Име за момиченце

  • 18 732
  • 241
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 569
Гласувах за Лора, Елиза и Анжелика.
Мен ме впечатли Хенриета- свързвам го с английска прислужница от романите на Бронте.

# 16
  • Мнения: 4 009
Моето лично мнение е, че това
1. Са изключително нелепи и префрънцунени имена за български реалии и българска фамилия. Хенриета Ганчева, Еванджелин Карагруйова.... Еми не... И петрова-иванова да са, пак не.

2. С извинение - типично кифленски (когато се използват тук, а не в "родните" им страни)  Не знам каква е връзката, но досега не съм срещнала нито една Елизабет, Ивон, Еванджелин, Никол и всякакви такива, която да не е типична лигава кифла. Като и други мои познати имат подобни наблюдения.

От всички предложения - Лора.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 050
Разбира се, изборът е твой, ние само изказваме мнение - нали за това си пуснала темата? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Така е. Flowers Bouquet Точно за това добавих, че не търся звученето на трите имена, а дали някое от имената само по -себе си грабва повече от останалите. Разбира се като реша с удоволствие ще споделя избора си.  Blush

Хенриета определено е име взаимствано от английската литература. Blush

# 18
  • София
  • Мнения: 39 770
Аз лично си затварям очите и произнасям името и ако ми звучи красиво
Аврора и Каролина

# 19
  • Мнения: 25 623
Хенриета ми звучи съвсем лелинско, като на някоя стара мома. Не мога да си представя момиче или млада жена с такова име.
И другите са ми странни – без Лора.
Естествено, че има значение как ще звучи името в комплект с бащиното и фамилното. За теб може само първото да е важно, но околните ще им се наслаждават на всичките – като се почне от детската градина та до работното място.
Детето не е куче, да му подбираш име само според собствения си кеф. То ще живее с името си, не ти.
Поне за мен беше най-важно детето ми да си го харесва и някой ден да не ме упрекне, че съм му избрала идиотско име и по този начин съм му опропастила живота.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 050
АнМари, точно това имах предвид. Адмирации. Flowers Rose

# 21
  • Мнения: X
Лора е много красиво име.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 165
Елиза.

# 23
  • Мнения: 1 377
С повечето от тези имена децата ще скъсват твоето от подигравки. Малките могат да са много жестоки с различните от тях, имай го предвид, едва ли искаш да причиниш това на детето си.

# 24
  • Мнения: 11 917

Поне за мен беше най-важно детето ми да си го харесва и някой ден да не ме упрекне, че съм му избрала идиотско име и по този начин съм му опропастила живота.

Дали детето ще си хареса името- никога няма гаранция. Ако е странно- защо е такова, ако е типично- защо не е по-интересно и т.н.Но все пак е важно да има някакво приемливо звучене

Аз не си харесвах името като дете, защото беше често срещано.И сега се е случвало от моето поколение да се съберем четири-пет колежки в коридора да си говорим и да се произнася едно-единствено име. Но имато някак позаглъхна сред новото поколение и взе да ми харесва.

Иначе, в ДГ на сина ми имаше момиченце Елинор. Все ми идваше да питам майката на Елинор Рузвелт ли е кръстила дъщеря си, въздържах се, разбира се.

# 25
  • Мнения: 513
За мен Каролина е много хубаво име, звучи ми много добре и не би ме дразнило с българска фамилия.

Харесвам и Аврора, и Лора /макар да е малко кратко за моя вкус/.

# 26
  • Мнения: 8 893
Гласувах за Лора, Джорджия и Джоана. И като се абстрахирам от това какво е по произход детето и къде ще живее, най-много ми харесва Джорджия. Иначе - Лора.

# 27
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Лора и Елиза ми харесват, и Аврора може би  Peace
Много харесвам нестандартни имена, но нито едно от изброените не ми звучи нито нежно, нито асоциациите с него ми харесват.
Може би не е зле да се провери етимологията на самите имена, в смисъл значението, с което са натоварени в съответния език, от който идват.  Peace

# 28
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
И защо пък трябва да му се подиграват децата.При наличието на толкова различни имена в днешно време на децата не им прави впечатление.По същата логика трябва да се подиграват на децата с турски имена и произход ли?А до презимето и фамилията всичко е до навик.На мен вече въобще не ми прави впечатление дали ще е Анджелика Иванова или Анджелика Адамс например.Име като име.
От изброените ми харесват Каролина,Елиза  Heart Eyes Аврора

# 29
  • Мнения: 3 125
Гласувах за Ан/д/желика. Но много харесвам и Ан/д/желиНа и Анжела.

Общи условия

Активация на акаунт