Сватба 2018 година - Варна

  • 97 118
  • 706
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 563
Аз няма да му подарямам нищо, но мисля да сложа плик в сакото му (или някой да му го даде когато се облича в деня на сватбата) на който ще пише "Обичам те защото... " и ще изброя поне 10 неща заради които съм щастлива, че точно той е човекът до мен Simple Smile знам, че така със сигурност ще го развълнувам и зарадвам Simple Smile

# 271
  • Мнения: 1
Здравейте ! Ние сме за септември, избрахме си хотел " Елена". Ще имаме изнесен ритуал в английския двор, като ще дойде жена от Вълчи дол. Всичко ще е истинско, на самия ден. Църковен брак засега няма да правим. Имаме си засега сватбена агенция и диджей. За фото и видео все още се колебая, някой има ли мнение за Александър Велчев и Благовеста Филипова ? А за другите неща все още не съм мислила, покани мисля да се занимавам края на този месец Simple Smile

Здравей, може ли да ми обясниш малко повече за ритуала от Вълчи Дол. Директно с общината ли се свърза и необходимо ли е да се ходи до там за документите. И ако сметнеш още някаква друга информация за полезна относно това. Благодаря предварително.

# 272
  • Мнения: 2 721
И нашата мина, чувството е неописуемо. Особено момента в ритуалната зала. ❤
Успех момичета !! 😊

# 273
  • Варна
  • Мнения: 563
И нашата мина, чувството е неописуемо. Особено момента в ритуалната зала. ❤
Успех момичета !! 😊

Ох аз каквато съм, имам чувството че през целия ден ще плача на всичките там ритуали Simple Smile Simple Smile

# 274
  • Мнения: 2 721
Дни преди това казах на ММ , че поне в този ден ще се сдържам, че съм много емоционална и ми е трудно да скрия емоцията. И в момента в който чух музиката... рееев 🤣, но пък снимките са супер, не личи , че плача Simple Smile) . Толкова са хубави думите ,които ще чуете, неописуема емоция!!

# 275
  • Мнения: 8
Аз също пуснах сълзи... имахме сватба на 6.май в пределите на община Бургас и Изнесения ни ритуал беше уникален - препоръчвам с 2 ръце - Мария Шопова - ритуална зала Несебър - прекрасен човек с прекрасна интонация и съвършенен ритуал.
Във Варна - сватбата беше на 13.май в Арена Мар - обърнахме се за изнесен ритуал към агенция - сватбена агенция Мерида - 100лв - без озвучаване - справи се прекрасно. Въпреки, че първото "Да" беше най-трогателното.

Не планувайте нищо - отпуснете се и се насладете на всеки миг.
Сълзи ще има, и усмивки, и горчиво и танци...

Успех на всички!

# 276
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен, варненски булчета! Simple Smile
Нашата сватба ще е на 6 май - Гергьовден. Вече знам, че на нашия ден ще има още поне 4 сватби (поне до преди два месеца бяха толкова), та поради тази причина се наложи да действаме бързо с организацията и резервацията на ресторант и специалисти.

Ще бъдем с изнесен ритуал в двора на Ритуалната зала. Simple Smile След това в Катедралата, а купонът ще бъде в балната зала на Swissbelhotel Dimyat.

Все още нямам рокля. Не съм запазвала часове за грим и прическа, но се успокоявам от мисълта, че има достатъчно много гримьори и фризьори във Варна. Grinning

Здравейте!

Каква е цената за църковен брак в Катедралата?
Има ли разлика в цената от това дали е в ден на официален празник, както е при Вас или в обикновен ден през уикенда?

# 277
  • Мнения: 1 196
Desynka нашата сватба ще е в неделя и цената беше 210 лева, това ти включва ритуала, хор и таксите за фото и видео. Не мисля, че има разлика в цените в различните дни. Имам приятели, които ще се венчаят в Св. Петка на "Малка Богородица" и цената си е все същата- 180 лв.

# 278
  • Мнения: 109
От къде си поръчахте сватбените торти? Simple Smile

# 279
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Моята торта е от Cherry by Merry. Бяла, с малини, маскарпоне и украса от живи цвет. Купих си и топер:

# 280
  • Мнения: 8
Моята е от сладкарница Маргарита
Имат уникален вкус, поне от 12 години купуваме торти от там.
Реших да се доверя отново на тях за сватбената, гостите бях изключително доволни.

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 20:14 от merlin_ka

# 281
  • Мнения: 1 196
Привет, дами!
Искам да попитам онези от вас, които ще имате или сте имали фонданова и декорирана торта на сватбата си, как точно стояха нещата с въпросната такава? Изцяло ядлива ли беше или е била с етаж за разрязване, а останалото бутафорна основа? Тъй като, момичето, от което искаме да поръчаме торта по принцип процедира така, прави се бутафорна торта с блат за разрязване, тъй като позволява повече възможности за декорация, а самата ядлива торта се поръчва от сладкарница, която може да издаде сертифицирани продукти, или пак от нея ако от ресторанта са съгласни. Явно никаква представа нямам как стоят нещата, и от ресторанта не ми бяха повдигали въпроса с тортата и изискванията, които имат. Ще трябва да се свържа явно с тях да ги попитам.

# 282
  • Мнения: 109
Привет, дами!
Искам да попитам онези от вас, които ще имате или сте имали фонданова и декорирана торта на сватбата си, как точно стояха нещата с въпросната такава? Изцяло ядлива ли беше или е била с етаж за разрязване, а останалото бутафорна основа? Тъй като, момичето, от което искаме да поръчаме торта по принцип процедира така, прави се бутафорна торта с блат за разрязване, тъй като позволява повече възможности за декорация, а самата ядлива торта се поръчва от сладкарница, която може да издаде сертифицирани продукти, или пак от нея ако от ресторанта са съгласни. Явно никаква представа нямам как стоят нещата, и от ресторанта не ми бяха повдигали въпроса с тортата и изискванията, които имат. Ще трябва да се свържа явно с тях да ги попитам.
Здравей,
май с теб сме говорили с една и съща дама, понеже аз получих сходен коментар на моето запитване. Все пак това, което разбрах е следното - тези бутафорни торти се правят само с 1 етаж, който става за ядене  (този който разрязват младоженците), като останалите етажи са от стиропор. Тъй като реномираните ресторанти изискват при внасяне на тортата да се представи сертификат, то тази дама ми предложи да си поръчам 2 торти от сладкарница издаваща сертификати. Едната торта  (за разрязване пред гостите) ще я украси в самия ересторант така, че да допълни предварително подготвения от нея дизайн от стиропор, а другата по-голямата торта ще се сервира вече нарязана на самите гости.

# 283
  • Мнения: 538
а какъв е проблема тази сладкарка с бутафорната торта да издаде сертификат? По принцип всеки, който продава храна трябва да издава сертификати.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 1 885
По принцип до 60 парчета се правят торти, за по-големи сватби се поръчват неукрасени допълнителни торти. Но да първи път чувам за изкуствени. Аз не бих приела.

Общи условия

Активация на акаунт