Априлчета 2017 - Тема 5

  • 43 037
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 049
Дит, Огито бързо да се оправя, че звучи сериозно, а и кой знае колко му е неприятно на детето. Hug Нещо аз ли не разбирам, обаче как е възможно в дежурен кабинет да няма педиатър?
Аз също не съм знаела, че трябвало да се излиза с биберон. Ами бебетата, които не смучат? Стикито го иска само да се успокои чат-пат, абсурд ей така да й го бутна за навън.
Тединка, тази статия на ЛЛЛ четох,
http://lalechebg.com/2009/09/faq-baby-biting

както и от блога на Хедра
https://xedra.wordpress.com/2011/05/08/twiddling/
Накратко: причините за хапане са или зъби, или скука, или привличане на вниманието (майката например докато се кърмят гледа тв, чете книга и т.н.). Единият вариант- с кутрето да се отвори устата, друг- да се притисне бебето към майката, понеже му се затруднява дишането и ще си отвори устата. След като пусне, да се дръпне от гърдата за кратко- така по причинно-следствения метод ще се научи, че ако хапе няма мляко.  Може и да им се говори и обяснява, но при малки бебета, ми се струва по-малко вероятно.

# 706
  • София
  • Мнения: 18 679
Дит, много внимавай с бронхиолита, ама МНОГО! Не ти ли обясниха как да му следиш дишането? Броят се вдишания и издишвания, защото може да се влоши рязко и да не диша пълноценно. При вас няма да се случи, разбира се, особено след като имате вече включен вентолин, но все пак го наблюдавай много изкъсо! Съжалявам, че минаваш през това😕

У нас беше ад нощес. Цяла нощ пищя и се мята. На 2-3 пъти се наложжи да го разбудя изцяло, да види къде е, за да спре да пищи. Събуди братята си...Заспала съм в 6 сутринта. Кошмар! От коликите нищо не разбрахме, но зъбите май ще ни видят сметката...

# 707
  • София
  • Мнения: 4 011
Тая рабта с пищенето и на нас се случва от няколко дни. ТРябва да го будя, за да се успокои.
Внимавам уж..аз просто не мога д си обясня къде го е лепнал. Няма болни окол нас. Никой не го е гушкал, целувал. Явно в някой магазин ще да е. Знам ли..даже в метрото не сме се возили скоро.
Иначе за дишането не са ми обснили, но доктора каза, че още не е бронхиолит, но на там сме тръгнали. Та в четвъртък пак сме на преглед. Дано се е пооправил. Иначе дивее тука търчи хили се. Не иска да яде дори банани, само попарата.

# 708
  • София
  • Мнения: 18 679
От вентолина сега ще полудее и ще иска много да търчи  и скача - не му давай, за да не се задъхва. Проветрявай редовно и при най-малкото съмнение за спазъм /удължено издишане, свистене, свиркане от гърдите/, веднага го карайте в Педиатрията. Ама като казвам веднага, значи на минутата.
Дано минете без нищо, разбира се. Пиша горното, не за да те плаша, а за да знаеш какво да правиш, ако не дай Боже нещо се влоши, че те гадостите все по нощите стават и човек като не знае, се панира. Иначе вярвам, че всичко при вас ще се размине леко Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 4 011
Мерси, ще го наблюдавам. Абе направи ми впечатление сутринта, че е много активен, ма си викам чак пък толкова тоя сироп да му влияе. Вечерната доза ще му я дам по-раничко, че да може да спи. Направо умът не ми го побира как се подредихме така...

# 710
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Дит бързо възстановяване, дано ви мине без повече проблеми.

Мина още една кошмарна баня, какво е това изправяне в коритото и го обръща на страни и е мъка. До скоро я къпехме върху мрежа, но тя започна да се изправя и я махнах, сега е седнала в коритото, но много пръска, и и влиза вода в носа и в устата. Не знам в банята ако я вкарам как ще стане. И ако мога да и сложа памперса докато седи ще е супер, всичко правим седнали или прави ( има ли човече, което си трие потта от челото, аз имам много) Grinning

# 711
  • София
  • Мнения: 4 011
Спирам да чета в нета що е то бронхиолит, че накрая ще се гръмна...
Това с памперса и банята и при нас е така:) Пляскане, ритане мокрене ужас. Памперс, за да се смени е необходимо да имам специален наръч от инстументи, като оделна туба от крем, с която да си играе, пластмасова чаша, шарен чорап,а напоследък и помпата за нос. Това ми дава, 15-20 секунди за смяна на памперс:))

# 712
  • София
  • Мнения: 18 679
Споко, всичко ще е наред! Боледуват децата, това е положението! Ако има нещо, пиши. Аз май тук ще си отвися нощес☺ При нас екшънът пак започна. Заспа в осем и нещо, и ей сега цъфна-уааа, уаааа, не ще да суче, разсъни се напълно. Сега гледа детско...

# 713
  • София
  • Мнения: 4 011
Поне гледа детско..Оги като се събуди сяда и се хвърля по корем, сяда и се хвърля по корем...адски забавно му е (понеже скоро се научи да сяда сам) и всичко е съпроводено с аудио ефекти разбира се. Е снощи 1-2 часа така. Уж болен пък енергия има за трима.

# 714
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Весело ще бъде тази зима, май Kissing Smiling Eyes И в легнало положение не иска, и не иска нашият щурчо - нито за памперс, нито за заспиване. Като го приспивам направо го гътам и тиквам биберона в устата, и го прегръщам, за да не скочи пак да лудува. Откри, че може да се захваща за страничната табла на леглото и изкарва по един час само да се изправя, да сяда или пада и пак така.
Напоследък дори и в седнало положение е трудно да го задържа - храненето ако не приключи до 10 мин., то отдолу почва да го боде нещо и не може да изтърпи на стола. Вече се замислям някакво изобретение за стол, в който се стои в изправено положение, да предложа на някоя фирма, че едва ли моето е единственото такова диване.
 Иначе ако не спи и не яде, сме в постоянен маратон- протяга ръце към мен, хваща ми двата пръста и хукваме да обикаляме коридорите, няма спирка за поне час. Умората явно е голяма, защото през деня спи два пъти за по повече от час- час и половина, обаче вечер не мога да го придумам никак да заспи спокойно - все борба, ставане, пълзене, игра, уф и аз имам нужда от изпотеното човече.
Дит, стискам палци на Оги да прескочи трудното Heart

# 715
  • Мнения: 1 341
Serenity вие вече ходите ли?

# 716
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Не е проходил, но сериозно тренира, дълго време не успя да се научи да пълзи и сега щом усвои частично пълзенето, стремглаво се втурна да мести крака. Нищо обаче не може да прави самостоятелно все още, затова стоя постоянно до него.

# 717
  • Мнения: 513
Така свикнах бебо, че последния му дневен сън да е до 18ч след това игра и изморяване колкото може, снощи заспа в 21ч без много уговорки.
При нас сега хит е да се изправя в кошарата и да я обикаля придържайки се с ръце. И най интересно е когато падне по дупе и отново трябва да се изправи. След това целия е вир вода изпотен.
И да питам нещо - когато обядва към 12-12:30ч след това не иска следобедна закуска, предлагам към 16ч, но неиска, в най- добрия случай да пробутам 5-6 лъжички. И пие мляко чак към 18ч., защото ми се струва късно за СЗ. Може ли съвет как да процедирам, защото дефакто сме с едно заместено хранене (скоро ще включа и закуска) !? 😊

# 718
  • София
  • Мнения: 4 011
Всеки ден ли отказва? Аз при обяд в 13.30, давам сз към 17, ако откаже давам в 17.30 или 18 (ако и тогава отка же не го насилвам, той най-добре си знае). Той си ляга в 20. Не отказва да суче малко или много, както си прецени сам. Това не повлиява на нощното хранене за добро или за лошо:)

# 719
  • Мнения: 1 341
А така ние я втасахме. И като казвам ние имам предвид и аз и бебка. Сополи, запушени носове. Милата снощо хъркаше. Пререваваше, дори не успя да се нахранк много май. Защото хем суче, хем плаче, заради нослето.
Веднага тази сутрин и дадох витамин Ц. Друго какво мога да дам? За да пресека грипа от начало. Панадол?
Аз пия коластра уж, колко ще подейства, ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт