Искам да кажа ... (140) през ноември 2017

  • 263 518
  • 5 596
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 096
Нищо не празнуваме без детето, а да отидем някъде без него - абсурд! След години ще ми липсва присъствието й, затова сега гледам да му се наслаждавам. За Нова Година никъде не ходим. Обичам да си стоя вкъщи, но този път ще имаме доста гости и отсега се започна разбор кой какво ще прави и носи.


# 61
  • София
  • Мнения: 17 283
Щерка ми разглежда стар каталог с играчки и се подготвя за Коледа баш в момента Grinning
Ние иначе не особено, баш в коледната ваканция се очертава да се местим, като оставим децата по баби и самите празници малко встрани остават.
А и ми е едно минорно тая учебна година, още не мога съвсем да вляза в ритъм, отделно в работата има неща, които могат да се случат догодина и ще са много неприятни (за нетърпим потенциален шеф иде реч) и не съм в обичайната си пред коледна кондиция.
След малко заминаваме на една кратка ваканция с дребната ученичка, баткото си остава у нас, та дано ми се понаместят чакрите.

# 62
  • Мнения: 15 032
Стискам палци и аз на Рая и за утре. Всичко ще е наред.
Моят мъж е на работа на 01.01, така че опциите за празнуване на Нова година не са много. Но аз и не страдам особено. По-лошото е, че е на работа на 24.12. Което значи, че подаръците трябва да ги пратя по куриер, че няма как с влака, и с детето, и с подаръците.
Лято, на всяко място човек трябва да намери нещо положително, пък ако ще да е по-висока заплата. С тази негативна настройка няма никакъв шанс да ти се случи нещо положително.

# 63
  • Мнения: 10 503
Още ми е рано за коледни украси, нищо че обичам по принцип ги обичам, засега сме с Хелоуинската още.
Иначе си имаме украса и всяка година купуваме по някоя нова играчка, защото така трябвало  Crazy

Титина, честита радост Hug

Коледни подаръци купувам само на сина ми и на сестра ми на детето, е не броя подарък за мъжа ми и дребните неангажиращи коледни подноси със сладки, които дежурно носим като идем някъде по празниците. Идеи обаче още нямам за подаръците за децата и то за моето конкретно, това на сестра ми е  като на Жаки хубавицата. Миналата година й купих обеци, тая година мисля някакъв комплект - тя е голяма кипра, много се радва на дрехи и си слага разни аксесоари, пръстенчета, гривни, въобще голяма е кокона-сладурка Heart Eyes

Този месец имам двама рожденика - мама и мъжът ми. Заобиколена съм със Скорпиони Mr. Green
Чудя се какво да купя на мама newsm78, и за мъжът ми, но за него по-лесно ще измисля нещо.

Лято, опитай се да намериш нещо хубаво в престоя ви там. Хапчета според мен няма да помогнат, но това което трябва да направиш е това което чувстваш - примерно, дразни те, че детето е с 2 години по-малки деца, правиш всичко възможно да го преместиш при връстници. Друго не ти харесва, започваш да се бориш за него - това е начина и не си повтаряй, че нищо хубаво не виждаш там. За година, за две, за 6 месеца ако щеш, така си нареждаш нещата, че ти да се чувстваш ОК там, да усетиш за момента, че това е твоето място. И другото, ако се прибереш в БГ сама с децата, то тук условията също не са в твоя полза - ти ли споделяше за майка ти и свекърва ти, доколкото усещам с резервирана поносимост комуникираш и с двете. Най-добре ти е с мъжа ти и децата ти. Излизай на разходка, измисли нещо Hug

Съни, много добре ми се получи патицата chef

Палци стискам за който трябва Praynig

Лиляна, благодаря за темата Hug

# 64
  • Мнения: 15 032
О, blackcat6, не се и съмнявам Simple Smile

# 65
  • Мнения: 22 433
Пропуснах и аз факта, че ММ може да е на работа на някой от празниците, но на мен не ми пречи. Свикнала съм и не е болка за умиране, че няма да го има едни 24ч.

Харесах си разкошна празнична рецепта за десерт, задължително ще го пробвам тези дни. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 016
Вие за Коледа заговорихте,  но аз след малко съвсем сериозно отивам да се пека на слънце. По бански, до кръста само.
Така се закалявам от малка, това есено слънце е най-благодатно за имунитета и набавя се витамин Д,   не боледувате зимата.

# 67
  • Мнения: 15 032
И на мен не ми е драма, всяка година поне един от празниците го няма, просто организацията е различна, когато е  с нас и когато го няма.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние имаме вече организация за осми декември, после в Търново с колегите, после огромна компания за Коледа, после още по-огромна за Нова година. Само на Коледа ще сме в Ямбол. Дано със свекърва ми всичко е наред. Последният скенер показа, че няма нищо и това е добре, само лека атрофия на мозъка, което е необратимо и си е било така и преди - от възрастта или от тумора и операцията.

# 69
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Лято, предварително се извинявам, че за пореден път ще си позволя да ти "давам акъл", но не мога да се стърпя. Ти изначално си настроена негативно към Прага и въобще пребиваването ви в чужбина и затова не ти се получават нещата. Нямам идея какво е наложило това местене, но ти очевидно не си ОК и това рефлектира върху адаптацията на цялото семейство. Ако пребиваването ви там е временно, със срочен договор на съпруга ти, си мисля, че е по добре ти и децата да се приберете в БГ. Ако идеята е да стоите там по дълго време е добре да помислите сериозно как да си наредите нещата, така че всички да се чувствате добре. Прага е голям град с много чужденци и не може да не успеете да си намерите среда + нормална дет. градина за децата. Потърси някакъв женски клуб за експати за да имаш и ти разнообразие. В Познан имаше, не може да няма в Прага. Организирахме си срещи, кафета, ходехме заедно на спорт, събирахме децата и не се чувствах толкова изолирана. Опитай се също така да понаучиш малко чешки за да ти е по лесна комуникацията с местните. Навсякъде по света хората се радват, ако се опитваш да говориш езика им и са много по благоразположени към теб. Стимулирай децата да общуват с други деца, канете приятелчета/познати на гости и не си позволявай да говориш негативно за страната пред тях, защото те попиват отношението и няма да имат никакъв шанс да се адаптират. Използвайте уикендите, в които не вали да опознавате града и околностите, ходете на театър нищо че не разбирате езика и въобще излезте от вкъщи, защото явно така само се изнервяте взаимно. И се настрои, че нещата ще се случват бавно и не отведнъж, но един път тръгнат ли все по нагоре ще вървят!

# 70
  • София
  • Мнения: 5 960
Ние само за нова година сме се организирали. С децата за първи път от 10 години ще ходим да празнуваме навън. Сега трябва да си мисля тоалета. Хич не си падам по официалности, ама няма как. Ще трябва да се спретна. Резервирахме си само за нас, защото вече ми е омръзнало от претенции. Пробвали сме няколко пъти да ходим тук-там организирано, уж всичко е наред, а пък след време с половин уста се изказва недоволство. Ами не ми се участва в такъв филм вече и затова решихме сами, по-точно само с малките. Големият да се оправя.
За Коледа ще сме си вкъщи пак сами, но този път и с големия. Най-спокойно ми е така!

# 71
  • Мнения: 9 475
Тони, аз съм на мнение, че ако ще взимаме децата по-добре в нас да си седя. Освен това има постоянен наплив някой да го гледа по време на празници и отпуски, а аз изобщо не се дърпам. Та Нова-та година изобщо не се обсъжда с опция "с деца".

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ша,и аз имам един неприбран шезлонг на двора,ама не ми стиска да се опълча гола на припек  Crazy.
Предлагам на младежа какви ли не забвни опции за прекарване на деня,пък той ме резна,че били забавни само според мен  Crossing Arms. Тийнове  Crazy.

# 73
  • Мнения: 39 356
Ша, аз ти завидях за събирането на тен!
С тъга си спомням как лятото почти не пропуснах ден, в който да се пека на терасата.
Искам да се омацам и разкрася, но майка ми има други планове- ще се прави туршия. Почти отметнах една част от зеленчуците, докато чакам децата да се надигнат от леглата си.

# 74
  • Мнения: 10 503
Ша,и аз имам един неприбран шезлонг на двора,ама не ми стиска да се опълча гола на припек  Crazy.
Предлагам на младежа какви ли не забвни опции за прекарване на деня,пък той ме резна,че били забавни само според мен  Crossing Arms. Тийнове  Crazy.

Ха-ха, аз още съм у дома и работя, имам излизане ранния следобед и питах сина ми какво ще прави, пък той ме отразя - "Аз ще си реша, не се съобразявай с мен, планирай си нещата"  Laughing Аз не се съобразявам де, важното е да не включва извозване или прибиране в определен часови диапазон.
Снощи спомена, че са се разбрали да ходят на кино днес, ама като гледам още е по пижама.
Питах го как ще стигне до мола, пък той ми каза - знаеш ли, автобуса спира точно пред Парк Центъра. Знам аз, ама той не знаеше  Laughing Благодари ми, че съм му заредила картата за цялата градска мрежа, защото планирал да ходи след това да си купува някакъв сборник от Славейков. Понякога, макар и рядко се чувствам излишна newsm78

Общи условия

Активация на акаунт