За киселото мляко?!

  • 1 967
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
Давам й каквото има вкъщи, а то обикновено е Верея, Елби, Пършевица - все 2%. И аз бях чела, че децата трябва да ядат високомаслени млека, а възрастните нискомаслени, обаче педиатърката ми каза, че трябва и децата трябва да консумират нискомаслени (е, не чак 0,1%), и от тогава купуваме все двупроцентни.

Кренвирши не й давам.

# 16
  • Мнения: 2 818
Кисело млако й давам на ЕлБи (наскоро го открихме и съм направо във възторг колко е хубаво, че дори и аз го ям). 3,6 или2%

Кремвирши не давам.

# 17
  • Мнения: 636
 Сухите млека за деца от една до три години /примерно на Нестле/ са с масленост около 3%, аз се оринтирам по това. Давам й Верея 2,9 или Родопея 3,6. Веднъж някакъв спец по въпроса за киселото мляко каза по телевизията, че в процеса на обезмасляване освен маслото се губят и други ценни съставки на киселото мляко и че не е добре - дори за възрастен човек - да се яде нискомаслено.  Не знам прав ли е.  Но аз също някъде съм чел, че е добре и децата да ядат по-нискомаслено мляко, но мисля, че това се отнася за вного малки деца.  Момичета, човек може да прочете толкова различни неща, че се чудя дали си струва да се втелясва. Може би е добре да взема различни млека с различна масленост, т.е. да редува или да взема каквото има.
 Що се отнася до кремвиршите, аз не давам въобще и ние самите не ядем, защото вредата от тях е по-голяма, отколкото ползата  - не е известно колко месо има вътре, но е известно, че са мазни и че за съхранението им се използват нитрати.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, за тези кренвирши...Аз също не ям, но мъжът ми обича и му купувам, а Калина, като ги надуши и направо пощурява...Ако не й се даде, настава страшна драма и ние се пирнуждаваме да й дадем по някое парченце. Като купувам за мъжа ми, си гризвам мъничко и сякаш от всички изпробвани Браво най-биват. Тандем като че ли ги поразвалиха напоследък.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
...обаче педиатърката ми каза, че трябва и децата трябва да консумират нискомаслени (е, не чак 0,1%), и от тогава купуваме все двупроцентни.
Peace Поради същата причина минах на Елена 2 %. Кренвирши - давам Сачи.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 709
За киселото мляко - доколкото може да се нарече такова - взимаме Кутела 3,6% или Фибела 3,6%.
Кренвиршите гледам рядко да купувам, но честно казано децата много им се радват и редовно се пазарят в магазина да им купя.
Маргарина го изключих от покупките, но не можем от всичко да ги лишим тия деца - да не говорим, че те все пак ходят на градини, училище, където едва ли можем да ги опазим от всичко лошо за ядене.

# 21
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Кисело мляко, откакто няма "Здравец" купувам на ЕлБи.
Кренвирши не  Naughty. Само когато трябва да пробутаме някое хапче на кучето, го слагаме в кренвирш, та тогава и децата "намазват"  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 269
Преди време мъж ми работеше в Данон и вкъщи ядяхме Данон Фамилия. Определено, обаче, ме притесняваше факта, че това мляко и една седмица да стои на масата в кухнята си е все така вкусно и прясно. Те хубаво разправят, че било без консерванти, ама как да им вярвам? newsm78
Отскоро купуваме само мляко на Старс 2% /то май и няма по-висок процент!/. Това мляко, оставено извън хладилника се разваля за по-малко от 36 часа и е наистина вкусно!  eat
Кренвирши още не съм давала на Александра, защото, според мен, колкото и да са скъпи в тях месо въобще няма! А какво точно има ме е страх да мисля. И всичките сега са едни опушени - блах! Sick Когато искам да й дам нещо месно на сандвич или за похапване й купуваме филе или шунка от свинско месо. Вярно, че и в тях има консерванти, но поне със сигурност има и месо...

# 23
  • Мнения: 1 425
Аз по принцип си квася млякото /когато свекървата донесе от село пр-мляко/,но когато нямам давам На Баба млякото .На нас ни харесва.А от колбасите давам само шунка/свинска/

# 24
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Кисело мляко - Родопея 3.6%

Кренвирши - Сачи, Леки, Браво - които ми се сторят по-пресни!

# 25
  • на терасата
  • Мнения: 661
Купувам кисело и прясно Маркели и съм много доволна, съвсем различен, домашен, вкус за разлика от всички останали. Освен това киселото е все още 450 г. кофичката....

# 26
  • Мнения: 1 425
Кисело мляко давам Роса, а колбаси давам само шунка от пуешко месо.

# 27
  • София
  • Мнения: 607
Давам му кисело мляко ЕЛЕНА 2%. Кремвирши купуваме рядко, гледам да са пресни, в останалите случаи ядем пуешко филе или шунка.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 97
Бор Чвор - 3,6%
а за колбасите - кренвирши не, но се е случвало шунка, и то птича предимно...

# 29
  • Мнения: 90
Кисело мляко - домашно, заради атопичния дерматит трябва да избягваме всякакви консерванти. въпреки това не мога да я откажа от шунка, защото ме вижда сутрин-аз закусвам солено. Embarassed направо пощурява. кренвирши избягвам,но се случва сачи или леки...

Общи условия

Активация на акаунт