"Сега и Завинаги" Asla Vazgecmem Тема 2

  • 133 752
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 772
Незнам,за мен това е глупост ,защото буквално дадоха и в края на старата серия и в началото на новата ,как взаимно се виждат.Дори Йит и Нур/при вида на Иджлял възкликнаха ,,О боже''и гледаха като застреляни/после не я били ''видяли''.Защо тогава реагираха така?Кого видяха или си помислиха ,че виждат?Бяха видимо много притеснени ,а си отплаваха... ooooh!

# 301
  • Мнения: 13 631
Незнам,за мен това е глупост ,защото буквално дадоха и в края на старата серия и в началото на новата ,как взаимно се виждат.Дори Йит и Нур/при вида на Иджлял възкликнаха ,,О боже''и гледаха като застреляни/после не я били ''видяли''.Защо тогава реагираха така?Кого видяха или си помислиха ,че виждат?Бяха видимо много притеснени ,а си отплаваха... ooooh!

plams12, само да поясня - Нур и Ийт видяха паднала на пристанището жена и затова възкликнаха ,,О боже''. Докато слязат от яхтата и отидат до мястото вече бяха откарали Иджлял в болницата. Само Иджлял видя Нур и Ийт. Двамата изобщо и не подозират, че Иджлял ги е видяла, затова и отплаваха щастливи и доволни, че са заедно.

 А nadibuchi е обяснила останалото:

Цитат
Не, това не е гаф, а трик от страна на авторите на сериала. Защото не само серията по БТВ,  /както знаем сериите по БТВ свършват на невъзможни места- нищо общо с действителните /но и оригиналния епизод свършва точно на това място. За да останат всички в заблуждение...

# 302
  • Мнения: 13 631



Цитат
Може би Еми малко се е умъчнила от поста на Димана за Иджлял.
... Да, в този момент на действието Иджлял не знае нищо за Нур и Ийт, а само вижда и разбира за тяхната греховност, според нея. Според нас, които знаем истината за брака на Нур и Ийт , Иджлял е ужасната отмъстителка и змия. Но спрямо събитията тя още не е.
 ....Но сега тя се бори за съпругът си и аз не мога да я упреквам напълно, защото живее в заблуждение. Но това е само в този етап.

    Ади, wavey прочетох поста ти още сутринта, но сега ми остана време за отговор. Много ми хареса думата "умъчнила", защото описва точно настроението, smile3518  което имах докато четях  разсъжденията на Димана.

    Аз с удоволствие чета всичко, което пишат момичетата в темата и се наслаждавам на различните мнения, защото всички ние споделяме искрено емоциите си от сериала. Лошото при мен е, че приемам героите като завършени характери, изхождайки от всички техни действия и постъпки. Същото направих и с характеристиката на Иджлял.

   Но се улавям и сега, когато пиша, че мисля за Иджлял по същия начин. newsm78 Абстрахирам се от всичко, което предстои и пак не мога да й съчувствам. Наистина Иджлял не знае нищо, но най-голямата й вина е, че излъга "съпруга си". Слушайки съветите на своята майка Иджлял скри от Ийт и всички останали, че си е спомнила всичко. И тогава започна нейната манипулация.

    Възползвайки се от добрината и състраданието на Ийт, тя се опитва да го задържи при себе си с измама, лъжейки го непрекъснато. Иджлял е наясно, че Ийт не я обича, че иска да се разведе с нея. Според мен тя няма моралното право да държи сметка на Ийт. Не мога да приема, че Иджлял обича  Ийт. Да обичаш и да лъжеш любимия си - това са мен са несъвместими неща.

     Но пък за актрисата Шафак Пекдемир съм напълно съгласна с всички. newsm03 Харесвам я и като визия, и като поведение на екрана! love001 Страхотно превъплъщение в образа на Иджлял!

     
Приятно гледане на епизод 2! atwork

     

# 303
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Еми  Hug С течение на времето и аз ще заема твоята позиция по отношение на Иджлял. Просто в момента тя още не е забила отровата си в Ийт  Laughing Laughing Laughing А по повод скриването от него за състоянието и - ето тук се показа нейното недоверие към съпругът и . Тя не изпитва чувства към него ,той е просто като фикс идея за нея ,вкопчила се е в представата си за него като любящ съпруг и добър баща . Предстоящото и поведение ще е породено именно от това . Тя ще се държи като една на пръв поглед силна и коравосърдечна жена ,но вътрешно ще крие падението си ,да остави да бъде заменена от една бавачка. За съжаление ,е дословно подкрепяна от майка си . А това нейното е болестно състояние.
Ейтюл- типичното поведение на родител ,но не трябва да мисли само със сърцето си . Тя най- реално трябва да погледне на ситуацията , а не да хвърля дъщеря си в устата на лъва .

Приятно гледане на епизода довечера  Hug Hug

# 304
  • Мнения: 1 973
Еми  Hug С течение на времето и аз ще заема твоята позиция по отношение на Иджлял. Просто в момента тя още не е забила отровата си в Ийт  Laughing Laughing Laughing А по повод скриването от него за състоянието и - ето тук се показа нейното недоверие към съпругът и . Тя не изпитва чувства към него ,той е просто като фикс идея за нея ,вкопчила се е в представата си за него като любящ съпруг и добър баща . Предстоящото и поведение ще е породено именно от това . Тя ще се държи като една на пръв поглед силна и коравосърдечна жена ,но вътрешно ще крие падението си ,да остави да бъде заменена от една бавачка. За съжаление ,е дословно подкрепяна от майка си . А това нейното е болестно състояние.
Ейтюл- типичното поведение на родител ,но не трябва да мисли само със сърцето си . Тя най- реално трябва да погледне на ситуацията , а не да хвърля дъщеря си в устата на лъва .

Приятно гледане на епизода довечера  Hug Hug


Мими, Hug, Ади Hug, благодаря, че сте ме разбрали! Peace  Peacebouquet bouquet

Емилия Hugмнаго съжалявам, че съм те умъчнила, наистина не съм го искала, просто се опитвах да си обяснявам това поведение на Иджлял във времето на събитията. Нищо друго не съм целяла, най-малко да предизвикам такива чувства. Не Naughty
Просто две жени обичат един мъж, но зависи коя как и колко го обича.
Нур с чистото си сърце се отдава на любовта си и както тя каза е зарязала мечтите си и й се е отдала.
Иджлял с чуството си на собственост обича Ийт  като играчка, като даденост и се старае да го контролира във всяко положение, кара го да я обича и уважава по начин по който тя иска, без да се интересува дали този начин на него му харесва или дали е възможно да я обича по нейното си желание.
Съвсем от душа и сърце  Ийт се влюбва безпаметно в коя? В тази, която е с чисто сърце и която подчини целият си живот на неговия. Нещо удобно за неговото его, но давайки му криле за любов, за спокойствие, за промяна дори, защото сиянието в очите на Нур, което той не може да угаси го привлича неустоимо, което той няма право да угаси, а напротив ще подклажда.
Какво направи той с тези две жени? От това, че той не можеше да бъде с нито една от тях по начина по който те искат ги огорчаваше и с действията си ги караше да бъдат такива каквито се показваха - Нур отстъпчива, любяща, търпяща, отговорна, съпричастна,гневна, караща се, отчаяна и прочее чувства, Иджлял, капризна, скандална,груба, критикуваща, изискваща, натрапчива, безцеремонна и т.н.
Все чувства, които откликват следствие поведението на Ийт спрямо тях.
Въпросът е коя от тях ще победи, защото битката се оформи след яхтата. Самата леля определи това положение и насъска дъщеря си за смазваща война с  Нур.
Докато Нур е сама в тази битка, то Иджлял има голям треньор в лицето на майка си.
Всичко зависи от това, коя каква ценностна система има и какви са и средствата.

Дано сега с този си пост не се случи като с предходният ми.
Не ми се сърдете, старая се да си обясня всички ситуации и "фронтови" линии нали започва битка.Затова споделям, за да си правим дискусия, а не да опровергавам нечие мнение.
Плюс това в този сериал са толкова много пластовете на взаимоотношения, че съм сигурна, че всяка от нас пречупва през своя житейски опит случващото се на екрана.

Атова може би е майката на Амине. Имат голяма прилика

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 19:37 от Dimana-nova1

# 305
  • Мнения: 13 631


Цитат
Емилия, съжалявам, че съм те умъчнила, наистина не съм го искала, просто се опитвах да си обяснявам това поведение на Иджлял във времето на събитията. Нищо друго не съм целяла, най-малко да предизвикам такива чувства. Не
Просто две жени обичат един мъж, но зависи коя как и колко го обича.
Нур с чистото си сърце се отдава на любовта си и както тя каза е зарязала мечтите си и й се е отдала.
Иджлял с чуството си на собственост обича Ийт  като играчка, като даденост и се старае да го контролира във всяко положение, кара го да я обича и уважава по начин по който тя иска, без да се интересува дали този начин на него му харесва или дали е възможно да я обича по нейното си желание.
Съвсем от душа и сърце  Ийт се влюбва безпаметно в коя? В тази, която е с чисто сърце и която подчини целият си живот на неговия. Нещо удобно за неговото его, но давайки му криле за любов, за спокойствие, за промяна дори, защото сиянието в очите на Нур, което той не може да угаси го привлича неустоимо, което той няма право да угаси, а напротив ще подклажда.
Какво направи той с тези две жени? От това, че той не можеше да бъде с нито една от тях по начина по който те искат ги огорчаваше и с действията си ги караше да бъдат такива каквито се показваха - Нур отстъпчива, любяща, търпяща, отговорна, съпричастна,гневна, караща се, отчаяна и прочее чувства, Иджлял, капризна, скандална,груба, критикуваща, изискваща, натрапчива, безцеремонна и т.н.
Все чувства, които откликват следствие поведението на Ийт спрямо тях.
Въпросът е коя от тях ще победи, защото битката се оформи след яхтата. Самата леля определи това положение и насъска дъщеря си за смазваща война с  Нур.
Докато Нур е сама в тази битка, то Иджлял има голям треньор в лицето на майка си.
Всичко зависи от това, коя каква ценностна система има и какви са и средствата.

Дано сега с този си пост не се случи като с предходният ми.
Не ми се сърдете, старая се да си обясня всички ситуации и "фронтови" линии нали започва битка.Затова споделям, за да си правим дискусия, а не да опровергавам нечие мнение.
Плюс това в този сериал са толкова много пластовете на взаимоотношения, че съм сигурна, че всяка от нас пречупва през своя житейски опит случващото се на екрана.
Диманаlove001 нямам какво друго да допълня! Точно, ясно и изчерпателно!  smile3501
Пък и сега съм в добро настроение и очакване на епизод 2. 

За теб и всички момичета, които пишат в темата!

# 306
  • Мнения: 1 973

Скрит текст:
Цитат
Емилия, съжалявам, че съм те умъчнила, наистина не съм го искала, просто се опитвах да си обяснявам това поведение на Иджлял във времето на събитията. Нищо друго не съм целяла, най-малко да предизвикам такива чувства. Не
Просто две жени обичат един мъж, но зависи коя как и колко го обича.
Нур с чистото си сърце се отдава на любовта си и както тя каза е зарязала мечтите си и й се е отдала.
Иджлял с чуството си на собственост обича Ийт  като играчка, като даденост и се старае да го контролира във всяко положение, кара го да я обича и уважава по начин по който тя иска, без да се интересува дали този начин на него му харесва или дали е възможно да я обича по нейното си желание.
Съвсем от душа и сърце  Ийт се влюбва безпаметно в коя? В тази, която е с чисто сърце и която подчини целият си живот на неговия. Нещо удобно за неговото его, но давайки му криле за любов, за спокойствие, за промяна дори, защото сиянието в очите на Нур, което той не може да угаси го привлича неустоимо, което той няма право да угаси, а напротив ще подклажда.
Какво направи той с тези две жени? От това, че той не можеше да бъде с нито една от тях по начина по който те искат ги огорчаваше и с действията си ги караше да бъдат такива каквито се показваха - Нур отстъпчива, любяща, търпяща, отговорна, съпричастна,гневна, караща се, отчаяна и прочее чувства, Иджлял, капризна, скандална,груба, критикуваща, изискваща, натрапчива, безцеремонна и т.н.
Все чувства, които откликват следствие поведението на Ийт спрямо тях.
Въпросът е коя от тях ще победи, защото битката се оформи след яхтата. Самата леля определи това положение и насъска дъщеря си за смазваща война с  Нур.
Докато Нур е сама в тази битка, то Иджлял има голям треньор в лицето на майка си.
Всичко зависи от това, коя каква ценностна система има и какви са и средствата.

Дано сега с този си пост не се случи като с предходният ми.
Не ми се сърдете, старая се да си обясня всички ситуации и "фронтови" линии нали започва битка.Затова споделям, за да си правим дискусия, а не да опровергавам нечие мнение.
Плюс това в този сериал са толкова много пластовете на взаимоотношения, че съм сигурна, че всяка от нас пречупва през своя житейски опит случващото се на екрана.
Диманаlove001 нямам какво друго да допълня! Точно, ясно и изчерпателно!  smile3501
Пък и сега съм в добро настроение и очакване на епизод 2. 

За теб и всички момичета, които пишат в темата!

[/quote]

Емилия hug Kissing Heart Flowers Bouquet

Прекрасна роза от още по-прекрасен кавалер! Мерсииииииииииии!

Пожелавам ви приятно гледане и да дойдете след серията да си хортуваме Peace

# 307
  • Мнения: 13 631

Сезон 2
епизод 2   



- Здравето й не е важно само за нас, но и за самата нея и за Мерт.
- Но ти още се чувстваш зле!
- Скришом слязох от яхтата, като крадец, като провинила се, а вие? Вие се прибрахте прегърнати.
- Какво да направя? Виеше й се свят, гадеше й се, едва стоеше на крака, просто й помогнах, това е.
- За всяко страдание има обяснение, Ийт. Но нито едно обяснение не намалява болката.


(снимката е от друг епизод)

Айтюл - Ще започнем от сина ти Мерт, трябва да го откажем от това момиче. За теб нищо не е трудно, просто потърпи малко. Ще обработим Мерт. Ще изхвърлим змията от сърцето му. А и когато той научи истината сам ще намрази тази жена. Ще видиш!



- Недей, не я пипай...

- Все пак си изкарваш парите с красотата си, не е лесно да си модел!



- Керем Санджактар - царят на козметиката.  Този бояджия ли? Остави го да си играе с четките, колите са за мъже. Той разчита на фамилията си, не знае какво е проблем, какво е бедност, Какво като дойде и си купи кола като не знае какво е да се бориш за нещо. И всичките да купи едва ли ще им се радва така, както аз бих се зарадвал на една. ... Той умее само да купува, но не умее да печели.


- Ще се погрижа за нея.


- Сега никой няма да я хареса и няма да си намери работа, милата тя, но нищо, нали си има съпруг, той си има работа, така че няма проблем. Дай да го целуна.



- Сега нали си грозна, не се надявай напразно. Ако не те харесат, не се стресирай, нищо, че с кариерата ти е свършено.



- Г-жо Нур, свиквай, яхтата е наша, твоя и моя.



- Кой е този човек, просто един производител на козметика.



- Играх си доста дълго на щастливо семейство само, за да не се случи нещо с майката на сина ми. Според теб Иджлял щастлива ли е? Насила  хубост не става. Иджлял не е щастлива, тя изгуби само паметта, но не и разума си. Даже и да не разбира какво е станало, тя разбира, че не я обичам, чувства го, усеща. Убеден съм в това.



# 308
  • Мнения: 22 867
Аааа, и аз се появих тая вечер съвсем навреме - за розата! Simple Smile Момичета, по малките нощни часове ви чета и се радвам, че пишете. bouquet
Emiliya, с теб направо си "преговарям" сериите! bouquet Припомняш ми много хубави моменти. Интересно е и как всеки схваща образите, с различни нюанси. Изобщо съм чукча читатель аз! Simple Smile Peace

Майката на Иджлял е добър пример за това, как пътят към ада е постлан с добри намерения. Само че за кого добри...........не и за Иджлял, собственото ѝ дете. Не разбирам хората, дето правят нещо и твърдят, че е за доброто на някого, а не се интересуват дали наистина на този някого му е добре от "добрините". Дожаля ми за Иджлял, когато видя Нур и Йит на яхтата. И аз останах с впечатлението, че и те я видяха, но явно не е било така, прочетох. Актрисата е чудесна, те всичките им артисти са много добри, аз дори не мога да посоча някой посредствен, поне от тези, които съм гледала. И точно те са една от причините да се загледам в турските сериали. А когато се появи "1000 нощи", направо си казах:"е, няма ли какво да дават, та турски сериали". Не го гледах, докато случайно, при прехвърляне на канали, не попаднах на една от сериите. Така ме грабна играта на Халит Ергенч и на останалите, че коренно ми промениха мнението за турските сериали, та и ме направиха фенка. Crazy
Сега се чудя тоя Керем и той ли ще излезе гад? Откъде познава Нур или просто му прилича на жената от снимката и изобщо има ли някаква връзка с Нур? newsm78

# 309
  • Мнения: 1 973
Толкова красота се губи от тъпия превод на сериите, че вече не издържам.
Тези серии съм ги гледала доста пъти, щото едва ли не ги знам наизуст Joy Joy Joyта ми се иска да ви цитирам няколко диалогаот руския превод, който е доста дословен и подробен.

Когато Нур се скри в спалнята на яхтата и Ийт се върна при нея, за да излезе й каза нещо много точно:
"Аз съм разстроен. Не бях искал тази нощ така да завърши"
Той го каза с много притаен глас, говорещ за дълбоко разочарование от прекъсването на щастието ми.
Тогава усетих колко много го заболя за тях двамата и най-вече за Нур.

После при нараняването на Нур от пръстена на Иджлял на другият ден, когато Ийт покани Нур отново на яхтата. Той първо се майтапеше, че с този белег на лицето ще й се прекрати кариерата и после каза следното:
"Аз съм приготвил вечеря на яхтата за тебе, за морална подкрепа"

След това каза, че яхтата е тяхна - негова и нейна.

Емилия е написла всичко от българския превод, за който безкрайно съм й благодарна, защото ни отбелязва  хубавите Нурско-Ийтски моменти. Тъй като българският превод е доста сух, това което си спомням, че е било по-различно и отворих оригиналните серии, та уточних. Надявам се да не е неприятно.

Еми
, много хубави моменти си избрала да ни публикуваш , а  някои от тях са лека подсказка за бъдещи събития. bouquet bouquet

# 310
  • Мнения: 13 631


Наздраве!

labrex, newsm51 добре дошла!

    Удари ме направо в десятката! rotfImao Тази вечер исках да разкостя Айтюл, а ти си започнала с нея! smile3501

Цитат
Майката на Иджлял е добър пример за това, как пътят към ада е постлан с добри намерения. Само че за кого добри...........не и за Иджлял, собственото ѝ дете. Не разбирам хората, дето правят нещо и твърдят, че е за доброто на някого, а не се интересуват дали наистина на този някого му е добре от "добрините".

    Майка и дъщеря – лика прилика.
    „Ще започнем от сина ти Мерт, трябва да го откажем от това момиче. За теб нищо не е трудно, просто потърпи малко. Ще обработим Мерт. Ще изхвърлим змията от сърцето му. А и когато той научи истината сам ще намрази тази жена. Ще видиш!“

    Как е възможно една майка и баба на Мерт,  да си позволи да руши крехката психика на едно дете, да го манипулира,  да го принася в жертва, за да мъсти. Умът ми не го побира. И Айтюл и Иджлял са заслепени от ненавист.  В желанието си да накажат Нур не се замислят за нищо. Не се спират пред нищо. smile3514

    А Нур мисли за здравето и живота на Иджлял, у нея няма и капчица злоба към бившата съпруга. Поставя нейното здраве на първо място, готова е да продължи да страда, но да види, че Иджлял е добре.

 А постъпката на Иджлял  ще я оставя - поне за сега. Уморих се да я  ненавиждам! smile3506

# 311
  • Мнения: 13 631
Димана, newsm51 аз също се уморих да се ядосвам на тъпия превод и на актьора, който дублира гласа на Толга. Но намерих решение, гледам на български, след това си пускам сериите на руски, за да се наслаждавам максимално и на репликите, и на чувствения глас на Толгахан, който допълва образа на героя.  

   Пиша диалога така, защото по-голяма част от момичетата не са гледали сериите в оригинал или с руски субтитри. Гледам да цитирам дословно. А това, което ти си написала  наистина допълва образа на героя и внася яснота.  

   Благодаря за уточнението!

Цитат
Сега се чудя тоя Керем и той ли ще излезе гад? Откъде познава Нур или просто му прилича на жената от снимката и изобщо има ли някаква връзка с Нур?

   labrex, за Керем няма да ти кажем нищо, защото няма да ти е интересно! newsm47 Но гледай, има много изненади и обрати!

  Мими, newsm51 извинявай, пропуснах да те поздравя, но прочетох поста ти.  newsm10

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 21:55 от Emiliya

# 312
  • Мнения: 1 973
Димана, newsm51 аз също се уморих да се ядосвам на тъпия превод и на актьора, който дублира гласа на Толга. Но намерих решение, гледам на български, след това си пускам сериите на руски, за да се наслаждавам максимално и на репликите, и на чувствения глас на Толгахан, който допълва образа на героя.  

   Пиша диалога така, защото по-голяма част от момичетата не са гледали сериите в оригинал или с руски субтитри. Гледам да цитирам дословно. А това, което ти си написала  наистина допълва образа на героя и внася яснота.  

   Благодаря за уточнението!

Цитат
Сега се чудя тоя Керем и той ли ще излезе гад? Откъде познава Нур или просто му прилича на жената от снимката и изобщо има ли някаква връзка с Нур?

   labrex, за Керем няма да ти кажем нищо, защото няма да ти е интересно! newsm47 Но гледай, има много изненади и обрати!

   Мими, newsm51 извинявай, пропуснах да те поздравя, но прочетох поста ти.  newsm10


Еми, още по-гадно ще бъде, защото чух гласа на този, който ще дублира Керем, а това е същият, който дублира Ийт. Как ще стане, не знам.
И аз като теб си пускам след българското излъчване оригиналът, за да се насладя на интонацията на гласовете при предаване на съответна емоция.  Peace bouquet
Много беше сладко говоренето на Нур и Ийт, когато той я целуваше по раненото лице. Това няма как дубльор да го пресъздаде. Толга и Амине го направиха прекрасно, което оформи и цялата сцена.

# 313
  • Мнения: 13 631

Цитат
Много беше сладко говоренето на Нур и Ийт, когато той я целуваше по раненото лице. Това няма как дубльор да го пресъздаде. Толга и Амине го направиха прекрасно, което оформи и цялата сцена.

Димана, много си я обичам тази сцена! Ще пусна пак колажа! Съжалявам, че не мога да пусна и гласовете на Толга и Амине! Невероятно изпълнение! Сега се сетих и за озвучаването, изглежда никой не може да ни пусне поне някоя от песните в оригинал или просто нямат време момичетата!
   Аз в момента гледам епизод 4 на български, но не обърнах внимание на Керем. Нямам идея каква каша ще се получи ако един и същи актьор дублира и Ийт и Керем. Съвсем ще ни развалят хубавия сериал.

# 314
  • Мнения: 1 056
Цитат
Подкрепям мнението ти. Снощи разбрахме ,че Ейтюл отново е излъгала дъщеря си .В момента Иджлял тълкува поведението на Ийт като проста забежка ,породена от дългото и отсъствие от семейното ложе. Тя ще пръска отровата си предимно към Нур като любовницата . Тя никога не търси вината в себе си ,за съжаление
А защо да търси вината в себе си Иджлял? Тя е такава, каквато е, Ийт също. Наясно е била, че той не я обича. Той също, но въпреки това са сключили брак, който ги е устройвал в някаква степен до нощта на катастрофата. Нормално е тя да се надява, че би могла да възстанови отношенията си с него. И да мисли за Нур като за любовница на мъжа й също е нормално. Кой може да каже ако Иджлял не беше в кома дали Ийт щеше да обърне такова внимание на Нур  и дали тя щеше да се влюби в женен мъж? Ами едва ли щеше да стане. Ако той беше успял да се разведе с нея нормално, не знам.Според мен Иджлял си е права на този етап, още повече, че не знае всички факти. Не съм гледала напред и ще спра с коментарите за това. Виждам, че част от пишещите се ръководят от развитието на образите до края, т.е. изпреварват събитията в сериала.
По отношение на дублажа бях чела в друга тема мнение на жена, занимаваща се с преводи. Преводът трябва да е така направен, че да може репликите да се произнасят на български за времето, за което се произнасят  на турски. Вероятно това води до разлика в превода със субтитри.

Общи условия

Активация на акаунт