Наркотик ли е храната?

  • 2 656
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не.
Може да е удоволствие,но наркотик-не.

# 16
  • Мнения: 2 379
Естествено, че е необходимост!
Голям въпрос си задала, Блонди-и-и Crazy

P.S. Не гласувах в анкетата.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 000
Храната е удоволствие,когато човек е на диета е лееко подтиснат и мисли само за нея,а като си хапне е блаженство   Flutter

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 22:10 от elix

# 18
  • Мнения: 361
източник на енергия  Winkнеобходимост ,удоволствие ам-ам  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 614
За мен ДА, чревоугодник съм, какво да направя?! smile3506

# 20
  • Мнения: 5 299
Както са отговорили повечето Laughing

# 21
  • Мнения: 3 537
За мен не е .Това,че е необходимост е съвсем отделен въпрос и се подразбира.
Реша ли да се ограничавам 6/5 няма. Wink

# 22
  • Мнения: 723
Необходимост през по-голямата част от времето, но има едни 4-5 дни във всеки месец, през които е направо наркотик, към който имам силна зависимост... Peace

# 23
  • Мнения: 1 202
За мен ДА, чревоугодник съм, какво да направя?! smile3506
Ох и аз! smile3521

# 24
  • Мнения: 7 914
За мен ДА, чревоугодник съм, какво да направя?! smile3506
Ох и аз! smile3521
Абсолютно съгласна  smile3506 newsm47


# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
В определено емоционално състояние може да се превърне в наркотик.

# 26
  • Мнения: 27 524
Гледам, че повечето отговори са ДА  Wink

Разбира се, че храната е необходимост...по принцип... но защо тогава се разхождам по улиците и гледам, че 90 процента (примерно, и 80 да са...) от хората са с повече килограми, отколкото трябва? Защо 90 процента от здравословните проблеми са причинени от храната? Защото храненето е удоволствие и човек се пристрастява. След като всички знаеме, че най-полезните неща са плодовете, зеленчуците и ядките, колко могат да се похвалят, че основното им меню се състои от това? Почти никой. Значи липсва воля и знаейки кое и колко е вредно, пак го правим. Не приемайте думата наркотик буквално все пак  Crazy

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съгласна съм с Blondi  Peace Човек се нуждае от много по-малко храна, отколкото поглъща ежедневно. А към сладкото много хора привикват като към наркотик (и особено шоколада). Към лютото и соленото също, както и към хлаба. И към готвената храна. Даже и към месото (много хора покрай мен пробваха да станата вегетарианци, но не им достигна воля). Мъжа ми пък е привикнал към колата, а аз- към кафето....
Реалната необходимост от храна е нещо съвсем различно от съвременните представи за това. Навсякъде около нас е пълно с кулинарни изкушения. А повечето хора буквално са "роби на дебелото си черво" Crazy

# 28
  • Мнения: 76
Не, физиологична нужда на организма, нищо повече...не че не ценя вкусното хапване, но чак пък да се дрогирам  Naughty

Аз мисля по същия начин, няма как нещо жизнено необходимо да бъде наркотик. Какво ли би станало откажем "храната"  newsm78

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, физиологична нужда на организма, нищо повече...не че не ценя вкусното хапване, но чак пък да се дрогирам  Naughty

Аз мисля по същия начин, няма как нещо жизнено необходимо да бъде наркотик. Какво ли би станало откажем "храната"  newsm78
Въпросът не е ядем ли въобще... А дали след като задоволим физиологичната си нужда от храна, не започваме да гледаме на нея като на източник на удоволствие... Поне така аз го разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт