Любители на Котки - Тема 118

  • 40 970
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Нашето било вероятно алергична реакция (алергичен дерматит)  Thinking.  Не е ясно от какво - нищо ново няма около него - храна, постелка в къщичката. Няма достъп до други животни, не излиза сред природата. Няма и видими  паразити.
Според лекаря, това не е рана, а по-скоро раздразнена и леко възпалена кожа. Нищо опасно или заразно за хора или други животни. И на двата крака има, като на десния е по-голямо и забележимо.
Ще яде противоалергични хапчета за около 20 дни и един спрей ни дадоха да пръскаме върху храната (за подпомагане на дермалната функция в случай на дерматоза и обезкосмяване). И капки фронтлайн, ако случайно дерматитът е предизвикан от ухапване от бълха (той до момента не е имал).
Ако няма подобрение до няколко дни, ще се чуем с лекаря пак...за биопсия на кожата Shocked и др. такива....
Той котаран никакъв дискомфорт не показва да усеща. Дори не го виждам и да се ближе точно там. И си е с нормалното поведение.

# 466
  • София
  • Мнения: 4 714
Котьо, Мишелин благодаря за милите думи. Hug

Охх, Ивекс тоя твоя да му се смееш ли или да го пуснеш във фурната? На 180 градуса. Wink
Стискаме палци и лапички нищо да му няма. Praynig

 milasara
, Ивекс, ама хранете ги тия животни, бе! Mr. Green hahaha hahaha
То рънъта праи боръта. hahaha

Ето моя е нахранен, спи по гръб и пуфка. Laughing

possessed, аз уж кучкарка, ама не го знаех това за кислородната вода. Embarassed
Предполагам, че защото моя "домашния" го бяхме научили само при команда да яде.

: pepi:), какво става??? Да не е някаква микроспория?

И ние сме на лечебна вълна. Започнахме лечение със сулонамиди инспекционно и с мазане. Стискайте палци, че иначе, операция.

По повод на .4etirilinka за спането с Кот една смешна история:
Скрит текст:
Преди няколко дни Котьо заспа в хола. Ние с ДК/дъртия котарак т.е. мм/ си лягаме в спалнята и затваряме вратата. След известно време, таман се унасям и чувам нещо меко като мохер, ама тежко като желязо се удря във вратата. Докато се разсъня и "малкият" избил вратата и влиза с гордо вирната опашка в спалнята. Шок, шок ви казвам. Не съм мислила, че има толкова сили да помести вратата. Shocked

Хайде, след като ви харесва още снимчици от Котуньо. Новото име му е Любовчо. Heart Eyes

Скрит текст:

# 467
  • София
  • Мнения: 4 714
pepi:), стискаме палци и лапички. Hug Heart Eyes
Промивай и с риванол. Peace

# 468
  • Мнения: 3 248
pepi, взе ли докторът изследване да не са гъбичи? Щом и на други места има. Това първо е трябвало категорично да се изключи...

Майя, ах този Котуньо-сладуньо... Прекрасен е, грозник малък. Пък вие защо цепите детето от семейството?!  Joy

# 469
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Благодаря за подкрепата!
Епона, никакви изследвания не направиха на този етап.

# 470
  • София
  • Мнения: 4 714
pepi, взе ли докторът изследване да не са гъбичи? Щом и на други места има. Това първо е трябвало категорично да се изключи...

Майя, ах този Котуньо-сладуньо... Прекрасен е, грозник малък. Пък вие защо цепите детето от семейството?!  Joy

Амиии, не искахме да му показваме
Скрит текст:
филми за възрастни. hahaha

# 471
  • Мнения: 231
Сериозно съм се замислила да прекръстя моята Лолита. Новото й име ще бъде Дундурка. Не съм виждала друга котка да се чувства толкова привлечена от нечий скут, както моята котичка. Добре, че прекарвам дълго време пред компютъра, та може да си чеше ''крастата'' на воля. Идва, намърдва се и така почва да мърка, че чак присвирква от кеф. Ако се случи да работя нещо друго, обикаля покрай мен с жални вопли, оплаква се, че е негушната, и моли да я взема най-после. Не зная защо е решила, че скута ми е нейният хабитат Joy Обаче и като легнем с нея да спим, тя пак е върху скута ми. Преди спеше до мен, и с главичка върху дланта ми, но явно й се е виждало, че е в твърде малък контакт с мен, та затова вече се монтира отгоре ми.



И без това не съм плащала данък дълго време, да свърша и тази работа.
Ееех, как ми се искаше и на мен такова гальовно коте. Радвай му се и го гушкай !

 Мишелин, и аз ще дам нещичко за Утро, имам ходене до Еконт и ще свърша и тази работа едновременно.

# 472
  • София
  • Мнения: 2 092
eni33, мдааам, много е дашна моята котарачка! Само да я пипнеш, и обръща коремчето нагоре, съблазнява ме. Знае, че съм пристрастена към прелестите й Joy Joy Joy

# 473
  • Мнения: X
Моя котарак от няколко дни е един ленив,безучастен,не яде,само пие вода.Кашля отвреме-навреме.Какво може да му е?Да не би да е в някаква депресия,или да се бие с други мъжки на улицата?Имали ли сте някога такъв проблем?Или трябва веднага на лекар?

# 474
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Лекар, лекар, лекар. Ленив, не яде, кашлица, сериозни симптоми.

# 475
  • София
  • Мнения: 4 714
Моя котарак от няколко дни е един ленив,безучастен,не яде,само пие вода.Кашля отвреме-навреме.Какво може да му е?Да не би да е в някаква депресия,или да се бие с други мъжки на улицата?Имали ли сте някога такъв проблем?Или трябва веднага на лекар?

Как не пие вода? newsm78 Вет! Премери му аналната температура, огледай го и в зъбната кухина. Да не би да е попаднало нещо в "кривото гърло" ???
Колко пъти на ден излиза на улицата? Защо излиза?

# 476
  • Мнения: X
Пие вода.От няколко дни му давам суха храна,и си знам,че винаги нещо му става когато я яде.Трябваше да продължа да му давам храна от консерва.Няма нищо в устата,прозява се,но не смея да му дам от гранулите.Лятото пак така беше след едни гранули на Уискас.Да не би да е алергичен?Ами излиза,няма как,в къща сме,голям двор,сред природа...

# 477
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз с тези симотоми разбрах, че Ангелина е болна когато беше на 3 месеца. От игриво коте една сутрин не мръдна няколко часа, не яде, не пи вода, не ме събуди. Веднага го водете на лекар и не чакайте.

Не го хранете с уискас!

# 478
  • Мнения: X
Ех,не ме стряскайте,ужас,какво може да му е...???

# 479
  • София
  • Мнения: 4 714
Ех,не ме стряскайте,ужас,какво може да му е...???

Никой не те стряска. Щом пие вода, спокойно!!!! Hug Heart Eyes

С какво го храниш?

Няма как да знаем дали е алергичен, вие ли сте алергични и т.н.

Важното е да запазиш спокойствие. Peace
Всички животни разбират, когато член от сем е нервен, неразположен и т.н.
Остави го до утре гладен, ще се види от какво има нужда. Peace
Виж изпражненията, температурата, ако нещо ти говори, чуй и сърцето- не трябва да е мн ритмично.
Кот мн рядко имат алергии. Това е тяло за което за втори път е произведен от Кот нещо си. Едява ли е така. На колко месеца е?


Общи условия

Активация на акаунт