Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 763
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 889
Трета част на Сблъсък? Open Mouth
Аз уж от Читанка я теглих, но не съм видяла трета част. Може ли линк?

# 436
  • Мнения: 7 690
В Читанка

https://chitanka.info/text/1794/3

И самата книга в една книжарница, естествено изчерпана.

https://knizhen-pazar.net/sold_products/books/1452565

# 437
  • Мнения: 372
Старото издание е в 3 части. Аз в момента чета точно третата.
В новото издание романът е разделен на две части, но аз си купих старо от книжен пазар. Даже по-скъпо от новото го взех, но пък новото беше изчерпано.
На мен ми е супер интересна, а и така или иначе е една обща история, непълна е без последната част.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Аз имам точно това издание и да чела съм третата - не мога да си представя как свършва без нея.

# 439
  • Мнения: 9 748
В читанка четох едно, към което имаше уточнение от автора, че е пълно. Първото издание е било отрязано по настояване на издателя.
Та това издание, което четох, започва по същия начин.

# 440
  • 1st floor
  • Мнения: 9 119
А пишеше ли защо е искал да го съкратят?

# 441
  • Варна
  • Мнения: 17 985
А пишеше ли защо е искал да го съкратят?
Издателството е искало съкращения. Смятало е, че става прекалено обемна, знам че едната съкратена част е отношенията между Франи и майка й. Лично на мен не ми бяха интересни нито имаха връзка с фабулата, но според Кинг правели образа на Франи по- пълнокръвен.

# 442
  • Варна
  • Мнения: 2 388
И частта с пътуването на Траш е била съкратена, а според Кинг тя е важна за образа на героя

# 443
  • София
  • Мнения: 11 485
Три части са Сблъсък, поне в края на 90-те, когато аз я четох, и се продаваха в 3 части. Естествено, че си струва, що за въпрос?! С третата част става ясен завършека на историята....

# 444
  • Мнения: 4 350
Четох  Дългата Разходка.
Това е една от най-тежките книги на С К. Всъщност даже не трябва да казвам че съм чела. Четох до първите десет убити деца и дотам. Накрая все пак любопитството ми надделя и отидох на края.... Но пък какво очаквах от негова книга? Много малко са с добър край...

# 445
  • Мнения: 773
Четох  Дългата Разходка.
Това е една от най-тежките книги на С К. Всъщност даже не трябва да казвам че съм чела. Четох до първите десет убити деца и дотам. Накрая все пак любопитството ми надделя и отидох на края.... Но пък какво очаквах от негова книга? Много малко са с добър край...

Доста реалистична, е, разбира се в рамките на художествената литература. И аз очаквах малко по-различен финал, но да не издаваме))).

"Колорадеца" ще стане ли интересна (стигнах до към трета глава май и въобще не ме "трогва") , или направо да я оставям?

# 446
  • София
  • Мнения: 315
"Колорадеца" ще стане ли интересна (стигнах до към трета глава май и въобще не ме "трогва") , или направо да я оставям?
[/quote]

Мен лично не ме "трогна"  Grinning Разбира се всичко е въпрос на вкус, но тази книга не ми е от фаворитите. Simple Smile

# 447
  • Мнения: 7 690
Подхванах "Изкуплението Шоушенк". Не вярвах, че след "Дългата разходка" друга книга на Кинг може да ми е толкова скучна.

# 448
  • София
  • Мнения: 6 075
На мен пък „Изкуплението” ми е една от най-любимите му книги.

# 449
  • 1st floor
  • Мнения: 9 119
И на мен! Heart

Общи условия

Активация на акаунт