Сватба 2018 година - Варна

  • 97 150
  • 706
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 538
И аз 2 питки ги вижда. Една за захранването и една за разчупване над главите ни. На кумовете ще им танцуват с кошници с изненади.
А някой може ли да каже кой захранва младоженците? На места среащм тъщата, на други свекървата. Ако следваме пътя на логиката би трябвало да е свекито, като знак, че приема снахата в дома си (нали едно време младото семейство е отивало да живее при родителите на мъжа). А моята баба казва, че си има отделен ритуал когато невестата отиде в дома на младоженеца и там я посрещала свекървата с питка.

# 406
  • Мнения: 1 196
Ами аз на всички сватби, на които съм присъствала все свекървата захранва, освен ако няма други обстоятелства, които да налагат това да се направи от друг човек. Но в крайна сметка, аз все казвам, че традициите не са това, което бяха и всеки може да си ги адаптира спрямо своите разбирания и желания. В крайна сметка сватбата е ваша, както кажете- така ще се случат нещата.
А аз с оглед на факта, че питата за захранване и разчупване ще е една и съща, не знам защо ми е трета?

# 407
  • Мнения: 538
Моята бъдеща свекърва каза "всяка майка да си захранва детето". Тя просто се притеснява да я гледат 100 души, но може да го измислим моята майка да захранва приятеля ми, а неговата мен (в знак на приветствие в семейството).

# 408
  • Мнения: 993
При нас майка ми ни захранва с питка и сол (кумовете също), а свекървата - с питка и мед.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ще имате ли шаферки? Може ли да ми препоръчате място/сайт, от където да им купя гривни/бутониери за ръцете? Не съм изисквала от тях да се обличат еднакво или в конкретен цвят, ако някоя иска да е в розово или синьо-

Аз имам 6 шаферки и им поръчах гривнички, също бутониери за кумове, родители и младоженец на Цветна сватба. Това момиче ми направи кутията и албумчето за пожелания и съм доволна. Има много снимки, ако искаш ги разгледай - изработва ги и в цветове по поръчка.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 563
При нас свекървата ни захрани, баща ми отвори бутилката шампанско.
Ние имахме само 1 погача - за захранване и разчупване. За надиграването имахме кошница с изненади за кума и малка торта за кумата (подобна на сватбената торта).

# 411
  • Варна
  • Мнения: 77
Да, обикновено го прави свекървата, но нас ще ни захранва майка ми, тъй като неговата майка почина преди две години. Sad Щом в Катедралата не искат питка, няма смисъл да се бавим с освещаване.
Не помня коя го беше написала, трудно ми е сега да цитирам, но за Хоризонт цветята са доста скъпи при тяхната флористка. До скоро, имаше друга жена, флористката отскоро пое цялата агенция, та тук намазах, защото бях капарирала Хоризонт още при старата и цветята ми не са от тях. Но дори да се колебаеш между тяхната агенция и друга, която е по-евтина, ако имаш 100 госта, средно 10-12 маси, приблизително 300лв., наем за градина - 200лв., то стават 500лв., горе-долу колкото разликата между цените на двете агенции за цялата украса, така че ние си предпочетохме тяхната. Разбира се, винаги можеш да избереш и правоъгълните маси и да платиш само за градина, но според мен с кръгли е по-изискано.

# 412
  • Мнения: 71
При нас питките бяха две, с които ни захранваха и после разчупвахме. В Катедралата питка не са ни искали, само вино. Ние обаче нямахме танци с питки и пилета, така че ако имате този ритуал, трябва да са 3. Simple Smile

може ли да ми кажеш как да се свържа с някой от катедралата? Как се урежда църковния брак?

# 413
  • Мнения: 993
може ли да ми кажеш как да се свържа с някой от катедралата? Как се урежда църковния брак?
Ами при нас дядо ми отиде на място, запази датата и плати ритуала (210 лв мисля, че беше). Дават списък какво е необходимо - не е нищо особено - просто да са източноправославни младоженците и кумовете, кръщелните им свидетелства, удостоверение за сключен граждански брак, вино и халки. Мисля, че това беше всичко. Simple Smile Нашият ритуал беше разкошен, изключително доволни сме и двамата, свещениците не ни претупаха като поредните младоженци, имаше и прекрасен мъжки хор.

Ако не живеете във Варна, помолете някой ваш близък да отиде на място.

# 414
  • Мнения: 137
Здравейте момичета, ние планираме сватба за 1.6.2019. Някой може ли да избера мнение за сватбена агенция 🎈Нещо Синьо?

# 415
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Виждала съм какво правят, много са добри. Имаше е една булка във фб, която е много доволна.

# 416
  • Мнения: 993
Миналата година бях изпратила запитване до "Нещо синьо" и ми изпратиха ценова листа - беше прилична. И наистина правят красиви неща.

# 417
  • Мнения: 1 196
210лв е ритуала в Катедралата, да. Аз отидох на място, за да ни запазя час, платих и, както са ти казали вече дават списък с необходимото, но то си е за всяка една църква. Радвам се да чуя, че е бил хубав ритуала там, тъй като аз имах леки аспирации, но годеника ми много искаше да сме там. Притесняваше ме факта, че самата Катедрала в моите очи е по- скоро като музей, основна забележителност в града е и туристическа спирка за много от посетителите във Варна, но се надявам да стане хубав ритуал наистина.
Иначе за Хоризонт вече ми е пратила оферта Юлиана и по- късно ще я разгледам. Но аз кръглите маси ги предпочитам не само от естетическа гледна точка, смятам, че са по- удобни и за самите гости.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Кръглите маси са по красиви, но част от гостите /в някои ресторанти/ са  с гръб към булчинската маса и дансинга и често са принудени да стават и гледат танците и игрите. Така е било на последната сватба в Арена мар например.

# 419
  • Мнения: 1 196
Те и правоъгълните не дават гаранция за по- добро разположение и пълна видимост, винаги има някой, който ще трябва да се поизвърти или да стане от мястото си, за да види по- добре. Не е приятно, но няма как. На Арена Мар, по- голямата предпоставка за липса на видимост са многото и големи колони в залата им, аз за това се отказах от нея.

Общи условия

Активация на акаунт