За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 64 546
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 11 749
Сурови фъстъци има и в магазините за ядки обикновено.

За маьонезата - ако веднъж си я разбила и не е станала няма как да я оправиш. Вземаш яйцето и го слагаш първо в буркан, добавяш сол, лимонтозу, отгоре наливаш внимателно мазнината. Слагаш пасатора и пускаш веднъж на макс, маьонезата ще започне да се сгъстява и побелява, тогава вдигаш бавно пасатора нагоре и това е. От опит казвам, че ако си тръгнала да правие маьонеза с яйце, което е вече разбито веднъж няма да се получи.
Не е точно така, оправя се с ново яйце и лъжица по лъжица от пресечената майонеза и ще стане.

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 26 632
Извинете,но не можах да се стърпя...не е нито маЮнеза,нито маЬОнеза,а маЙОнеза...сори,но много ми подразни окото

# 527
  • Мнения: 5 435
Момичета, имам два буркана кисело зеле от миналата година, дали ще стават за готвене или са стари вече?
Моля и за рецепта за лесен кекс, такъв където със сигурност ще се получи! Simple Smile

# 528
  • Мнения: X
Много се смях на различните видове маЙонези.
 Киселото зеле, ако е стерилизирано му няма нищо. Като го отвориш трябна да си има мирис на нормално кисело зеле и такъв цвят.

# 529
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 851
Здравейте .Може ли изпитана рецепта за пиле по болярски.
И да попитам едно въпросите за питките.Правя често питки ,но никога не ми се надигат много.На вкус са супер/в последно време правя памук погача,но не си спомням на кой беше рецептата/,но  не стават високи.Та се чудя къде бъркам?

# 530
  • Русе
  • Мнения: 5 266
..............................................................
И да попитам едно въпросите за питките.Правя често питки ,но никога не ми се надигат много.На вкус са супер/в последно време правя памук погача,но не си спомням на кой беше рецептата/,но  не стават високи.Та се чудя къде бъркам?

http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/11/blog-post_4.html

# 531
# 532
  • Мнения: 5 435
Благодаря Момичета! Simple Smile

# 533
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте .Може ли изпитана рецепта за пиле по болярски.
И да попитам едно въпросите за питките.Правя често питки ,но никога не ми се надигат много.На вкус са супер/в последно време правя памук погача,но не си спомням на кой беше рецептата/,но  не стават високи.Та се чудя къде бъркам?
Или ви е много голяма тавата за печене, или бъркате при активирането на маята. Пробвайте в малка, но висока тава или в дълбока тенджера

# 534
  • Мнения: 15 093
На питката не трябва да й се оставя много място,  за да се надигане, иначе се "разлива".

# 535
  • София
  • Мнения: 1 544
Имам домашна сланина с кожа. Моля за изпитана рецепта как да я приготвя с подправки за мезе.

# 536
  • Русе
  • Мнения: 5 266
http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/01/blog-post_14.html

Тук малко шарена с месце


и само сланина

# 537
  • Sofia
  • Мнения: 26 632
Колко реда кори се слагат на лазаня?

# 538
  • София
  • Мнения: 11 749
Колко реда кори се слагат на лазаня?
Зависи от големината на тавичката и от това колко сос си приготвила. Правя я с 4 реда.

# 539
  • София
  • Мнения: 327
Питам дали някой е опитвал вкусните зеленчукови канапенца/кюфтенца в ИКЕА предлагани за  гарнитура към сьомгата? Мисля, че има карфиол, морков, броколи и още нещо , но не знам какво още? Имате ли идея как се приготвят?

Общи условия

Активация на акаунт