КГБ = Клуб на Готините Баби - 183.

  • 55 658
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Привет дружина мила!
ЧЕстит празник! Мир, любов и спокойствие в семействата ни да цари!
Само да се обадя, че сме в пълен състав от днес. Сега го играя медицинска сестра и сменям превръзки, че все подмокря от мястото на дренажа.Спокойна съм, защото било нормално положението. Друго си е да те юркат с прищевки. Joy
Приятна и спокойна вечер!

МАМСИ1 имаш поща. Писах ти ЛС.

Последна редакция: вт, 21 ное 2017, 20:47 от FURIQ_65

# 691
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добри новини! Фенчо и Мамси са си у дома. Бързо възстановяване. Flowers Four Leaf Clover
Фло , пращам топло ... ма колко да е топло?! Simple Smile  Е на :
Вечер и сутрин е хладничко бая. На обяд е екстра. Simple Smile  А иначе разкарвам младежа по заявка , к'во да го правя. Подари ми колата и не ще да я кара , та аз го раздвижвам на къде каже. Simple Smile

# 692
  • Мнения: 814
Вечерен привет и от мен!
Честит Ден на християнското семейство! Мир, обич, благоденствие и изобилие в семействата на децата и внуците ни, в нашите семейства!
При мен нищо различно и ново. Поне ни се размина студа, та не се спирам вкъщи.
Мамси, радвам се, че проблемът е отминал и се възстановяваш добре Heart Eyes!
Фурийка,  Peace за нормалното положение. От личен опит болен мъж вкъщи...цяла група в детската ясла.Бързо възстановяване на Фурийчо, та  да забравиш новопридобитата професия на милосърдна сестра!
За срещата при  Дядото - завид! Завид!  То и снимки не мога да видя, дали не сте свенили паролата на албума, не се отваря и с поклони! Ще се размина този път със срещата. Компасът показва северозапад към мама и сестра ми.
 Hug Hug Hug за вас, девойки от Айша до Янчето! И пожелания за спокойни и сладки сънища!

# 693
  • София
  • Мнения: 16 025
Ето съм!
Честит празник на семейството!
Аз не го разбирам, идва ми измислен като 8 март. Но празници и наздравици да има.
Мамси, Фенчо, бързо възстановяване желая.
Луси, аз също загледах Кара севда, но на нова плей, но с т.н. отложен старт.
По технически причини - нещо директно НТВ не се отваря на лаптопа. Нищо, гледам си го и Откраднат живот на другата вечер.
А за ортопедични обувки трябва ли да имаш ТЕЛК?
Че аз цял живот съм дюстабан, купувам си стелки и обувки. Ако трябва - да ръчкам ЛЛ, да ми пише диагнози и после на комисия.

# 694
  • Мнения: 5 346
Аз съм тук. Чета ви всяка вечер. Не винаги пиша, защото трябва да се повтарям
Лека нощ и със здраве до утре!

# 695
  • Мнения: 2 099
Браво на Дедо Емил за кръглата маса! Най-паче на докторката за досетливостта.

# 696
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 780
Честит празник!
Пожелавам ви мир и любов! Да са честити и святи семействата ви!

Лека нощ на всички! HugHugHugHugHug

# 697
  • Мнения: 2 113
Дами мили,

Без вас или такива като вас няма ни християнско, нито друго семейство.

Все някой трябва да разбира, прощава, създава и пр.

Да сте живи и здрави, да са ви живи и здрави семействата и да благодарим за всичко хубаво, което имаме.


Хули, Честито и от мен! Още дъъъълги години с обич и разбирателство!
Мамси - леко оздравяване и кураж, герой си и всичко ще мине добре!
Фурийке - да ти се оправи бързо Фурийчо, а на теб - сили, спокойствие и много усмивки!


За НГ ме пишете в списъка, моля.
Лека нощ и утре - хубав нов ден!

# 698
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Дописвам, че да не забравя. Пускам ОНЯ списък /размяна на коледни подаръци с дружка на стойност до 20 лв./ за последни добавки и корекции, ако има такива. В четвъртък ще направя тегленето и до края на седмицата ще разпратя адресите на лични. Ще пиша на тези, на които нямам координати, за да ми ги изпратят.

1. Мамси
2. Тану
3. Ивлин
4. Алфея
5. Жабка
6. Гъбката
7. Пипилота
8. Фурия
9. Арита
10. Марина
11. Фло
12. Грети
13. Луси
14. Янка
15. Мира
16. Дидия
17. Шпунц
18. Дидимити
19. Тони
20. Яжка
21. Джили
22. за къде без баба ви З.???
23. Мая
24. Дая
25. Деборана

 Hug Hug Hug

# 699
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утро, дружки!
Днес рано-рано черпя с кафе:

               

# 700
  • Мнения: 1 065
Добро утро.
Янче, благодаря ти, пием го заедно.
Опитах се да сложа и моето кафенце,но нещо огелпих работата и всичко изчезна.
Пробвам пак


Ние ли сме най -ранобудните?
Как сте с Анжелка?
 Мисля ви,  дано сте добре.

И днешният ни ден нека е спокоен и ако има изненади те да са приятни.

# 701
  • София
  • Мнения: 8 375
Добро утро красавици!
Е как да откажа на такива мили покани за кафе, въпреки, че от известно време съм на чайчета. Даже от 2 седмици сутрин си правя лимонов сок с лъжица мед и дали от това, или от друго-спрях да правя и да похапвам разни сладкиши, но стрелката на кантара леко тръгна надолу.
ЯНЕ, тенкю баба. И аз да попитам, как е Анжелка? Какво стана с китарата? Ще я бъде ли?
ДИДИМИТИ, от към теб ухае на кафе и канела. И тези маргарити... Hug Добро начало за деня.
До обяд ще шетам и ще готвя, а след това на лекции. Радваме се като ученици, щом някоя лекция се отложи. Та и днес така Simple Smile
Хайде на работа, че часовникът не чака.

# 702
  • Мнения: 1 563
  Добро утро дружки ! Hug
Сега сядам да си пия  от кафето ви  и бързам да ви нагледам.
Станах, най-напред  на Дейзи /котката/да обърна внимание, да измия очички ,да я среша,
нахраня ,после се разтича из целят апартамент доволна и щастлива ,а сега спи ,така ще е цял ден.
Пуснах една пералня ,проснах, забърсах праха ,един душ, нагласих се и сега с кафето пред компа малко , а после чакам да дойде комисия за санирането от София.
За обяд сложих да се вари телешко,но не съм решила още с какво ще го правя .
Днес е мрачно ,но не естудено, 9 градуса е в момента.
При мен това  е за сега .

От вас кафето , а на мен остава да ви поздравя ,за добро настроение през днешният ден !



Прегръдки !   Hug Hug Hug Hug Hug Hug
 

# 703
  • София
  • Мнения: 2 672
Добро утро щях да ви кажа, но вече е добър ден! Simple Smile


Луси,  при нас е така - мрачно, но приятно, не е студено. Важното е, че няма да мръзнем, така да остане за по-дълго, ако може. Simple Smile Във вашата къща Дейзи да си!  Heart Eyes

Днес кафета много, и аз имам нужда от повечко, че кръвното ми днес ниско, ниско, едва се движа, но ще го вдигна бързо аз.  Laughing


Студентката е радостна без сутрешните лекции, ама така, де, ще спестите малко писане и учене. Simple Smile

За днешния ден ви предлагам Атанас Далчев


АТАНАС ДАЛЧЕВ

ЛЮБОВ

Над старото тържище ален
бе залезът като домат
и все тъй строен, все тъй млад
стоеше бедният хамалин.

Засипваше дрезгавина
очите, веждите му вече,
но не дойде и тази вечер
зеленооката жена,

която го веднъж повика
с очи, със поглед, без слова
и зарад тежкия товар
му заплати една усмивка.

Да би дошла и тази нощ...
да би му станала невеста...
до гроба би я носил весел
на гръб в широкия си кош.

И всеки гвоздей от обущата му
би грял в нощта като звезда,
когато долу през града
към къщи с нея ще се спуща.

Сънуваше ли? Сам в света,
хамалинът стоеше влюбен.
И мракът от лика му груб бе
изтрил и сетната черта.

# 704
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ах, Маринка, какво хубаво стихотворение! Бях го забравила...
Колко отдавна не съм посягала към Далчев...А толкова го харесвах на младини! Защо ли така го забравих? newsm78
Много ти благодаря!
Днес в една друга тема ми припомниха едно стихотворение от детството ми, на Теодор Фонтане. Учителката ми много го обичаше, и аз покрай нея. Накратко, в него се казва за един мъж, който имал в двора си крушово дърво с чудни плодове, които греели на дървото и правели есента вълшебна. Той раздавал тези чудни круши на децата и ги радвал. Но дошло време да напусне този свят и той помолил да сложат в ковчега му круша. Синът му след него охранявал строго дървото и мястото. Нямало я вече за хората чудната есен с греещите круши.На другата година обаче в гробището поникнала фиданка, а след три години  тя родила онези чудни круши. След още няколко крушата разпростряла клони над гроба на онзи човек, който добре познавал сина си. И отново примамвала децата с чудните си плодове.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 12:46 от Светълчо

Общи условия

Активация на акаунт