Сватба 2018 година - Варна

  • 97 134
  • 706
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 538
миналата година бях на сватба, където тортата беше на 3 етажа от сладкарница Л'амор. Аз бях питала на 2-3 места из града и ми казаха, че тортата на етажи е за до 90-100 души, а ако има повече гости се правят допълнителни отделни торти.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 898
Привет,
Включвам се в темата малко преди сватбата. На 01.07 ще бъде. Чета от създаването на темата, но не ми се включваше, докато не си раздам поканите, че сватбата никой не я очакваше и да не ни разконспирират. Заедно сме от 15 години и имаме 2 деца. Бяха ни отписали вече за такова събитие. Simple Smile
Ние поръчахме "гола" торта от Парми. Обясниха ми, че ще бъде на 3 етажа до около 50 парчета. Можело и повече, но нямало да иглежда добре и щяла да бъде малко груба. Остатъкът ще е отделно.

Миналите по реда си булки, защо не качите по 2-3 снимки, да крадем идеи. Wink

За протокола: нашата сватба ще е уж малка - 70 човека.
Място: Forest Food House
Рокля: Anabel Bridal
Костюм: Andrews

Ходих на пробен грим. Егати веждите ми нарисуваха. Модерно било. Тц, мерси! Казах, че искам да изглеждам добре на живо и отблизо, не само по снимките. Да помрънкам малко. Simple Smile

# 287
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Това с веждите и на мен не ми харесва Simple Smile Дегустирахте ли тортата? В сладкарницата ми харесват на Парми, но на един юбилей никак не ми хареса - суха,  с малко крем и много фондан.
Къде има рокли на Анабел Брайдъл?

# 288
  • Мнения: 1 196
Ние нашата торта май ще я поръчаме от Л'аморе, в крайна сметка, защото идеята с бутафорната торта не ни допада особено. Иначе миналата година, когато бяхме кумуве, момичето ни направи страхотни, много красиви и вкусни меденки и мъфини, така че може да я ползваме пак за това, за кетъринга. Мислех и Чери-Мери, но правят само голи торти, а нашата по всяка вероятност ще е с фондан, тъй като дава повече възможности за декорация.
Това с веждите и за мен е много притеснителна тенденция, а гримьорката, при която ще бъде особено обича подчертаните вежди Laughing Но аз като цяло имам добра плътност и гъстота, та възнамерявам да кажа изрично, че не желая допълнително подчертаване, освен ако не е някакъв прозрачен гел. Много ми се иска максимално естествен вид на лицето, но с професионалните продукти е трудно, мен най- много ме дразни този пудрен филм, който се получава върху кожата и лицето на живо и на дневна светлина изглежда едно прашливо и напродуктчено.

# 289
  • Мнения: 266
И моята рокля е от Anabel Bridal  Simple Smile)) Уникални са нещата там!!! Ще се радвам да качиш снимка след сватбата Simple Smile Нашата е чак септември хахах Казвам го, все едно има мега много време, а то ей сега ще минe Grinning

# 290
  • Варна
  • Мнения: 898
Пробвахме тортата, два пъти даже. 😊 Надявам се и на сватбата да е същата.

Наистина са уникални там роклите. Някак различни. Аз само не успях цвета да докарам. Три пъти си смених желанието. За 4 път ме досрамя. Онзи ден ходих на първа проба и пак не е каквото си представям. Имах се за малко по-решителен човек, но до тук друго показвам. 😁

Някой да си е поръчал халки за лява ръка? Реших, че символиката за "ръката на любовта" повече ми допада. И се оказа, че десният ми безименен пръст е с 3 номера по-голям. На ММ с два. Stuck Out Tongue Winking Eye Сега и по-евтино ще ни излезе. 😁

# 291
  • Мнения: 538

Някой да си е поръчал халки за лява ръка? Реших, че символиката за "ръката на любовта" повече ми допада. И се оказа, че десният ми безименен пръст е с 3 номера по-голям. На ММ с два. Stuck Out Tongue Winking Eye Сега и по-евтино ще ни излезе. 😁

При мен е така с лявата... сега като си прехвърля годежния там трябва да го смаля поне с 1-2 размера, за да не го загубя

# 292
  • Мнения: 1 196
Аз си нося годежния на лявата. И на дясната ми става, но ми е точно по пръста, а на лявата се движи свободно. Явно на всички са ни по- дебели пръстите там Laughing Халката си също бих искала да сия  нося на лявата ръка, и на мен символиката ми допада повече, но най- основната причина е, че не търпя никакви бижута на дясната си ръка гривни, пръстени, всичко ми дразни. На лявата не ги усещам изобщо, много по- добре се чувствам. Да видим и мъжа, какво ще каже, че той си пада малко по- традиционалист. А в РЗ или църквата имат ли претенции за това на коя ръка ще си поставите халките?
Аз рокля ще гледам на първо време в Брайдъл хаус и Ла Споса. Тези Анабел, не бях ги чувала, но сега ме заинтригувахте, та ще погледна и тях. Иначе сватбата ни е септември, аз изобщо нито съм рзглеждала, нито съм мерила рокля все още, на което всички се изумяват. Мисля, че имам предостатъчно време, дори и да се наложи някаква корекция.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Някой питаше за оркетър за извеждане на булката. Намерих във Фейсбук един: "За извеждане/ вземане на булка може да се доверите на момчетата от оркестър "Табиет" - гр. Варна. Ние гарантираме, че настроението ще е повече от прекрасно. Телефон за връзка: 0893740753."

# 294
  • Мнения: 993
В България има поверие, че само вдовиците носели халката на лявата ръка, в други страни пък това е ръката на любовта, защото се вярва, че през безименния пръст минава вената към сърцето. Да се чудиш кое и защо... Grinning Аз все пак си нося халката на дясната ръка и преместих годежния на лявата, но сега като е топло, пръстите ми брутално се подуват, затова внимавайте в кой точно сезон ви е сватбата. Да не стане да ви вземат мерките на издути пръсти, а после есента и зимата да са ви широки.. Simple Smile

Иначе моята рокля си я взех от Сватбения център, както и булото. Винаги гледайте да са от едно място, за да няма разминаване в нюансите на бялото. Simple Smile

# 295
  • Мнения: 109
така и така съм започнала да пиша, вече официално мога да ви се похваля, че имаме дата с ММ и тя е 01.12.2018 Simple Smile
ресторант: Рослин (Димят)
засега имаме фото, dj, ритуални чаши, костюм за половинката (от Крис) и рокля за ресторанта (за мен Simple Smile )
сега правим дегустации на торти и е доста трудно да си харесаме, понеже искаме хем гола, хем само 1 торта да е, а сме 70 човека, ама и хем плодове да има в тортата и тн...та още избираме Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 11:40 от Jodyy

# 296
  • Мнения: 583
така и така съм започнала да пиша, вече официално мога да ви се похваля, че имаме дата с ММ и тя е 01.12.2018 Simple Smile
ресторант: Рослин (Димят)
засега имаме фото, dj, ритуални чаши, костюм за половинката (от Крис) и рокля за ресторанта (за мен Simple Smile )
сега правим дегустации на торти и е доста трудно да си харесаме, понеже искаме хем гола, хем само 1 торта да е, а сме 70 човека, ама и хем плодове да има в торатат и тн...та още избираме Simple Smile

Честито за прекрасния избор на ресторант Wink Ние също сме в Димят и също много искахме тази дата, защото ни е много специална, но по разни причини се наложи да се откажем от нея и сватбата ни остана за началото на 2019 Simple Smile) Пожелавам ви приказна сватба и ще се радвам ако после споделите отзиви Simple Smile)

# 297
  • Варна
  • Мнения: 898
Lys Bleu, другата седмица ще ходя да плащам в РЗ и смятам да ги попитам за халките и претенциите, да се уточним, да няма кисели физиономии по време на ритуала. Като знам по институциите как обичат да излизат от рамките си. И за децата си искам да ги предупредя, че се движим 4-мата в комплект от начало до край. Не искам да им казват да се отместят настрани при бабите, например.
За роклите - твърде вероятно е след Ла Споса другите рокли да ти простеят. Поне при мен така беше. 

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 885
За роклите - твърде вероятно е след Ла Споса другите рокли да ти простеят. Поне при мен така беше. 

Цените и обслужването как са в Ла Споса?

# 299
  • Варна
  • Мнения: 898
Роклите, които аз харесах бяха по 3-4000 лв. Обслужването - нямам забележки. Всичко беше ОК.

Общи условия

Активация на акаунт