледът за разкритие, даже два дни след това имах кафеникаво зацапване. Отказах други такива прегледи, отделно, че не мога да се отпусна не само заради прегледа, ами и заради това, че всеки път има стажанти и се чувствам като опитно зайче от многото вперени погледи Simple Smile
Малко остава до финала Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 956
А кога започват с прегледите за разкритие?

# 681
  • София
  • Мнения: 8 655
Малко преди термина.Иначе моята лекарка ме прегледа сега в 36 седмица, като ми даде направлението за раждане. Гледали са ме при приема за планово секцио.

# 682
  • Мнения: 612
Поли, аз съм в 39+1

# 683
  • Дания
  • Мнения: 313
Аз понеже преносвам вече 8ми ден, та на прегледа за разкритие нищо не усетих. Не разбрах даже кога си пъхна пръстие акушерката. Миналата седмица обаче ми правиха масаж за предизвикване на раждане. Предполагам е било туширане, което беше малко неприятно. Усещах болка в корема, около пубисната кост, имах гадене, абе най- общо казано- гадна работа. После цял ден се чувствах така плюс контракции. Но толкова. До раждане не се стигна 😬

# 684
  • Мнения: 2 340
Аз миналата седмица питах док, бях в 36г.с, тя ми каза да не бързам с тоя преглед.. Ще видим утре дали ще иска да ме гледа Rolling Eyes

# 685
  • Мнения: 612
Здравейте момичета! Изчетох доста информация и доколкото разбрах, прегледът за разкритие не боли, а опитът от страна на лекаря да го увеличи причинява болката. Вчера и през нощта си имах менструални болки от този преглед и кафеникаво зацапване, което продължава... Не знам да не е тапата... Какво мислите?
Дези, явно си правя и лекаря беше груб Sad
Тонче, успех с прегледа днес Simple Smile
Аз днес съм 39+2, дано бебечето си тръгне само... Е качвам стълби и ще си взема топка да си подскачам... Нямам търпение вече Hug

# 686
  • Мнения: 1 970
Вели, моето раждане преди години започна след един такъв супер болезнен преглед, вечерта ми падна тапата, после и контракции се появиха... това си е метод за увеличаване разкритието, но защо да ме питат като вече преносвах?
По време на раждане ме преглеждаха още много пъти-не болеше. Още съм ядосана на оная лекарка.
Ако има и малко слуз, най-вероятно е тапата. Успех!

# 687
  • Мнения: 612
Благодаря Стеличка! Аз не преносвам за сега... Всичко е окей. Значи може и да не е тапата, защото аз слуз имах непосредствено след прегледа, след това само кафеникаво зацапване. Ще видим Simple Smile Но според мен трябва да ти обяснява лекаря какво смята да прави с твоето тяло, а не авторитарно да взима решения, или поне да обоснове решението си...

# 688
  • София
  • Мнения: 8 655
На сестра ми първото раждане също започва след такъв преглед.Термонът и беше 6.04. На 30 или 31 Март(не знам от колко дни е бил) я прегледаха.На първи сутринта и се пукнаха водите и роди през нощта в 1 и 20, т.е. на 02.04 .

# 689
  • Мнения: 2 406
Veli, моето скромно мнение е, че не е тапата, а прегледа се е отразил.
Не е лошо да казват кое и как и защо правят,но някои лекари смятат че много информация не е добре за бъдещите родилки(като моя лекар). Той не е от многословните. При зададен въпрос винаги ми отговаря ясно, конкретно и подробно. Та аз затова винаги си питам. В случая ти няма какво да питаш, защото не си знаела как ще ти се отрази прегледа.
Мен също ме боля. И беше преглед с цел да се види дали има разкритие, а не да се постигне такова.

Пп:аз съм на тонове и цъкам на телефона  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт