Кюретаж и забременяване след това - тема 75

  • 47 058
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
И според мен това зацапване може нищо да не означава. Много жени прокървяват и раждат живи и здрави бебенца.
Не бързай да се отчайваш ! Може да е леко отлепване, може да е някаква остатъчна кръв, всичко може да е !
Стискам палчета ! Успех !

# 721
  • Мнения: 2 475
Силвиана, не си мисли най-страшното, въпреки че си представям как се чувстваш и разбирам защо имаш такива лоши усещания, но докато не идеш на преглед, не спирай да вярваш в бебчето си! Важното е, че не е алена кръв, въпреки, че с 1вата ми бременност имах точно такава в началото, но в крайна сметка мъничето беше твърдо решено да не ме напуска. Стискаме ти силни палци и  те чакаме с хубави новини Heart

# 722
  • Мнения: 6 558
благодаря ви за подкрепата, момичета. толкова съжалявам, че ме разбирате, защото това означава, че сте преминали през кошмара на загубата.
надявам се всичко да е наред, но... горчивият ми опит ме тегли назад и ми вкарва такива черни мисли в главата. ще пиша довечера, като се върна от прегледа. при доктора е супер навалица, ще ме вземе в последния си час за деня, а на мен ми се струва, че трябва да изчакам цяла вечност. броя часовете, гледам часовника и през половин час поглеждам на превръзката какво се случва.
преди малко даже му се скарах на мъничето и му викам “само да те бъде, мисли му като решиш да ходиш по гаджета. ще видиш ти какво отмъстително чудовище е майка ти“. после си казах “ти полудя, бе, жена.“ Head Band

# 723
  • София
  • Мнения: 1 323
Силвиана, кой е лекаря ти?
И защо не отидеш в спешен кабинет, а ще чакаш чак до довечера?   Аз не бих издържала....

# 724
  • Мнения: 5 134
Силвиана, опитай се да бъдеш спокойна. Дотук съм имала една успешна бременност до край и всеки божи ден между 14-та и 22-ра седмица имах кървене и я отписвах и точно като при теб, изживявах старата загуба наново и наново. Но това е нова бременност, с нейната си отделна съдба и силно ти стискам палци довечера всичко да е наред!

# 725
  • Мнения: 6 558
Бамболинка, от МД е, до 16 часа е в планови операции и няма възможност да ме вземе. В спешен не знам дали си заслужава за няколко часа, най-много да ме качат в Патологията и да ми втикнат системата с Кормагнезин и инжекция Папаверин. То ако е тръгнало, това няма да го спре.
Елена, загубата не е една, за съжаление. Едната е доста късна - в 28 г.с. Вече дори не изживявам отново, като обрулено дърво съм, каквото дойде...

# 726
  • София
  • Мнения: 5 474
При абортите ми нямаше кървене ,жени ,които имаха сега се радват на беб4ета .Така 4е едно кървене ,даже и по обилно,не озна4ава край . Успокои се и вси4ко ще бъде наред !
Абсолютно!Аз с втората бременност също имах леко кафеникаво зацапване в началото.

 А моят доктор твърди,че около 10-11 седмица може да се появи зацапване зареди вдигането на плацентата.Моя приятелка с която бременеехме заедно имаше точно такова,тя беше с предходен аборт в 11 седмица и можете да си представите как се чувстваше,когато зацапа.
 Сега има прекрасно момченце,което е колкото моят син.

# 727
  • Мнения: 5 134
Силвиана, много, много съжалявам. И при мен се натрупаха, но не толкова късни. Дръж се, знам, че ти е адски гадно. Обруленото дърво е добра метафора: въпреки всички бури, имаш здрав корен. Дръж се за него. Айде да минава и отминава прегледът и нека всичко е наред!

# 728
  • Мнения: 76
Момичета, моята радост май ще е кратичка... Помечтах си, повозих се на розовите облаци, и... Снощи имах кафеникаво зацапване, днес сутринта - пак. Довечера съм на преглед, в 10+ г.с. съм. Душичката ми е като изтръпнала, изведнъж всички емоции се отдръпнаха, дори не мога да заплача. Познато ми и е... Вече виждам как отново изкачвам онези стълби в МД, как екипът отново ме поглежда съчувствено и свеждат поглед, анестезиологът пристъпва делово към мен и после лежа в стаята, празно ми е отвътре, а акушерката се суети около мен и се опитва да ме ободри. И пак чувам (за пореден път), че следващият път всичко ще е наред. Но никой не знае кой точно от всички следващи пъти. А мъжа ми, сърцето ми се къса да го гледам. Цяла нощ ме гушка и шепти "Нищо не е свършило, няма да свърши така".
Не си мисли най-лошото, както казват и другите момичета, нищо не е ясно. Имай вяра!!! Има лекарства, инжекции, всичко е възможно, не е края. Сега трябва да мислиш позитивно, не се предавай! Стискам палци!

# 729
  • Мнения: 74
Момичета,днес в 15:30 ми е часа да видим пак бебето дали е добре.Но отивам със свито сърце защото ме е страх да не ми съобщят пак лоша новина.Дано всичко да върви добре,стискайте ми палци.

# 730
  • Мнения: 5 134
Радето, стискаме силно!!!!!! Никакви лоши новини не са позволени. Успех и после мини да кажеш, че си отпуснала душата, поне до следващия преглед. Ако имаше как бременността да я караме насън и да се събудим с бебета, ама за мое най-искрено съжаление, трябва да минем през тези притеснения.

# 731
  • София
  • Мнения: 7 487
Радето, стискам палци и аз всичко да е наред. Пиши след прегледа!

# 732
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте, отдавна не съм писала и не съм следяла темата, така че ще ме извините за "влетяването".
Аз си правих изследване на нивата на вит. Б12 и Д и това са резултатите.
Не знам какво означават тези по-високи нива на вит.Б12. Навсякъде в нета пише за недостиг. И, честно казано, все си мислих, че и аз ще имам такъв. Не знам защо, а то излезе обратно.

Резултат


Vit.B12 Result: 577.8 pmol/l,  референтни: 141- 489
25 - OH Vit D: Result: 10.9 ng/ml, референтни: >30

Някой има ли опит или информация?

# 733
  • София
  • Мнения: 7 487
Фам, радвам се да те видя Simple Smile

Вит. Б12 ти е супер, ако потърсиш и почетеш (на английски) ще видиш, че нормалните нива са между 500 и 1000.
За вит. Д резултатът е много нисък. Добре е да го вдигнеш преди забременяване, трябва ти резултат над 30.
Скрит текст:
Моят вит. Д преди година беше 17, вдигнах го до 25 с 5 капки Вигантол на ден за около 3-4 седмици, после намалих на 3 капки. Но всеки организъм реагира различно - трябва да се следи. Максималната дневна доза е 10 капки на ден, доколкото си спомням.

# 734
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
delisardeli, благодаря ти.
Да, току що и аз открих статия, даже не на англ., в която пише, че тези референтни стойности, които цитираш са ок.
Значи какво излиза, че от тази лабоработия точно обратно са ми разчели нещата. За вит. Б12 има светнало "пато" състояние, а за вит.Д - уж всичко в норми.

Дели, тези капки лекар ли ти ги изписа, с рецета ли се продават?

Общи условия

Активация на акаунт