Рожден ден вкъщи

  • 9 360
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 907
      Аз съм правила викторина за деца
Изрязвам червени и сини кръгчета за двата "тура".
В първия кръг се задават въпроси на всички , някакви лесни и забавни.

Например- Поздравете рожденичката на възможно най-много различни езици/ ако децата са учили езици/ След това- описание на някакъв герой- да се разпознае от децата ."Тя е умна, обича загадки , живее в страната на чудесата"Алиса. Или  То е добро, но палаво момче, обича да послъгва , но за наказание носът му пораства.Пинокио

После енциклопедични- децата знаят разни неща- коя е най-малката птичка, коя е най-дългата река, къде живеят пингвините и т.н.
Който събере най-много точки- първи и втори- стават капитани на отборите, като капитанът си подбира екип.Може някаква лента "Капитан" или др. отличителен знак. След това  играят отборно- могат да събират малки пъзели, да рисуват обща картина на големи картони с тема "Рожден ден" .
Отборът победител гласува анонимно- с единия цвят кръгчета за най-голям принос в отборното класиране и което дете победи има право да запали свещичките на тортата или да си направи първо снимка с рожденичката- такива неща.Ако можеш да ангажираш каката за водещ, ще е още по-весело за децата.

# 16
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 047
Моята дъщеря скоро ходи на рд на едно дете, което ставаше на  7 год и беше точмо домашно парти. Нз с какво са ги забавлявали през цялото време (ме бях там), но ми пратиха снимки като са разбили една пинята и мн мн са се забавлвали. Мисля, че и за 9 годишни ще е забава, но доста се чисти после, че тази точно, освен с лакомства, беше пълна и с комфети...

# 17
  • Мнения: X
На тази възраст майка ми и баща ми не са и мислели да ни "занимават" с нещо. Канехме си приятелите, изнасяхме се в детската и сами си играехме. Майка ми само ни носеше ядене. Grin

# 18
  • Мнения: 4 304
Дъщеря ми също е на 9,тя е през януари,но вече готвим темата и идеите за РД.Ние имаме опит само с клубчета.Винаги е с някаква тема и цялото парти се развива около нея.
Дъщеря ми е била на два РД дни,мисля,в къщите на децата.Много и хареса диско партито в едната.На РД ден децата обикновено трудно стоят на едно място,превъзбудени са,енергията им е по-добре да се канализира по някакъв начин.Мисля,че с една дисколампа-eй такава имаме и в къщи и си правим семейна дискотека/https://www.wantohave.nl/led-discolamp-e27?gclid=Cj0KCQjwyvXPBRD … AxmkaAko0EALw_wcB,малко повече блясък и "брокат",диско дрескод за децата,любима музика и няколко музикални игри/напр"музикални статуи":музиката върви и спира в един момент и децата заемат неподвижна поза и други може да потърсиш https://www.activityvillage.co.uk/musical-statues/ ще минат два часа.Храната,поне при нашите партита са последното,което децата търсят.Тортата е важна Laughingи то само до духането на свещичките

Последна редакция: сб, 04 ное 2017, 21:23 от red soul

# 19
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Много интересна тема😊макар, че сме малки още и първоначално мислим да празнува в детски център и като стане поне на 6-7г, вкъщи. При нас винаги РД са с някакви занимания в зависимост от интересите на децата. Мои приятелки са правили: правите мъфини 40-50 примерно, разделяте децата на два/ три отбора и започват да ги декорират. Може и с някаква друга храна.
Пак на групи и да направят рокля/някакъв костюм от тоалетна/кухненска хартия.
Скривате неща за хапване или малки подаръци правите им карти и да ги намерят.
На наша позната, последно на остров беше рождения ден-излезна им буквално безплатен😊. Бяха скрили храната, напитките и тортата. Децата бяха на 11 и 12г около 20 деца, момчета и момичета. Децата пътуваха с лодка до островчето, там ги чакаха още от родителите с три карти, всяка група трябваше да намери нещо(не са търсили едно и също) забавно им беше.
Зависи от интересите на децата, ще се радвам да споделите какво сте измислили😊

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Здравей,моето предложение е че децата може да се забавляват с някоя игра като.например
 Рожденничката може да направи игра със забавни въпроси нещо като риск печели , риск губи колело на късмета ,а наградите да са някакви изненадки или малки подаръчета. Да има карти със някакви предизвикателатва и отново нагрди.
успех Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 937
Много хубави идеи ми дадохте! Много благодаря!  bouquet

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
2 РД извън клуб сме правили до сега, дъщеря ми е на 9г.
Единият беше в къщи със 7 деца (момичета) - бях приготвила тесто за пица, предварително нарязани продукти за отгоре. Всяка си направи своя пица, маркирахме ги с флагчета с имената. Докато пиците се пекат търсиха съкровище по карта (картата на парчета, до всяко парче се стига след решаване на загадка). Самото съкровище беше кутия от Джъмбо с формата на ковчеже, в което сложих шоколадови пари. После имаше дискотека -те си избираха музиката, след това разхвърляха цялата къща, ядоха и кой от къде е Simple Smile Особено бяха горди, че са си правили пиците сами - явно майките им не позволяваха такива плесканици у тях. Даже някои не си я изядоха, а си я взеха да я показват Simple Smile Синът ми, който е почти 3 години по-голям рече, че и той искал такъв РД Simple Smile
Вторият беше спортен РД в клуб, в който имат занимания и за деца. Тренировка скачане на батути (включиха се и няколко майки), съчетана с въргаляне с топки, малко хореография с танци по идея на треньорката (пак бяха само момичета). После почерпка, торта и свободно тичане в съседното заведение.

# 23
  • Мнения: 11 747
jul, малки пици ли бяха? Как ги изпече едновременно 8-9 пици? Или една след друга? Или бяха много мънички и се събраха в голяма тава?

# 24
  • Мнения: 8 937
Чудесни идеи! Много ми харесаха всичките!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
pina, дадох им по едно топче тесто, от което станаха пици с диаметър голяма човешка ръка (не че ги докараха точно кръгли Satisfied). Бях ги изчислила 8 пици, които пекох на 2 пъти по 4 в голямата тава на фурната върху хартия - станаха буквално за 15 минути всичките.
Пропуснах да пиша, че бях взела от стоматолога ми пелерини за еднократна употреба, да не вземат да се омажат качествено Smile

# 26
  • Мнения: 11 747
Благодаря, jul! Хареса ми идеята и ако не е за домашен рожден ден, то за някакво друго детско соаре ще я приложа.  Аз много харесвам домашните РД, но на този етап дъщеря ми си е наумила други места и настоява.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 832
Хубави идеи давате. Хареса ми идеята за скриване на предмети. Скоро бяхме на хелоуинско парти и само синът ми и още едно дете, с което играеше не се интересуваха от аниматорката. Въобще не й обърнаха внимание, а си играеха с играчките.
Правили сме заедно пица и му хареса. Ако тестото е тънко, се изпича бързо. Предварително съм нарязала продуктите, но и той иска да реже. Давам му нож да не е остър отпред, "за хранене". Много обича и да реже с ножица. Може да се измисли от цветни блокчета да се прави апликации в/у бял лист или някаква картичка да се изработи. Но това за по-големи деца, може би на 6-7 години.
Пине, и твоята идея за низане на макарони /от една друга тема/  е добра за целта, но може би трябва да са по-малко деца, защото сигурно ще трябва да им се помага и да не загубят търпение докато чакат реда си.
Стават и като идея за студените дни, ако има някое детенце да се покани на гости.

Последна редакция: вт, 14 ное 2017, 16:08 от verabel

# 28
  • София
  • Мнения: 4 560
Близо до офиса има магазин, където продават разни парти аксесоари - маски, шапки, диадеми. Мисля там да разгледам дали няма да ми хареса нещо - евентуално да се маскират. Ще взема и боички за лице.
Поръчах една пинята.
Ще се прежаля да ги оставя да си направят мини палачинки и после да ги украсят. С пици нещо не ми се занимава.
И накрая - дискотека. Имаме диско-топка, имаме и колони.
Иначе идеята с търсенето на съкровище ми харесва. Но не знам дали ще успея да организирам скривалищата - голямата много надушва подобни мои начинания.

# 29
  • Мнения: 8 937
Аз пък реших сама да направя пинятата.
Първия етап го минах. Остана да я довърша. Надявам се да се получи.

Ей, казах ли ви, че ми хрумна да им взема от онези бонбонки, дето има и неприятни вкусове. Върти се една ролетка и като ти се падне един цвят може да случиш на хубава или грозна бонбона. Много е забавно, правили сме го вкъщи.



Имаме професор Всезнайко и Грамадан Главан се надявам да им отделят малко време и на тях.
Но все пак ми се струва, че и с играчките на дъщеря ми ще искат да поиграят неорганизирано...

Стискайте ми палци да успея да се справя! В петък е нашият ден!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт