Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 072
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Благодаря  Hug ще го имам предвид ако решим да ходим Simple Smile

# 421
  • Мнения: 550
Любимата ми тема обсъждате.

Аз обичам да пътувам и планувам пътувания. Преди детето беше лесно, сега е малко по-сложно. За мен най-важното е да имаме повече лично пространство там, където ще спим/живеем. Минимум спалня и още една стая. Сега сме в Добринище в нещо като ризорт, но ние сме във вила с две спални и хол. Въпреки че има и басейн, и детски клуб, малкият има нужда от място, където да може да играе, но да е само с нас. Като има други хора, като например в клуба, се превъзбужда лесно и бързо се уморява.

Апартаменти в хотелите или няма, или  са много по-скъпи, това е една от причините да резервираме жилища през airbnb, booking или подобни сайтове. А и това е нашият начин на пътуване с или без дете. Да се потопим и докоснем до живота на местните. За дестинациите най-важното е да предлагат природа, история, култура, свой дух и чар. Обичам  дестинации, където един ден може да разглеждаме град или замък, а друг да лежим на плажа, трети пък да обикаляме из паркове или планини.
От изброените от вас дестинации не бих отхвърлила никоя - Хаваи, Шотландия, Скандинавия, ЮИ Азия, Кариби, но за сега искам пътуването да е минимално, както и часовата разлика да е малка.

Тази година избрахме Канарите за март, а последната седмица на май плануваме Хърватия за седмица. Някой ако е бил там, ще се радвам на съвети и предложения какво да не пропускаме. Октомври-ноември също ми се ще да идем някъде, но ще го мислим като наближи.

ТеоМ, обикаляне с кемпер дава наистина много свобода. Ние сме мислели да наемем и отпрашим може би към Северна Италия, но детето все още не обича да пътува с кола. Пътуваме докато спи обеден сън, което ни дава максимум 3 часа на ден, но като порасне, защо пък не.

# 422
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Айа, нашата бебка много обича да се вози в кола. Не знам на какво се дължи, може би защото почти ежедневно сме с колата, но съм много благодарна. Не знам какво бихме правили ако тя пищеше всеки път като тръгне нанякъде. Лятото ходихме до БГ с кола и пътуването мина много леко, чак се изненадах.

Ако тази година купим кемпер трябва да има къде да сложим детското столче обратно на движението, иначе не тръгвам никъде.

Ме до другото, пак миналото лято на връщане от БГ бяхме за няколко дни в Хърватска и поне на мен “плажът” там хич не ми хареса. Знаех, че е каменисто, но пак останах някак си неприятно изненадана.. не знам дали скоро пак ще се навием да ходим там

# 423
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тео радвай се на късмета ти за пътуването с кола, при нас е драма всеки път, отделно повръщане и т.н. няма връзка с това колко често пътува едно дете. Някои деца просто не обичат да се возят на кола и нашето е такова.
Аяа ти през октомври няма ли да раждаш Simple Smile

# 424
  • Германия
  • Мнения: 3 432
О, повярвай ми, радва се много! Аз като малка също не можех да пътувам нито с кола нито с автобус без да ми стане лошо, беше ужасно. Май като станах някъде на 14-15 години ми мина

# 425
  • Мнения: 2 050
Нашето не повръща, но все пак не му е любимо в колата. Успява го, спи максимум час обаче и после много бързо губи търпение. Даже за половин час из града винаги нося подвижен цирк в чантата, защото не знам кога ще му омръзне и трябва да започвам програмата Grinning Отделно тук е много горещо на моменти и едва ли му е комфортно, макар че спираме често - все пак е закопчан неподвижно, а няма как да не се поти и т.н.

В Хърватска сме били веднъж за десетина дни и моите впечатления също не са страхотни. Бяхме в някакво селце до Сплит, т.нар плаж беше циментова пътека покрай морето с хавлия до хавлия, водата малко мътна. Запознахме се с някакво местно момче, бяхме 6 човека и всеки ден си наемахме малка лодка да ни води по по-хубави плажове или си лежахме на лодката. То на мен всъщност плаж не ми трябва, щото само обикалям с шнорхела, но тая пренаселеност хич не ми допадна, с лодката беше екстра. В градовете пък е някакъв шок и ужас с паркирането, доколкото знам често и по-централните хотелчета нямат парко места и трябва да се търси паркинг и става сложно и скъпо. Храната изненадващо с Хърватска също хич не я биваше, обслужването в това селце беше трагично на повечето места Simple Smile Ние лично 100 пъти предпочитаме Гърция, освен всичко е и по-близо.

# 426
  • USA
  • Мнения: 1 323
Пфу писах писах и го изтрих.
Е накратко Кемпър има къде да държим и на мм и на момчетата им е мечта,но на мен не съвсем на този етап. Когато се съобразяваш с деца нещата са различни.С едно бива с две вече е сложно с 3 не ми се тръгва докато не стане и Анджи поне на 3г. Когато бяхме с едно обиколихме половин БГ за 1 месец. Съобразявахме се със спането на едно.Като станаха две направихме роуд трип тук в Америка.Тук обаче разстоянията са даееч по/големи от Европа и общо взето за 3 часа си на средата на нищото и до никъде. Въпреки,че не съм домакинствала това пътуване още ми държи влага и не бих си го причинила на този етап. МОмчетата бяха на 9м и на 2,7г.Малкия оповръща всичко(по принцип не повръща в колата ,а колата е ежедневие) Големия повече от 3 часа не можеше да седи и му трябваше да спрем поне за 2 часа и да лудее. Като станаха на 18м малкия и големия на 3.5г беше една идея по–лесно,но отново всико  се въртеше около децата. Не се оплаквам,но от тогавашната почивка се прибрах отслабнала с 2кг,а на мен много ми личат. В БГ и Гърция пак ходихме когато бяха около тази възраст момчетата ами за мен не беше почивка.Тодлерите когато са далече от познатата им обстановка,хора и навици са превъзбудени,неспящи добре и не от най-послушните(така да се изразя).Още в самолета на 3тия час ревнаха ,че си искат в къщи в техните си легла. Брат ми и останалата рода обявиха децата ми за супер разглезени и непослушни за което брат ми 2 години по късно си взе думите назад и ми се извини след като сега и те се радват на един 2 годишен юнак. Аз ви се радвам на плановете.Дано децата кооперират. Ние ще пътуваме лятото най/рано за по-дълго. Големи планове правя,но си взех бележка от предишни години и определено ще гледам да избегна стреса за себе си най/вече.За моите деца България и въобще Европа е друга планета.ТРябва на първо време да им разясня правилата и живота за да озелеем.Харесвам да пътуваме много.Преди децата постоянно бяхме на някъде.Не съм си изгубила мечетите,прсто ги чакам да поотраснат малко за да не си хабим излишно нервите всички.Аз обожавам планините ,момчетата също.Сега си търся носилка за Анджи защото съм харесала няколко планински прехода (не трудни) за децата,но Анджи няма на кого да я оставим и ще си я мъкнем с нас,а тя едва ли ще се справи с толкова ходене. Моренцето е задължително,но пак ще отидем на някое спокойно местенце в Гърция,защото както казах вече нямам нерви да ги хабя в път за момента.
Ние се излекувахме.Беба не успя да хване от нас стомашния грип за моя радост.

# 427
  • Мнения: 550
Кемпър за петима? Това нещо трябва да е огромно.
Кала, много интересна тема за разликите в културата, навиците и ежедневието на различните континенти/страни засягаш. Моето дете расте между 3 култури и предполагам с възрастта разликите ще започнат да му правят все по-силно впечатление.

2в1, терминът ми е в края на юли. Краят на октомври, живот и здраве, ще е на 3 месеца. На толкова пътувахме за пръв път с бъдещия батко.

Май сте единодушни за плажовете в Хърватия. Освен да им отделим възможно най-малко време, че целта ни е така или иначе Плитвичките езера. Там ще сме две вечери, две в Загреб и на отиване и връщане по една в Австрийските Алпи, че нали може да пътуваме само по максимум 3 часа на ден с кола. Все пак мисля да идем до брега, район Истрия, за два дни и една-две вечери да имаме и в Словения (чух добри отзиви за Пиран). И то стана роудтрип. Но благодарение на гъстата населеност на Европа има интересни спирки непрекъснато.

# 428
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хубав план Аяа пожелавам ви да го осъществите !

# 429
  • Мнения: 1 478
Нещо голямо затишие, реших да не съм ви изпуснала някъде .😊

# 430
  • Мнения: 2 050
Ха тук пък съм пропуснала да се похваля аз, уж нямаше да се вълнувам, ама пуснах 2-3 сълзи на последния УЗ. Девойка чакаме, ще купувам рокли и панделки!! И мъжът ми се развълнува, много ни е интересно да имаме живот и здраве по едно от пол да сравняваме Heart Eyes

Нашите си тръгнаха, амии честно казано много си ни е добре тримата, представям си някой да дойде и точно като има новородено, направо ситуацията ще е супер напечена брр. В този смисъл ще трябва да мислим варианти за раждането, защото Бонбона можело само в апартамента в болницата да стои и то без нощуване. Че ще са с татко си вкъщи ясно, ама ако се разраждам посред нощ, май ще трябва сама да ходя. Как се органозирахте майките с повече от едно детенце за следващите раждания?

Нашето момче мина тази седмица в първа група в яслата, вече не е в бебешката. Както си беше свикнал покрай празниците почти месец вкъщи и сега втора седмица плаче сутрин, направо сърцето ми се къса. А и нещо взеха да ме нервират, преди си имаше шкафче и стояха там повечето неща, само в понеделник носехме чаршафи и в петък ги връщаха за пране. Сега всеки ден се разнася всичко - чаршафи, памперси, шишета за вода и сок. Та.. Май ще се огледам из квартала, тук Монтесори не е толкова популярно, но има една градина Уолфорф, ще си направя една среща поне да огледам.

Ох хайде малко сериали сега и утре ще ходя пак да ме бодат в една лаборатория, тая бременност малко по-леко го караме с тестовете и изследванията, но пак ми е много Blush

# 431
  • Мнения: 2 133
И аз мислех да пиша тези дни Simple Smile

Две в едно, стартирахте ли?

Бременлките, докладвайте!!!

Фифи, много се радвам за вас. Не знам за момче, но да имаш момиченце е прекрасно 😍 Наскоро видях една майка с две големи момчета и бебе-момиче. Като ме видя бременна ми каза, пожелавам ти и второто да е момиче. ХИМ не е хубаво да имаш момчета 😳 Стори ми се малко крайно, честно казано, но често срещам родители, които се оплакват от момчета...

А вие какви изследвания пускате там? За Зика има ли? Как се предпазваш? И аз минах вече всички кръвни изследвания за бременността. Сега ще си ходя на консултации до 35 г.с., когато започваме следенето на тонове. Това раждане ще ни излезе много скъпо. Не мисля, че застраховката ще го покрие цялото, но да сме живи и здрави...

Аз съм с детегледачка и съм много доволна. Софи много я обича, а аз си открадвам време всеки ден без нея. Обикновено го използвам да свърша нещо, но какво да се прави 😄 За ясла нямаме намерение засега, защото тези 2500€ на месец предпочитам да ги спестим, за да се разкараме по-бързо от тази страна. Онзи ден отказали да запишат ММ във фитнеса, защото не е японец 😡 Казвам ви, не съм расистка, но тези животни ги мразя!

# 432
  • Мнения: 1 478
При нас яслата върви засега учудващо добре. Като я оставям веднага се гушва в някое от момичетата и няма сълзи. Пращат ни доклад накрая и снимки, та гледам се забавляват. Вчера не искаше да си тръгва, рев в колата. Днес обаче е с крупна кашлица и ще седи вкъщи.
С раждането не съм го измислила съвсем, уж майка ми ще дойде за 10 дни-2 седмици. Точно тогава са и на сестра ми кандидатстудентските изпити. Искаха двете да дойдат, ама май ще съвпадне с датите и. Та още не сме уточнили. Свекитата се сърдят и май изобщо няма да идват, след майка ми плана е мъжът ми да си вземе бащинството и малко отпуска. Сега ми обяснява как искал да прати дребното при техните в България за лятото и докато родя. Да не ни идвало нанагорно и ако можело август като бебето стане на месец и се нормализира положението, да ходел повече на работа, за да спестяваме пари. Аз изобщо не искам да я пращам където и да е и мисля, че ще се оправим и с нея. Той само ме чака да изляза в майчинство и ще започне пак да работи като луд, миналия път почти не го виждах. Ама сега искал да купува къща и да спестява. Някой път Таки ми лази по нервите тоя човек (само да кажа, къщата е за да я дава под наем, не за нас).

# 433
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ронка дано измислите вариант, какво работи тм ?
Сноуче много затворено общество са японците дано скоро се преместите.
Тук наскоро даваха по новините за някакви японци където малтретирали дъщеря си и я държали заключена накрая умряла от студ и глад. Момичето било с психично заболяване и това се считали за много срамно в Япония и те я заключили.

Фифи много разнасяте  чак и чаршафи ми се струва супер много.

Ние започнахме опита преди месец тъпча се с хормони, организма ми не искаше да  влезне в фаза на климактериум за да може после да се стимулира с други хормони. Надявам се до две седмици да стигнем до пункция и трансфер.

Хайде всички бременни мами да наръсят с прашец:) . Особено момичешки е много ценен.

Иначе сестрата на мм е бременна и ще чакат ново попълнение септември. И двата пъти успяват веднага щом решат.

# 434
  • Мнения: 550
Откази за приемане във фитнес на млади мъже със специален профил (да речем южни черти, тъмна коса и кожа) има и в някои немски градове. Познавам българи, на които им е отказвано. Много неприятно и за мен расистко.

2в1, стиснати палци и много прашец имаш от мен (макар още да не знаем момчешки, или момичешки).

Ронка, твоят мъж май смята, че щом си в майчинство с новородено ще си платиш краката, та той да се възползва и спечели повече пари. Или иска да си има извинение да не си грижи за новородено?  Моят мъж дори и първите седмици много ми помагаше, може да съм писала, че прави всичко без кърменето наравно с мен. И сега малкият май обича повече него. Ако е на работа, постоянно го гърси "Тати-тати" му е станало любимата дума.

Иначе и при нас ходенего на ясла е много успешно. Сутлин влиза с тичане, плаща въздушна целувка и се впуска в игри. Стои 6 часа и половина, спи и яде добре там, много обичал да пеят песни в кръг. Стана и много по-самостоятелен. Вече яде кам, може да си играе сам дълго време, като аз само трябва да съм наблизо, а не като преди да участвам активно в игрите.

Докато е на ясла  гледам да свърша работа из вкъщи, пазар, готвене, чистене, малко да почина с книга в ръка и времето минало. Но ако не бях бременна предполагам щеше да ми доскучае в един момент седенето вкъщи. За сега и колелото се предвижваме. Учудващо не се изморявам да возя малкият в ремаркето, е, бавно с движа, Но пък така нямам нужда от допълнителни спортни занимания.

Общи условия

Активация на акаунт