Erkan P. Ayça V. Özcan D. Hatice Ş.~Истанбулска Невеста и Извън Протокола~179

  • 56 605
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 817






Срам и позор за Осман, че участва в това.... #Cussing out

Няма да се изненадам ако двете змии спретнат номер на Фарук, когато той е при Емир и му чете книжка, преди това Бегюм да му сипе приспивателно и да инсценира любовна сцена....
Това го видяхме в Дила ханъм, как Арзу раздели временно Дила и Ръза.....
Да й е яка душата на Сюрея.....


Здравейте момичета
Ани, не знаем по какъв повод всички са отишли в дома на Бегюм....така, че не бързай да линчуваш Осман....аз тогава ще попитам какво прави там и Мурат...нали и той се грижеше Фарук и Сюрея да се сдобрят....така, че ще видим в петък кое как е....
Боби, сподели после за резултата....
Злати,Сиси благодаря ви за споделеното

# 61
  • Мнения: 36 754
Момичета, току що видях, че има още един превод на фрагмана....



видео тук


Разликата в превода на думите на Есма към Сюрея е огромна....
Във фрагмана, който сложих снощи Есма казва



А във фрагмана, който сега слагам думите са различни....



При рускините има спор за една дума....
Ако е вярен сегашния превод, дали Есма няма да изфабрикува някакъв документ в който да е написано, че Сюрея е безплодна.... Thinking

Гости в предишен пост включих и Мурат...Но в последния пиша само за Осман....За мен Мурат не е мерило за отговорност за постъпките му.... да не кажа, че ми е малко безотговорен - вятър го вее на бял кон. Лесно манипулируем от майка си....Нямам спомен да е възразявал на майка си с аргументи, както го е правил Осман. Още повече, че Осман беше като довереник на Сюрея в първи сезон. Думата на Мурат няма значение за никого. Когато предложи да срещнат Фарук и Сюрея на практика го направи Фикрет, а не Мурат.
А за какво са отишли - ще разберем в петък. Само споделям мисли на клавиатурата.

Едно доуточнение от Галина Тильман  която превеждаше онлайн Съдбата и понякога прави онлайн преводи на Невестата...
Ето целия пост....
Цитат
все сомневаются , что Эсма сказала , что Сурейя бесплодна. Эсма сказала ...--kısırlığıdın zamanı görünce , - это значит , когда увидит твою бесплодность ( или неплодородие )

какво преведе чичко гугъл за подчертания израз....

kısırlığıdın zamanı görünce  - когато видите времето на безплодието

Намерих още един израз публикуван при рускините. Преводачката се оплаква, че много трудно разбира думите на Есма. Актрисата говори през зъби...Момичетата си правят шегички - сигурно я е страх да не й паднат протезите  Grinning

Ето друга преводачка как е разбрала думите на Есма...

(Faruğun hayatındakı sırrı gördüğün zaman) - (Когато видите тайната в живота на Фарук)

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 14:55 от MAMA-AN

# 62
  • Варна
  • Мнения: 7 505



Може пък да искат Бегюм да ги приюти, сега нали се върна Сюрея в конака - тя ще е господарка там : ))))))
Шегувам се разбира се. Ама си представете един такъв сценарии. Може пък Бегюм да е решила да не дава Емир и те да се опитват да я убедят ( сякаш и това е малко вероятно, тя не е чак толкова задръстена). Хм чак и Ипек се е домъкнала. Много любопитна снимка наистина.



# 63
  • Мнения: 4 369
Привет, привет и от мен!
За снимката в дома на Бегюм, аз предполагам че Есмата ги е накарала да отидат като ЧИЧОВЦИ при Емир и те заради детето не са й отказали /не, че смеят да й откажат де, дори да е друг повода/.
Още не съм догледала 21 епизод, но ми направи впечатление колко неглижира присъствието на Ипек в конака Есмералда. Ще види тя зъбчетата на "любимата" си снаха.
И още веднъж за наглия двоен стандарт на Есмата -  когато Ипек й каза дали е редно като още е женен Фарук, Бегюм да се сближава с него, Есмата й отговори с безпардонен тон, че не иска да се споменава  този ЮРИДИЧЕСКИ въпрос повече в конака. Значи да пее Сю - не може, а да се среща Бегюм с женен мъж - може!
Много лоши неща трябва да й се случат на Есмата, защото лоша жена като нея, която вреди на всички около себе си, само това заслужава!!!

# 64
  • Мнения: 36 754
Мери

Цитат
колко неглижира присъствието на Ипек в конака Есмералда.

И на мен това ми направи впечатление, затова  писах, че може би Ипек ще се преориентира и ще подкрепи Сюрея, след като види, че може да загуби състезанието от Бегюм за първа дама в конака.

Относно наказанието, което Бог ще изпрати на Есма...малко съм скептична. Повече вярвам, че нещо ще се случи на Бегюм, а Есма ще продължи да вири нос....
Имам предвид случая с Къймет в Съдбата - Дафа отиде в затвора, Зия бей умря, яа Къймет остана да вее байрака.....

# 65
  • Мнения: 4 369
Сега гледах с каква злоба Есмата счупи кончето, което е пазила 40 години. Тя осъзнава, че докато се е правела на важна и си е извоювала всички да я мразят и да се страхуват от нея, Гарип е постигнал много в живота, живял е и живее модерно и активно в крак с времето, харесван е от подчинените си. Докато тя е очаквала, че пред нея ще застане онова плахо бедно момче, влюбено в нея.
На снимката мисля, че тя дава на Гарип счупеното конче /нали в предишните серии тя го завиваше в кърпичка/.
Към дъщерята на Гарип имам симпатии още в началото и не мисля, че ще прави подмолни номера на Боран. По-скоро Есмата ще плюе и злобее по връзката на Осман с нея.

# 66
  • Мнения: 1 570
Здравейте!
Прочетох всичките ви коментари и аз смятам, че Есмата е повела чичовците за опознаване с Емир.
Понеже не прочетох ласкави отзиви за Бегюм , аз си мисля, че най-лошото което може да и се случи е Есма да и вземе детето.Нали затова си е тръгнала.Така обясни на Фарук. И тогава може би превода на фраг на 22 еп. с думите на Есма  към Сюрея които Ани публикува ще са в този смисъл.
Скрит текст:
Имам проблем с техниката в къщи и не мога да се ключа в дискусиите.За петък за онлайн ще имам чисто нов компютър. И най важното днес тръгвам за Турция.Но за петък вечер ще се върна.

# 67
  • Мнения: 36 754
Мери - нямам никаква представа какво Есма подава на Гарип - само изказах догадки, тъй като снощи се чедух в началото какъв е повода за посещението на Гарип и накрая разбрах причината.
Относно Бурджу
Цитат
ъм дъщерята на Гарип имам симпатии още в началото и не мисля, че ще прави подмолни номера на Боран. По-скоро Есмата ще плюе и злобее по връзката на Осман с нея.

И аз имам симпатии към момичето.....Сигурно няма да навреди на Осман...няма да го разочарова. Много бих се радвала, ако има продължение на отношенията им и Бурджу гостува в конака не като дъщеря на Гарип, а като приятелка на Осман. Мисля, че със Сюрея много ще си допаднат....Есма сигурно ще е бясна, ама настройвайки се против Бурджу, ще остави малко на мира Сюрея....Хак да й е на Есма.....

приятно пътуване Ивман да си изкараш чудесно и в петък с новата придобивка  Peace

# 68
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 817
Ани,Мери,Ивман наистина ни очаква серия с много въпросителни.....Есма говори за безплодие.....дали Бегюм не и е напълнила главата с тези мисли....не след всеки аборт жената остава безплодна....ще се радвам Сюрея да я опровергае....Относно Гарип...явно Есма е живяла с представите си за него от младостта им....но живота продължва...и тя вижда, че не може да го води за носа, както сигурно е било в миналото...
Искам само едно...Фарук да не забравя, че освен сина му....в неговия живот я има и Сюрея....защото живота трети шанс никога не дава...
Ивман, лек път и те чакаме за онлайна...

# 69
  • Мнения: 4 369
Ивман, приятно пътуване и хубави преживявания !
AN, то и аз не знам какво подава Есма на Гарип, само предполагам.
Гости, и аз съм на същото мнение, че Фарук трябва да използва дадения му шанс и да бъде добър баща и съпруг, без да допуска да го манипулират !

# 70
  • Варна
  • Мнения: 7 505
В Живота  има безкрайно много шансове! Всичко е в ръцете на хората! Животът нито ги дава, нито ги взима - това го правят хората с техните решения! Единствено когато вече си на 2 метра под земята - тогава свършват шансовете. Фарук няма да забрави Сурея , ако тя не се опитва да го раздели с Емир ( това мисля , няма как да се случи, предвид на образа на героинята, но пък винаги могат СЦ да го развалят). И не бива да се забравя ,че освен Сюрея в живота му го има и Емир. И защо се опитвате да ги противопоставите във вашите виждания - не мога да разбера! Те прекрасно биха се разбирали. Сюрея не е дала шанс на Фарук - тя даде шанс на любовта им!

# 71
  • Мнения: 41 699
Привет! Hug

Благодаря ви за споделените коментари по снимките на ИН! bouquet За втората и аз не съм сигурна какво подава Есма в салфетката! Thinking
И за разликата в превода по фрагмана сутринта четох при рускините,което Ани е споделила!Есма няма да се кротне относно Сюрея, ще продължи с интригите! Peace

Още два превода от ИП! Peace
https://vk.com/erkanpetekkayafan?z=video212248146_456239187%2F31 … pl_wall_-58520450
Цитат
Часть 1
Орхан: Ты пытался сбежать! Но смотри, что с тобой случилось. Но все обошлось.
Али Кемаль: Чего ты хочешь от нас?
Орхан: Мира во всем мире! Случилось ли это? Это я меня не было здесь 30 лет
Али Кемаль: Нет. Везде идут войны.
Орхан: Совсем не удивился.
Али Кемаль: Мы можем решить с тобой все мирно?
Орхан: Не сможем, потому что я сумасшедший. Я даже свои проблемы не решил.
Али Кемаль: Я помогу тебе.
Орхан: Нет! Ты даже сам себе помочь не можешь. Ты молчишь, думаешь сбежать, из-за того, что ты думаешь об этом ты не можешь этого сделать.
Али Кемаль: Чего ты хочешь от нас? Говори.
Орхан: Это чего вы от меня хотите? Зачем вытащили меня туда? Мне там было хорошо. Один на один с собой.
Зейнеп: Ну вот хоть что то нормальное спросил. Мы тебя не знаем, давай мы уйдём отсюда и клянёмся никому ничего не скажем. Отпусти же нас.
Орхан: Ты не госпожа Ясемин.
Зейнеп: Да, я не она. Меня зовут Зейнеп!
6 серия 😌😅😧

https://vk.com/erkanpetekkayafan?z=video212248146_456239188%2F16 … pl_wall_-58520450
Цитат
Часть 2
Зейнеп: Меня зовут Зейнеп! ЗЕЙНЕП! Сколько раз говорить? Я Зейнеп!
Орхан: Ааа! Зейнеп!? Маленькая Зейнеп? Как же ты выросла! Я думал, после убийства твоей матери и отца, и тебя убьют! 😯😦😦
Зейнеп: Что ты сказал? Кого убили? Что он сказал мне? 😰
Орхан: Как жаль! Тебе ничего не рассказали?
Зейнеп: Что ты говоришь? Кого убили? 😵😔😔😔
Орхан: Жаль! Очень жаль! 😐
Зейнеп: Что ты несёшь? Маньяк! Ты не можешь уйти, сказав пару слов! Иди сюда! Этот тип сумашедший! Что он несёт?? 😭😭😭😭
Али Кемаль: Зейнеп!!!
Зейнеп: Сделай что нибудь! Пожалуйста! Иди сюда! Сюда иди тебе говорю!!! 😓
Али Кемаль: Зейнеп!!!!
Зейнеп: Мор родители погибли в аварии!! Мою маму никто не убивал!! 😭😭😭😔
Али Кемаль: Хорошо! Хорошо! Зейнеп, Он всего лишь маньяк! Не знает что несёт!!!

Ивман Hug,честит нов комп!Приятно пътуване и дано там времето е хубаво! Peace

Скрит текст:
Днес от дъжда не мога да изляза!Ту намаля,ту се усилва!От прогнозите се очаква чак утре сутринта  да спре!Само Бургаска област е с код червен! ooooh!

# 72
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 817
В Живота  има безкрайно много шансове! Всичко е в ръцете на хората! Животът нито ги дава, нито ги взима - това го правят хората с техните решения! Единствено когато вече си на 2 метра под земята - тогава свършват шансовете. Фарук няма да забрави Сурея , ако тя не се опитва да го раздели с Емир ( това мисля , няма как да се случи, предвид на образа на героинята, но пък винаги могат СЦ да го развалят). И не бива да се забравя ,че освен Сюрея в живота му го има и Емир. И защо се опитвате да ги противопоставите във вашите виждания - не мога да разбера! Те прекрасно биха се разбирали. Сюрея не е дала шанс на Фарук - тя даде шанс на любовта им!
" Хубавите неща се случват на тези, които вярват. По-хубавите се случват на онези, които са търпеливи. А най-хубавите неща се случат на тези, които не се отказват."Антон Чехов
Аз лично не ги противопоставям....но Есма ще го направи....Бегюм също...Сюрея много добре осъзнава, че в живота на съпруга и се е появило дете....той е мечтаел за него....и тя даде шанс на любовта...и тъй като любовта за нея това е Фарук за мен означава , че тя им даде втори шанс да бъдат заедно...Животът наистина дава много шансове....но коя жена би давала шансове до безкрай, ако вижда, че нещата не се получават и ако все тя прави компромисите...иска ми се този път Фарук да има очи и уши за случващото се в конака...


 

# 73
  • Мнения: 36 754
Гости  Hug Мери  Hug дано сценаристите да не копират от други сериали, а да измислят нещо различно. Защото майката в Турция е на почит и уважение, независимо какво върши. И по тази логика да направят Фарук отново "зависим" от настроенията на майка му. Спомняме си в първи сезон как без да изслуша Сюрея,  Фарук  правилно или не в първия момент подкрепяше майка си и след това се сафирясваше....Само любов - цуни, гуни не стига. Трябва да бъде мъж на място.


Злати докато пусна поста, виждам, че ти си публикувала преводите за Протокола. Ще потърся да сложа нещо друго ня мястото на превода...

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 16:50 от MAMA-AN

# 74
  • Мнения: 4 369
И не бива да се забравя ,че освен Сюрея в живота му го има и Емир. И защо се опитвате да ги противопоставите във вашите виждания - не мога да разбера!

Аз пък не виждам къде сме ги противопоставили, но все тая.
 Всеки различно чете, различно тълкува написаното!

Общи условия

Активация на акаунт